Rachunek firmowy w Nest Banku: "BizNest Konto"

BizNest Konto, czyli rachunek zajmujący pierwsze miejsce w rankingu Kontomania.pl, to oferta Nest Banku dla indywidualnej działalności gospodarczej, spółek prawa handlowego, fundacji i stowarzyszeń. BizNest Konto wyróżnia się niskim poziomem opłat nie odbija się to jednak negatywnie na funkcjonalności ani komforcie korzystania z konta. Dodatkowo do jego założenia zachęca obecnie promocja opisana niżej.

Konto firmowe bez większych wad?

Tak naprawdę trudno znaleźć jakiś słaby punkt oferty konta firmowego w Nest Banku. Codzienne "bankowanie" jest proste i wygodne można korzystać z bankowości internetowej również za pomocą aplikacji mobilnej na Androida/iOS.

Karty płatnicze i aplikacja bankowości internetowej Nest Banku
Nest Bank wachlarz możliwości / © Nest Bank

Klienci mają do dyspozycji szeroki wachlarz płatności, takich jak przelewy pay-by-link (w systemie PayU, Dotpay, Przelewy24 czy tpay) oraz płatności mobilne (BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay).

Jeśli chodzi o kartę debetową wydawaną do konta firmowego, klient otrzymuje kartę VISA Business (chyba że zaznaczy że nie chce karty), która umożliwia płatności online oraz w terminalach (oczywiście również zbliżeniowe).

Posiadacz rachunku firmowego może otwierać rachunki walutowe "BIZnest Konto Waluta" (dostępne są w 10 walutachUSD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK; otwarcie i prowadzenie 0 zł). Za dodatkową opłatą (1€ za aktywację + 1€/msc) można korzystać z usługi "Korzystne Przewalutowania" (wymiana walut po atrakcyjnych kursach).

Nest Bank ma rachunek lokacyjny "BIZnest Oszczędności", z promocyjnym (przez 3 miesiące) oprocentowaniem (które podobnie jak w innych bankach jest niskie): 2,5% na środki do 100 000 zł i 0,01% powyżej tej kwoty (tabela oprocentowania).

Promocja BizNest Konta: do 700 złotych premii

Od 13 kwietnia 2022 do 30 czerwca 2022 można przystąpić do promocji w której można otrzymać nawet 700 zł premii. Należy złożyć wniosek o otwarcie konta przez Internet (finalizacja może nastąpić w dowolny sposób  także w oddziale), a także wyrazić przy tym określone zgody marketingowe.

Pierwszy aspekt bonusu jest związany z terminalem płatniczym  można otrzymać od 100 do 400 zł premii powitalnej od Nest Banku za podpisanie umowy na terminal (w zależności od czasu trwania umowy: rok 100 zł, 2 lata 200 zł itd.). Zawarcie umowy musi nastapić w ciągu 60 dni od założenia konta. Warto dodać, iż za pośrednictwem Nest Banku można skorzystać z atrakcyjnych warunków dotyczących terminala płatniczego Fiserv Polska S.A. (stacjonarnego lub mobilnego) w ramach Programu Polska Bezgotówkowa: 0 zł za instalację, aktywację, dzierżawę i transakcje (do 100 tys. zł obrotu) przez pierwszy rok.

Drugą część premii  50 złotych klient otrzyma za otwarcie konta firmowego oraz wykonanie jednej operacji kartą debetową (najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po otwarciu konta).

Pozostałe 250 złotych można otrzymać za aktywność w przeciągu 5 miesięcy, liczonych od następnego miesiąca w stosunku do tego o którym jest mowa powyżej. W każdym z nich bank wypłaci 50 złotych pod warunkiem spełnienia warunków: zapewnienia miesięcznych wpływów od kontrahentów na konto na sumę minimum 5000 zł ORAZ wykonania min. 3 dowolnych transakcji spośród: płatność BLIK, operacja kartą, przelew.

Zobacz pełny regulamin; wypłacane przez bank premie w ramach promocji stanowią przychód z działalności gospodarczej i należy je samodzielnie rozliczyć.

BizNest Konto najważniejsze opłaty

To duży atut oferty, pod tym względem Nest Bank ma bardzo dobre konto dla firm. Pełną tabelę opłat zobaczysz pod tym linkiem (źródło: nestbank.pl, to taryfa obowiązująca od 1.11.2021, aktualna na 17.5.2022).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew natychmiastowy (do 5000 zł)
przelew europejski (SEPA)
0 zł
0 zł
0 zł
10 zł
0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 5 zł za realizację. Modyfikacja lub odwołanie to każdorazowo koszt 10 zł, darmowe jest tylko założenie
wpłata/wypłata w oddziale (w kraju jest około 250 placówek) 0,5% kwoty (min. 10 zł). Darmowa jest wpłata we wpłatomatach Euronet
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za wypłatę z bankomatów Euronet, 6 zł w przypadku maszyn innych sieci
wypłata cash-back w kasach sklepowych 0 zł
transakcje BLIK 0 zł
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie - bezwarunkowo
rachunek VAT bezpłatny
Jak otworzyć BizNest Konto?

Nest Bank daje kilka opcji otwarcia tego rachunku można to zrobić w oddziale lub przy wykorzystaniu Internetu. W tym drugim przypadku, formalności można dopełnić aż na 4 sposoby:

  • za pośrednictwem kuriera (który przywiezie z banku umowę do podpisania);
  • potwierdzając swoje dane przelewem 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku (czas aktywacji to nawet 15 minut);
  • podczas rozmowy video z pracownikiem banku;
  • składając wniosek online i podpisując gotową umowę w wybranym przez Internet oddziale.

link Załóż konto na nestbank.pl
(jeśli używasz blokera reklam, po kliknięciu wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności