Rachunek firmowy w Nest Banku: "BizNest Konto"

BizNest Konto, czyli rachunek znajdujący się w czołówce rankingów, to oferta Nest Banku dla indywidualnej działalności gospodarczej, spółek prawa handlowego, fundacji i stowarzyszeń. BizNest Konto wyróżnia się niskim poziomem opłat – nie odbija się to jednak negatywnie na funkcjonalności ani komforcie korzystania.

Karty płatnicze i aplikacja bankowości internetowej Nest Banku
Nest Bank – wachlarz możliwości / © Nest Bank

Obecnie Nest Bank mocno rozpędził się w temacie akcji promocyjnych – funkcjonują równolegle aż trzy promocje, w których łączna wartość bonusów to 2900 złotych. Oczywiście zgarnięcie całej puli to nie lada wyczyn, ale na pewno część klientów może zyskać korzyści finansowe.

Konto firmowe Nest Banku nie ma większych wad, a posiada sporo atutów – zdecydowanie można polecić tą ofertę.

BizNest Konto – najważniejsze opłaty

To duży atut rachunku, pod tym względem Nest Bank ma świetne konto dla firm. Pełną tabelę opłat zobaczysz pod tym linkiem (źródło: nestbank.pl, to taryfa obowiązująca od 19.3.2024, aktualna na 10.5.2024).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew ekspresowy (do 5000 zł) 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 5 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,5% (min. 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 6 zł
wpłata we wpłatomacie Euronet 0 zł
wypłata cash-back w kasach sklepowych 0 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł
transakcje BLIK 0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

"Bankowanie" z Nest Bankiem jest komfortowe

Codzienne "bankowanie" jest proste i wygodne można korzystać z bankowości również za pomocą aplikacji mobilnej na Androida oraz iOS. Jej ocena w Google Play to 4.4/5

Klienci mają do dyspozycji szeroki wachlarz płatności, takich jak przelewy pay-by-link (np. w systemie PayU, Przelewy24, Autopay) oraz płatności mobilne (BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay).

Jeśli chodzi o kartę debetową wydawaną do konta firmowego, klient otrzymuje kartę VISA Business (chyba że zaznaczy że nie chce karty), która umożliwia płatności online oraz w terminalach (oczywiście również zbliżeniowe).

Posiadacz rachunku firmowego może otwierać rachunki walutowe "BIZnest Konto Waluta" (dostępne są w 10 walutach; otwarcie i prowadzenie 0 zł). Za dodatkową opłatą (1€ za aktywację + 1€/msc) można korzystać z usługi "Korzystne Przewalutowania" (wymiana walut po atrakcyjnych kursach).

Nest Bank ma rachunek lokacyjny "BIZnest Oszczędności", z promocyjnym oprocentowaniem: 7,1% (przez okres 90 dni od otwarcia konta) i 2,5% (od zakończenia okresu o którym mowa wyżej, dla kwoty do 400 000 zł). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do kwoty 400 000 zł powyżej obowiązuje oprocentowanie standardowe: 0,01% (tabela oprocentowania). Jest jeden haczyk: promocyjne oprocentowanie jest dostępne dla aktywnie korzystających z Biznest Konta. Aktywnych klientów Nest Bank rozumie jako tych którzy:

  • wykonają min. 3 dowolne płatności z BIZnest Konta: BLIKIEM, kartą, lub przelewem (z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami)
  • otrzymają na BIZnest Konto przynajmniej 5000 zł

Aby promocyjne oprocentowanie obowiązywało przez całe 90 dni, powyższe warunki należy spełnić w dwóch okresach – pierwszym: do 30. dnia od otwarcia konta oszczędnościowego oraz drugim: od 31. do 60. dnia.

Wspomóc biznes może także usługa "Obsługa faktur" w jej ramach można skorzystać z różnych wariantów: fakturowanie (0 zł/msc), samodzielna księgowość (0 zł w promocji przez 2 miesiące, potem 9 zł/msc), obsługa faktur dla przedsiębiorców (0 zł w promocji przez 2 miesiące, potem 45 zł/msc), obsługa faktur dla spółek (0 zł w promocji przez 2 miesiące, potem 200 zł/msc), dedykowana księgowa (ryczałt od 159 zł, KPiR od 219 zł, pełna księgowość od 485 zł).

Promocje na koncie firmowym Nest Banku: jest zdecydowanie "na bogato"

Tak jak było to wspomniane na początku, w ramach Biznest Konta są prowadzone trzy różne akcje promocyjne, w których łączna wartość nagród to 2900 złotych. Nie są to "łatwe pieniądze", ale każdy może coś zyskać.

Spis treści

  1. Do 400 zł za terminal płatniczy
  2. 25% zwrotu ze wydatki na stacjach paliw (max. 500 zł premii)
  3. Do 2000 zł za polecanie produktów Nest Banku
Promocja „Nawet 400 zł za terminal płatniczy”

W ramach funkcjonującej w "trybie ciągłym" promocji, można otrzymać od 100 do 400 zł premii za terminal płatniczy. Wysokość bonusu jest zależna od wysokości obrotów – istotna jest średnia obrotów w każdym z trzech pełnych miesięcy po aktywacji terminala.

wysokość obrotów kwota premii
od 5 000 zł do 7 999.99 zł 100 zł
od 8 000 zł do 9 999.99 zł 200 zł
od 10 000 zł do 14 999.99 zł 300 zł
od 15 000 zł 400 zł

Koniecznie trzeba dodać, iż te przedziały dotyczą tradycyjnego terminala płatniczego jeśli klient zdecyduje się na terminal w aplikacji mobilnej (Aplikacja Nest POS), premia wyniesie 100 zł pod warunkiem że obroty wyniosą przynajmniej 5000 zł. Zawarcie umowy o terminal musi nastąpić w ciągu 60 dni od założenia konta.

Za pośrednictwem Nest Banku można skorzystać z atrakcyjnych warunków dotyczących terminala płatniczego Fiserv Polska S.A. (stacjonarnego lub mobilnego) w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Zobacz pełny regulamin (obowiązuje od 24.11.2022, aktualny na 10.5.2024).

Promocja „Otwórz BIZnest Konto i otrzymaj zwrot za zakupy na stacji paliw”

W ramach drugiej akcji Nest Bank wypłaca premie w wysokości 25% za zakupy na stacjach paliw. Bonusy finansowe są przyznawane za aktywność, kredyt, saldo i wymianę walut. Do akcji można przystąpić od 1 maja 2024 do 27 czerwca 2024 (zobacz pełny regulamin). Promocja jest skierowana do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółek, fundacji i stowarzyszeń.

Uczestnik promocji nabywa prawo do zwrotu 25% kwoty za zakupy na stacji paliw (maksymalnie 100 zł miesięcznie) w ciągu pięciu miesięcy od otwarcia konta. Łącznie można zatem otrzymać maksymalnie pięć zwrotów na sumę maksymalnie 500 zł. Istotnym jest, aby w danym miesiącu kalendarzowym został wykonany przelew ZUS lub US - inaczej bonus nie zostanie naliczony.

Promocja „Polecam Nest Bank – IV edycja”

Ostatnia akcja promocyjna daje okazję zarobku jeśli jesteśmy w stanie komuś skutecznie polecić jeden z produktów Nest Banku (konto osobiste, konto firmowe lub kredyt firmowy). Do promocji można przystąpić od 1 lutego 2024 do 30 września 2024 roku; jest ona skierowana do firm oraz osób indywidualnych.

Jak polecanie wygląda w praktyce? Najpierw należy złożyć wniosek o przystąpienie do promocji za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej, a następnie przekazać swój unikalny "numer polecenia" zaproszonemu, który z kolei go wpisuje we wniosku o dany produkt bankowy. Dla kont takie formularze można znaleźć na nestbank.pl, dla konta firmowego jest dedykowana strona: finansowanie.nestbank.pl/polecam. Zobacz pełny regulamin. Premie za poszczególne produkty wyglądają następująco:

polecany produkt Nest Banku wysokość premii
Rachunek ROR (osobisty) 100 zł
Rachunek firmowy 400 zł
Kredyt firmowy 1000 zł

Zakładający konto musi spełnić warunki aktywności o których mowa w regulaminie. Łączna maksymalna premia możliwa do uzyskania jest ograniczona do 2000 zł, chociaż jest w regulaminie jeden wyjątek, w którym premia może wzrosnąć o 2000 złotych (wówczas będzie to 4000 zł). Dotyczy on udzielonego kredytu firmowego na kwotę równą lub większą niż 200 000 zł, a polecającym jest osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą – wówczas jest naliczana premia dodatkowa 2000 zł.

Jak otworzyć BizNest Konto?

Nest Bank daje kilka opcji otwarcia tego rachunku – można to zrobić w oddziale lub przy wykorzystaniu Internetu. W tym drugim przypadku, formalności można dopełnić aż na 4 sposoby:

  • za pośrednictwem kuriera (który przywiezie z banku umowę do podpisania);
  • potwierdzając swoje dane przelewem 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku (czas aktywacji to nawet 15 minut);
  • składając wniosek online i podpisując gotową umowę w wybranym przez Internet oddziale;
  • podczas rozmowy video z pracownikiem banku.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl