Rachunek firmowy ING Banku Ślaskiego

ING to popularny wybór klientów, zarówno jeśli chodzi o konta osobiste, jak i firmowe. "Konto Direct dla firm" jest przeznaczone do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich logo ing(korzystających z zasad uproszczonej księgowości) oraz wspólnot mieszkaniowych.

Rachunek w ING można na pewno określić jako nowoczesny bankowość online jest rozbudowana, docenią ją również klienci korzystający z aplikacji mobilnej, która umożliwia m.in. płatności BLIK, Apple Pay, czy przelewy na numer telefonu.

Komfortowe są płatności internetowe darmowa usługa "Płacę z ING" w systemach PayU, Dotpay, czy Przelewy24 pozwala na skorzystanie z szybkich automatycznych przelewów pay-by-link. W internecie płacić można również oczywiście kartą debetową.

Z kontem firmowym od ING możemy otrzymać dodatkowe korzyści/produkty: konto oszczędnościowe (oprocentowanie jednak "nie powala": 0,5% rocznie, ale wypłaty są bez utraty odsetek), Auto Leasing, księgowość online (w bankowości ING), terminal płatniczy (0 zł przez rok w ramach programu Polska Bezgotówkowa + przez 2 miesiące od ING).

Konto Direct dla firmy: podstawowe opłaty

Poniżej są wypisane najbardziej istotne opłaty, wszystkie możesz sprawdzić w wyciągu z tabeli opłat dla przedsiębiorców lub w pełnej tabeli (obowiązuje od 4.08.2019, aktualna na dzień 14.10.2019 źródło: ing.pl).

Co prawda sporo opłat jest warunkowych, jednak spełnienie "warunku aktywności", określonego przez ING nie jest trudne, a zwalnia on z opłat za prowadzenie konta i krajowe przelewy; pozostaje jeszcze kwestia karty płatniczej.

 • prowadzenia konta: 0 zł ( warunek  wykonanie w miesiącu jednego przelewu do ZUS LUB wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego LUB miesięczne wpływy na konto nie mniejsze niż 2000 złotych. Przy niespełnieniu żadnego warunku bank pobierze opłatę 9 zł za prowadzenie rachunku)
 • przelew (elixir): 0 zł ( warunek  należy w poprzednim miesiącu spełnić warunek o którym mowa powyżej, w innym razie przelew elixir kosztuje 0,90 zł)
 • przelew europejski / przelew express elixir:  5 zł / 10 zł
 • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
 • sms autoryzacyjny: 0 zł
 • zlecenie stałe: 1 zł (opłata pobierana każdorazowo za wykonanie, natomiast ustanowienie, modyfikacja i odwołanie poprzez bankowość internetową jest bezpłatne)
 • polecenie zapłaty: 0 zł
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  suma transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu musi wynosić przynajmniej 300 zł, w przypadku niespełnienia warunku opłata wyniesie 7 zł)
 • bezpłatne konto VAT

Wpłaty i wypłaty gotówkowe

Bank umożliwia wpłacanie i wypłacanie gotówki zarówno w oddziałach, bankomatach oraz wpłatomatach (mapa placówek).

Wpłacanie gotówki poprzez wpłatomaty ING jest darmowe, jednak należy mieć świadomość, iż wiąże się z limitem, którego przekroczenie skutkuje pobraniem 0,15% wpłacanej sumy. Limit ten wynosi 50 000 złotych w danym cyklu rozliczeniowym.

Darmowe są wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash, pozostałe to koszt 2,50 zł za wypłatę (poza pierwszą w miesiącu, która jest darmowa).

Operacja gotówkowa w oddziale wiąże się z wysoką prowizją: 10 złotych + 0,5% wpłacanej/wypłacanej kwoty (jeśli wpłata jest dokonywana w formie zamkniętej to 0,25% kwoty + 2 zł). Zatem jeśli ktoś jest w tej materii tradycjonalistą, może go to sporo kosztować dużo korzystniejsze dla klienta jest korzystanie z bankomatów i wpłatomatów.

Jak założyć Konto Direct dla firm?

Mamy dwie możliwości założenia takiego konta:

 • wizyta w stacjonarnym oddziale banku;
 • przez Internet. Po wypełnieniu wniosku przyjedzie do nas kurier wraz z umową z banku do podpisania i kartą. Jednak od razu po wypełnieniu wniosku online otrzymamy już numer rachunku.

Załóż konto na ing.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć