Logo serwisu kontomania.pl

Osoby zastanawiające się nad założeniem konta w Smart Banku z pewnością zaciekawi w jaki w sposób można zasilić konto - bank działa przecież tylko online.

 

Jak wpłacić gotówkę na konto w Smart Banku?

Zarówno Smart Konto oferowane dla klientów indywidualnych, jak i Smart Biznes Konto dla przedsiębiorców w Smart Banku to bardzo atrakcyjne rachunki pod względem opłat. Bezwarunkowe prowadzenie konta czy użytkowanie karty debetowej to główne atuty kont w Smarcie.

Jest jednak poważna wada (dla niektórych większa, dla innych mniejsza) - brak stacjonarnych oddziałów. Wpłata polskich pieniędzy (złotówek) na konto bankoweJeśli dodatkowo dorzucimy do tego brak możliwości wpłaty gotówki na Smart Konta we wpłatomatach, okazuje się że zasilenie konta nie jest komfortowe.

Naturalnie można tego dokonać przelewem z innego konta - jest to najtańszy (bardzo często darmowy) sposób. Ma to jednak oczywiście sens tylko w przypadku gdy posiadamy więcej niż jeden rachunek osobisty. Dla pozostałych osób pozostaje opcja wpłaty na poczcie lub w placówkach innych banków. Jednak oba te rozwiązania cechuje odpłatność.

Wpłata na Smart Konto w innym banku

Wydaje się, iż to najprostszy sposób - w końcu placówek innych banków w każdym mieście jest mnóstwo. Jednak taka operacja wszędzie będzie płatna; jako że nie wpłacamy gotówki na konto prowadzone w tym właśnie banku, tylko na rachunek "obcy", będziemy musieli zapłacić prowizję. Jej wysokość różni się w zależności od banku.

Wpłata gotówki na poczcie

Wpłata realizowana tym sposobem trwa dość długo, często ponad 1 dzień roboczy. Jednak zaletą wpłaty na poczcie jest dość umiarkowana prowizja - do kwoty 600 złotych zapłacimy obecnie 3,40 zł, powyżej tej sumy 0,6% wpłacanej kwoty.

Co z wpłatomatami Smart Banku?

Obecnie niestety nie ma możliwość wpłaty gotówki przy skorzystaniu z wpłatomatów (np. euronetu). Wprowadzenie obsługi wpłat tą drogą powinno być standardem w przypadku braku fizycznych oddziałów. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości Smart Bank wysłucha swoich klientów w tej kwestii i zwiększy komfort wpłat na konto.

Naturalnie nie dla każdego klienta aspekt wpłat gotówkowych w Smart Banku będzie stanowił minus - coraz częściej funkcjonujemy przecież bezgotówkowo (wynagrodzenie dostajemy na konto, rachunki można opłacać internetowo, w sklepach płacić kartą).


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii