Konto firmowe w BNP Paribas

BNP Paribas dla mikroprzedsiębiorców prowadzących działalność w różnych formach (z wyłączeniem firm, które rozliczają się na pełnej księgowości i osiągnęły przychody za ostatni rok obrotowy powyżej 4 mln zł) proponuje "Konto Otwarte na Biznes". Konto jest również dostępne w wersji "non-profit" (dla fundacji, parafii itp.).logo banku BNP Paribas

Oceniając ogólnie ofertę konta BNP, można powiedzieć że ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony rachunek jest nowoczesny, umożliwia między innymi płatności mobilne Google Pay oraz Apple Pay, komfortowe są płatności internetowe (PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay), czy płatności zbliżeniowe/internetowe kartą debetową.

Z drugiej strony trochę rozczarowuje poziom opłat w stosunku do konkurencyjnych ofert (pomijając wersję non-profit tego rachunku). Bardzo duża część pobieranych prowizji jest uzależniona od wysokości wpływów na konto w poprzednim miesiącu.

karty debetowe bnp paribas

Oczywiście klient może skorzystać z produktów towarzyszących, takich jak terminal POS (0 zł za dzierżawę przez 15 miesięcy), eMikrofaktoring (finansowanie nieopłaconych faktur).

Promocja: bon 300 zł w Sodexo

Obecnie klienci którzy otworzą konto firmowe i skorzystają z oferty terminala POS (przynajmniej 2 urządzenia) w BNP Paribas do 31.8.2020 mogą skorzystać z bonu o wartości 300 zł do Sodexo. Więcej o tym jak można wykorzystać taki voucher przeczytasz na stronie dlaciebie.sodexo.pl, natomiast szczegółowy regulamin promocji pobierzesz tutaj.

Opłaty za Konto Otwarte na Biznes

Poniżej są podane najważniejsze opłaty pobierane przez BNP Paribas. Pełną tabelę opłat możesz pobrać tutaj (źródło: bnpparibas.pl, obowiązuje od 15.06.2020, aktualna na dzień 25.8.2020).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 9 zł miesięcznie, można jej uniknąć zapewniając średniomiesięczne saldo na poziomie przynajmniej 3000 złotych LUB gdy suma wpływów na konto w poprzednim miesiącu wyniesie przynajmniej 20 000 złotych. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez rok dla nowych firm działających krócej niż 6 miesięcy. Prowadzenie bezpłatne również dla konta w wersji NON-PROFIT)
przelew elixir od 0 zł do 1,50 zł ( warunek  w zależności od wpływów na konto w poprzednim miesiącu: poniżej 20 tys. zł: 1,50 zł przy czym 20 przelewów za 0 zł; wpływy od 20 do 100 tys zł: 0,90 zł przy czym 40 przelewów za 0 zł; wpływy powyżej 100 tys zł: przelewy bezpłatne. Dla konta w wersji NON-PROFIT przelewy bezwarunkowo darmowe.)
przelew ZUS/US 0 zł
przelew ekspresowy 10 zł
przelew europejski (SEPA) od 0 do 1,50 zł ( warunek  w zależności od miesięcznych wpływów poniżej 20 tys: 1,50 zł, 20-100 tys: 0,90 zł, powyżej 100 tys: 0 zł); dla konta NON-PROFIT przelewy SEPA bezwarunkowo darmowe;
sms autoryzacyjny 0 zł
zlecenie stałe 3 zł (każdorazowo za realizację, wewnętrzne zlecenie stałe na rachunki w BNP Paribas bezpłatne)
polecenie zapłaty 1,50 zł (każdorazowo za realizację)
wpłata/wypłata w oddziale (mapa)  warunek  to kolejny aspekt uzależniony od sumy wpływów na konto w poprzednim miesiącu: 0,6% min. 10 zł (wpływy do 100 tys zł) lub 0,4% min. 10 zł (wpływy powyżej 100 tys zł); przy wpływach powyżej 100 tys. zł, 2 wpłaty i wypłaty miesięcznie za 0 zł. Dla konta w wersji NON-PROFIT: wypłaty: 0,35% min. 10 zł; wpłaty: 0 zł.
wypłata z krajowych bankomatów 1,5% (minimum 10 zł); jednak wypłat można dokonać za darmo korzystając z maszyn Euronet oraz bankomatów w placówkach BNP Paribas
wypłata cash-back 3% (minimum 10 zł)
obsługa karty płatniczej 0 zł ( warunek  z opłaty 7 zł zwalnia rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 700 złotych. Klient ma jeszcze drugą opcję zwolnienia/obniżenia opłaty w zależności od wpływów na konto w poprzednim miesiącu: poniżej 20 tys zł: opłata 7 zł, 20-100tys zł: opłata 3,50 zł, powyżej 100 tys: 0 zł). Dla konta NON-PROFIT istnieje tylko pierwsza opcja zwolnienia z opłaty.
rachunek VAT bezpłatny

 

link Przejdź do formularza kontaktowego na bnpparibas.pl
(jeśli używasz blokera reklam, po kliknięciu wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności