Rachunek firmowy w Nest Banku: "BizNest Konto"

Nest Bank wyróżnia się na polskim rynku bardzo niskim poziomem opłat również dla przedsiębiorców. Dla firm przeznaczone jest BizNest Konto (dla indywidualnej działalności gospodarczej, spółek prawa handlowego, fundacji, stowarzyszeń).

Opisywany rachunek realizuje politykę tego banku konto ma spełniać podstawowe potrzeby i być możliwie darmowe.Logo Nest Banku należącego do FM Bank

Konto bez większych wad?

Do niedawna dla niektórych istotną wadą mógł być brak szybkich przelewów pay-by-link wykonywanych w systemie PayU, jednak zostały one niedawno wdrożone. Warto dodać, iż w systemach Dotpay oraz Przelewy24 Nest Bank jest obecny od długiego czasu, a we wszystkich wymienionych systemach można płacić również kartą debetową.

Pochwalić należy Nest Bank za aplikację mobilną dostępną na Androida oraz iOS, umożliwiającą płatności Google Pay, Apple Pay (brakuje na razie jednak płatności mobilnych BLIK), dostępny jest również Garmin Pay.

Posiadacz rachunku firmowego może w dowolnym czasie założyć również konto walutowe "BIZnest Konto Waluta" (dostępne jest w 10 walutach: USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK). Otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne.

Promocja: 100 zł premii za terminal płatniczy

Aktualnie można również skorzystać atrakcyjnych warunków dotyczących terminala płatniczego w ramach Programu Polska Bezgotówkowa: 0 zł za instalację, aktywację, dzierżawę i transakcje (do 100 tys. zł obrotu)  przez pierwsze 12 miesięcy. Dodatkowo w ramach tej promocji można zyskać jeszcze 100 złotych premii powitalnej (regulamin).

BIZnest Konto najważniejsze opłaty

To zdecydowanie największy atut oferty, pod tym względem Nest Bank ma najlepsze konto dla firm (drogie są tylko polecenia zapłaty). Pełną tabelę opłat zobaczysz pod tym linkiem (źródło: Nestbank.pl, obowiązuje od 2.05.2019, aktualna na 14.10.2019).

 • prowadzenia konta: 0 zł
 • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA) / przelew natychmiastowy (do 5000 zł): 0 zł / 0 zł / 5 zł
 • przelew ZUS/US: 0 zł
 • przelew pay-by-link: 0 zł
 • autoryzacyjny SMS: 0 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
 • polecenie zapłaty: 0 zł za założenie, natomiast odwołanie lub modyfikacja 5 zł, realizacja to również każdorazowo 5 zł
 • obsługa karty płatniczej: 0 zł
 • bezpłatny rachunek VAT

Wpłaty i wypłaty gotówki na konto

Z konta firmowego w Nest Banku można korzystać za pośrednictwem oddziałów w całym kraju (prawie 250 placówek; mapa oddziałów). Koszt wpłaty i wypłaty gotówkowej w oddziale jest jednakowy i wynosi 0,15% kwoty (prowizja to minimum 5 złotych). Darmowa jest wpłata we wpłatomatach Euronet.

Osoby często wypłacające gotówkę z bankomatów ucieszy zapewne wiadomość, iż taka operacja w Nest Banku nie wiąże się z żadnymi opłatami (wszystkie bankomaty w Polsce). Bezpłatne są także wypłaty "cash back" kartą debetową w sklepach. Natomiast wypłata z zagranicznych bankomatów to koszt 5 złotych.

Jak otworzyć BIZnest Konto?

Nest Bank daje kilka opcji otwarcia tego rachunku można to zrobić w oddziale lub internetowo. W tym drugim przypadku, formalności można dopełnić aż na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem kuriera (konto aktywne do 5 dni);
 • potwierdzając swoje dane przelaniem 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku (czas aktywacji to nawet 15 minut);
 • składając wniosek online i podpisując gotową umowę w wybranym oddziale.

Załóż konto na nestbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć