Rachunek firmowy ING Banku Ślaskiego

ING to jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce. "Konto Direct dla firm" jest przeznaczone dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich logo ing(korzystających z zasad uproszczonej księgowości) oraz wspólnot mieszkaniowych.

Rachunek w ING można określić jako funkcjonalny i nowoczesny bankowość online jest rozbudowana, docenią ją klienci korzystający również z aplikacji mobilnej (na iOS lub Androida), która umożliwia między innymi płatności BLIK, Apple Pay, płatności telefonem (NFC), czy przelewy na nr telefonu.

Komfortowe są płatności online z szybkich automatycznych przelewów pay-by-link skorzystamy bez problemu w systemach PayU, Dotpay, Przelewy24, czy tpay. W internecie płacić można także oczywiście kartą debetową.

Z kontem firmowym od ING możemy otrzymać dodatkowe produkty: konto oszczędnościowe (oprocentowane zaledwie Smartfon z bankowością elektroniczną ING dla firm0,5% rocznie, ale wypłaty są bez utraty odsetek), Auto Leasing, księgowość online (w bankowości ING), terminal płatniczy (0 zł przez rok w programie Polska Bezgotówkowa + przez 2 miesiące od ING).

Odnośnie księgowości online ING: jej podstawowa wersja (moduł fakturowy+magazyn) jest darmowa, klient może korzystać za opłatą z modułów "Księgowość  Książka Przychodów i Rozchodów" oraz "Kadry i Płace". Zobacz demo oraz cennik i opcje księgowości online ING.

Konto Direct dla firmy: podstawowe opłaty

Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty; od 1.5.2020 obowiązuje nowa taryfa (aktualna na 1.7.2020, źródło: ing.pl; nie ma zmian w stosunku do poprzedniej wersji, są za to zwolnienia do lipca 2020 z opłaty za prowadzenie konta bezwarunkowo).

Co prawda sporo opłat jest warunkowych, jednak spełnienie "warunku aktywności", określonego przez ING nie jest trudne, a zwalnia on z opłat za prowadzenie konta i krajowe przelewy; pozostaje jeszcze kwestia karty debetowej.

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  wykonanie w miesiącu jednego przelewu do ZUS LUB wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego LUB miesięczne wpływy na konto nie mniejsze niż 2000 złotych. Przy niespełnieniu żadnego warunku bank pobierze opłatę 9 zł za prowadzenie rachunku. Bezwarunkowo darmowe dla wspólnot mieszkaniowych)
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł ( warunek  należy w poprzednim miesiącu spełnić warunek o którym mowa powyżej, w innym razie przelew elixir kosztuje 0,90 zł. Bezwarunkowo darmowe dla wspólnot mieszkaniowych.)
0 zł
10 zł
0,90 zł (0 zł jeśli jest spełniony warunek aktywności)
sms autoryzacyjny 0 zł
zlecenie stałe 1 zł (opłata pobierana każdorazowo za wykonanie, natomiast ustanowienie, modyfikacja i odwołanie poprzez bankowość internetową jest bezpłatne)
polecenie zapłaty 0 zł
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 10 złotych + 0,5% wpłacanej/wypłacanej kwoty (jeśli wpłata jest dokonywana w formie zamkniętej prowizja wynosi 0,25% kwoty + 2 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash, pozostałe krajowe bankomaty to koszt 5 zł za wypłatę (poza pierwszą w miesiącu, która jest darmowa)
wpłata we wpłatomacie 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING oraz Planet Cash, jednak obowiązuje limit, którego przekroczenie skutkuje pobraniem 0,15% wpłacanej sumy. Limit ten wynosi 50 000 złotych w danym cyklu rozliczeniowym.
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  suma transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu musi wynosić przynajmniej 300 zł, w przypadku niespełnienia warunku opłata wyniesie 7 zł)
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć Konto Direct dla firm?

Mamy dwie możliwości założenia takiego konta:

  • wizyta w stacjonarnym oddziale banku;
  • przez Internet (obecnie opcja tylko dla JDG). Po wypełnieniu wniosku przyjedzie do nas kurier wraz z umową z banku do podpisania i kartą. Jednak od razu po wypełnieniu wniosku online otrzymamy już numer rachunku.

link Załóż konto na ing.pl
(jeśli masz włączony bloker reklam, wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności