Konto firmowe w BNP Paribas

Bank BNP Paribas dla mikroprzedsiębiorców (z wyłączeniem firm, które rozliczają się na pełnej księgowości i osiągnęły przychody za ostatni rok obrotowy powyżej 4 mln zł) proponuje "Konto Otwarte na Biznes".

Oferta ma swoje plusy i minusy: z jednej strony rachunek jest nowoczesny, umożliwia między innymi płatności mobilne Google Pay oraz Apple Pay, komfortowe są płatności internetowe (PayU, Dotpay, Przelewy24), czy płatności zbliżeniowe/internetowe kartą. Z drugiej strony niektóre osoby mogą być rozczarowane poziomem opłat. Część z nich jest uzależniona od wysokości wpływów na konto w poprzednim miesiącu.

Dodatkowe usługi?

Oczywiście klient może skorzystać z produktów "towarzyszących", takich jak terminal POS, czy eMikrofaktoring. Warto jednak wspomnieć o usłudze "GOksięgowość" to platforma do księgowania i wystawiania faktur dla firm (nie tylko dla uproszczonej księgowości), obsługiwana przez Cashdirector S.A. Klienci którzy otworzą konto firmowe w BNP mogą skorzystać z podstawowego pakietu za darmo (samodzielne prowadzenie), natomiast za 100 zł netto miesięcznie jest już dostępny pakiet z księgową, która księguje dokumenty, obsługuje deklaracje podatkowe oraz zapewnia doradztwo.

Opłaty za Konto Otwarte na Biznes

Poniżej są podane najważniejsze opłaty pobierane przez BNP Paribas. Pełną tabelę opłat możesz pobrać tutaj (źródło: bnpparibas.pl, obowiązuje od 1.04.2019, aktualna na dzień 14.10.2019).

  • prowadzenia konta: 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 9 zł miesięcznie, można jej uniknąć zapewniając średniomiesięczne saldo na poziomie przynajmniej 3000 złotych LUB gdy suma wpływów na konto w poprzednim miesiącu wyniesie przynajmniej 20 000 złotych. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez rok dla nowych firm działających krócej niż 6 miesięcy.)
  • przelew (elixir): 0 zł
  • przelew ZUS/US: 0 zł
  • przelew pay-by-link: 0 zł
  • przelew ekspresowy: 10 zł
  • przelew europejski SEPA: od 4 do 8 zł (w zależności od miesięcznych wpływów poniżej 20 tys: 8 zł, 20-100 tys: 6 zł, powyżej 100 tys: 4 zł)
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 3 zł (każdorazowo za realizację, wewnętrzne zlecenie stałe na rachunki w BNP Paribas bezpłatne)
  • polecenia zapłaty: 1,50 zł (każdorazowo za realizację)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  z opłaty 7 zł zwalnia rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 700 złotych. Klient ma jeszcze druga opcję zwolnienia/obniżenia opłaty w zależności od wpływów w poprzednim miesiącu: poniżej 20 tys zł: opłata 7 zł, 20-100tys zł: opłata 3,50 zł, powyżej 100 tys: brak opłaty)

Możliwości wpłat i wypłat gotówkowych

To kolejny aspekt uzależniony od sumy wpływów na konto w poprzednim miesiącu. Jeśli chodzi o koszty wpłat i wypłat w oddziałach wynosza one: 0,35% min. 10 zł (wpływy <20 tys zł) lub 0,25% min. 7 zł (wpływy 20-100 tys zł) lub 0,15% min. 5 zł (wpływy powyżej 100 tys zł). Mapa oddziałów i BNP Paribas.

Jest jednak pozytywna informacja wpłat i wypłat można dokonać za darmo, korzystając z maszyn BNP Paribas umieszczonych w placówkach. Z kolei wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów oznaczają prowizję w wysokości 1,5% (min 5 zł).

Wypłat można dokonać również w ramach usługi cashback koszt to 0,50 zł za operację.

Przejdź do formularza kontaktowego na bnpparibas.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć