Rachunek firmowy ING Banku Ślaskiego

ING to jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce. "Konto Direct dla firm" jest przeznaczone dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich logo ing(korzystających z zasad uproszczonej księgowości).

Rachunek w ING można określić jako funkcjonalny i nowoczesny bankowość online jest rozbudowana, docenią ją klienci korzystający również z aplikacji mobilnej (na iOS lub Androida), która umożliwia między innymi płatności BLIK, Apple Pay, płatności telefonem (NFC), czy przelewy na nr telefonu.

Komfortowe są płatności online z szybkich automatycznych przelewów pay-by-link skorzystamy bez problemu w systemach PayU, Dotpay, Przelewy24, czy tpay. W internecie płacić można także oczywiście kartą debetową.

Z kontem firmowym od ING możemy otrzymać dodatkowe produkty: konto oszczędnościowe (oprocentowane symbolicznie Smartfon z bankowością elektroniczną ING dla firm0,05% rocznie, ale wypłaty są bez utraty odsetek), Auto Leasing, księgowość online (w bankowości ING), terminal płatniczy (0 zł przez rok w programie Polska Bezgotówkowa + przez 2 miesiące od ING).

Odnośnie księgowości online ING: klient może korzystać z różnych funkcji, jej podstawowa wersja zawiera "moduł fakturowy+magazyn", klient może korzystać za opłatą z modułów "Księgowość  Książka Przychodów i Rozchodów" oraz "Kadry i Płace". Zobacz filmik instruktażowy oraz cennik i opcje księgowości online ING.

Konto Direct dla firmy: podstawowe opłaty

Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, obowiązujące od 16.5.2020: taryfa (źródło: ing.pl, aktualna na 1.10.2021).

Co prawda sporo prowizji jest warunkowych, jednak spełnienie "warunku aktywności", określonego przez ING nie jest trudne, a zwalnia on z opłat za prowadzenie konta i krajowe przelewy; pozostaje jeszcze kwestia karty debetowej.

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  wykonanie w miesiącu jednego przelewu do ZUS LUB wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego LUB miesięczne wpływy na konto nie mniejsze niż 2000 złotych. Przy niespełnieniu żadnego warunku bank pobierze opłatę 19 zł za prowadzenie rachunku.)
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł ( warunek  należy w poprzednim miesiącu spełnić warunek o którym mowa powyżej, w innym razie przelew elixir kosztuje 1,20 zł. Bezwarunkowo darmowe dla wspólnot mieszkaniowych.)
0 zł
10 zł
1,20 zł (0 zł jeśli jest spełniony warunek aktywności)
sms autoryzacyjny 0 zł
zlecenie stałe 1 zł (opłata pobierana każdorazowo za wykonanie, natomiast ustanowienie, modyfikacja i odwołanie poprzez bankowość internetową jest bezpłatne)
polecenie zapłaty 0 zł
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 10 złotych + 0,5% wpłacanej/wypłacanej kwoty (jeśli wpłata jest dokonywana w formie zamkniętej prowizja wynosi 0,25% kwoty + 2 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash, pozostałe krajowe bankomaty to koszt 5 zł za wypłatę
wpłata we wpłatomacie 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING oraz Planet Cash, jednak obowiązuje limit, którego przekroczenie skutkuje pobraniem 0,15% wpłacanej sumy. Limit ten wynosi 50 000 złotych w danym cyklu rozliczeniowym.
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  suma transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu musi wynosić przynajmniej 300 zł, w przypadku niespełnienia warunku opłata wyniesie 7 zł)
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć Konto Direct dla firm?

Mamy dwie możliwości założenia takiego konta:

  • wizyta w stacjonarnym oddziale banku;
  • przez Internet (obecnie opcja tylko dla JDG). Po wypełnieniu wniosku przyjedzie do nas kurier wraz z umową z banku do podpisania i kartą. Jednak od razu po wypełnieniu wniosku online otrzymamy już numer rachunku.

link Załóż konto na ing.pl
(jeśli masz włączony bloker reklam, wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności