Rachunek firmowy ING Banku Ślaskiego

ING to jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce. "Konto Direct dla firmy" jest przeznaczone dla różnych form działalności gospodarczej, jednak dla spółek są trochę inne warunki cenowe. Omówimy to konto na przykładzie oferty dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Przedsiębiorcom którzy chcą poznać szczegóły oferty dla spółek, polecamy od razu przejście na stronę banku i znalezienie odnośnika z ofertą dla spółek.

Logo ING Banku Śląskiego
Logo banku / © ING

Tytułem wstępu można powiedzieć, iż konto Direct dla firmy to nowoczesny rachunek z różnymi dodatkami przydatnymi w biznesie. Natomiast koszty nie są najmocniejszą stroną tej oferty, jednak osoby aktywnie korzystające z rachunku raczej nie będą narzekać. Aktualnie obowiązuje promocja obniżająca opłaty na okres 2 lat oraz promocja moneyback ze zwrotem do 600 złotych za płatności kartą.

Konto Direct dla firmy: podstawowe opłaty

Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, obowiązujące od dnia 1.3.2024 (taryfa; źródło: ing.pl, aktualna na 25.3.2024).

Co prawda sporo prowizji jest warunkowych, jednak spełnienie kluczowego "warunku aktywności", określonego przez ING nie jest trudne, a zwalnia on z opłat za prowadzenie konta i krajowe przelewy; pozostaje jeszcze kwestia karty debetowej. Pamiętać trzeba o promocji zwalniającej z opłat przez 2 lata.

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 19 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł / 1,20 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł / 1,20 zł
zlecenie stałe 1 zł
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 10 zł + 0,6% kwoty
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 10 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł
wypłata cash-back 0 zł
wypłata BLIK 0 zł / 5 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 10 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Nowoczesne konto dla przedsiębiorców? Raczej tak.

Rachunek w ING można określić jako funkcjonalny i nowoczesny bankowość online jest rozbudowana. Aplikacja mobilna (na iOS lub Androida) umożliwia między innymi płatności BLIK, Apple Pay, czy płatności telefonem (NFC). Aplikacja Moje ING mobile ma przecietną ocenę (3.3/5) w Google Play – co ciekawe, wersja aplikacja "ING Business" (dedykowana dla spółek) ma jeszcze gorszą notę (2.3/5), wskazującą na sporo problemów w jej użytkowaniu.Smartfon z bankowością elektroniczną ING dla firm

Komfortowe są płatności online z szybkich automatycznych przelewów pay-by-link skorzystamy bez problemu w systemach PayU, czy Przelewy24. W internecie płacić można także oczywiście kartą debetową.

Z kontem firmowym od ING możemy skorzystać z różnych dodatkowych produktów, takich jak fakturowanie i księgowość online. Można korzystać z różnych funkcji; podstawowa wersja zawiera "moduł fakturowy+magazyn", klient może korzystać za opłatą z modułów "Księgowość Książka Przychodów i Rozchodów" oraz "Kadry i Płace". W pierwszym miesiącu można wypróbować płatne moduły za darmo. Zobacz filmik instruktażowy oraz cennik i opcje księgowości online ING.

Klienci ING mający potrzebę prowadzenia rozliczeń w walutach obcych zainteresuje z pewnością konto walutowe dla firmy (w EUR, USD i GBP) z kantorem online czynnym 24/7; koszt prowadzenia to 19 zł miesięcznie (wszystkie prowizje możesz zobaczyć w podlinkowanej taryfie w sekcji "opłaty").

Kolejną opcję stanowi terminal płatniczy (w formie przenośnego urządzenia lub jako aplikacja na telefon). Co istotne, można przez 14 miesięcy korzystać bez żadnych opłat (12 miesięcy w ramach programu Programu Polska Bezgotówkowa + 2 miesiące gratis od ING): do 100 tys. zł obrotu przez 12 miesięcy i do 20 tys. w 13 i 14 miesiącu.

Promocje dla nowych klientów w ING

W ramach obowiązującej promocji (do której można przystąpić od 12 września 2022 do 31 marca 2024), osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mają przez 2 lata mają niższe opłaty. Nie trzeba nigdzie się zgłaszać do promocji, wystarczy otworzyć konto. Bezwarunkowo darmowe przez 24 miesiące są: prowadzenie konta, krajowe przelewy elixir, przelewy SEPA. Regulamin.

Moneyback 600 zł w ING

Druga akcja promocyjna polega na zwrocie 5% płatności kartą debetową Visa Business. Wystarczy zgłosić się do promocji do 31 marca 2024 (można to zrobić w bankowości online - zaloguj się w "Moim ING" po założeniu konta - wiadomościach będzie czekać zaproszenie). Moneyback jest naliczany przez pełne trzy miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zgłoszenia do akcji promocyjnej. Maksymalna suma która można zyskać to 600 złotych (200 zł zwrotu miesięcznie).Regulamin.

Nowi klienci mogą skorzystać także z drobnych pomocy, takich jak wszystkie pakiety księgowości przez miesiąc za darmo (regulamin). Ponadto przez 3 miesiące bank oferuje darmową bramkę płatności online "imoje" (jest to odpowiednik systemów takich jak PayU, opracowany przez ING). "iMoje" można łatwo wdrożyć w swoim sklepie opartym między innymi na platformach PrestaShop, WooCommerce, Shoper, IAI, Magento, Comarch ERP. Regulamin promocji.

Jak założyć Konto Direct dla firm?

Mamy dwie możliwości założenia takiego konta:

  • wizyta w stacjonarnym oddziale banku;
  • przez Internet (od niedawna oprócz JDG mogą skorzystać z tej opcji również spółki). Są dwa sposoby weryfikacji tożsamości: selfie (z aplikacją Moje ING) lub w oddziale.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl