Rachunek firmowy w Nest Banku: "BizNest Konto"

BizNest Konto, czyli rachunek który od długiego czasu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, to propozycja Nest Banku dla indywidualnej działalności gospodarczej, spółek prawa handlowego, fundacji oraz stowarzyszeń. BizNest Konto wyróżnia się bardzo niskim poziomem opłat nie odbija się to jednak negatywnie na funkcjonalności ani komforcie korzystania z konta.Logo Nest Banku należącego do FM Bank

Konto bez większych wad?

Do niedawna istotną wadą mógł być brak przelewów pay-by-link w systemie PayU, jednak zostały one już wdrożone. Dodajmy że w systemach Dotpay, Przelewy24 oraz tpay Nest Bank jest obecny.

Jeśli chodzi o kartę debetową, klient otrzymuje kartę VISA Business (chyba że zaznaczy że nie chce karty), która umożliwia bezpłatne wypłaty gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów, płatności online, w terminalach (również zbliżeniowe).

Pochwalić należy Nest Bank za aplikację mobilną na Androida i iOS, umożliwiającą płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay. Możesz zobaczyć demo bankowości internetowej (tutaj), a także mobilnej (tutaj).Debetowa karta firmowa w Nest Banku

Posiadacz rachunku firmowego może w dowolnym czasie założyć również konto walutowe "BIZnest Konto Waluta" (dostępne jest w 10 walutachUSD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK; otwarcie i prowadzenie bezpłatne). Warto również dodać iż można za drobną opłatą (1 euro za aktywację + 1euro/msc) korzystać z usługi "Korzystne Przewalutowania" (wymiana walut po atrakcyjnych kursach).

Nest Bank ma rachunek lokacyjny "BIZnest Oszczędności", z promocyjnym (przez 3 miesiące) oprocentowaniem: 1,50% na środki do 50 000 zł i 1% od 50 000,01 zł do 300 000 zł (tabela oprocentowania).

Promocja: od 100 do 400 zł premii za terminal płatniczy

Aktualnie można skorzystać z atrakcyjnych warunków dotyczących terminala płatniczego (stacjonarnego lub mobilnego) w ramach Programu Polska Bezgotówkowa: 0 zł za instalację, aktywację, dzierżawę i transakcje (do 100 tys. zł obrotu) przez pierwszy rok. Dodatkowo w ramach tej promocji można zyskać od 100 do 400 zł premii powitalnej od Nest Banku (w zależności od czasu trwania umowy: rok 100 zł, 2 lata 200 zł itd.). Zobacz regulamin; (obowiązuje od 15.12.2019, aktualny na 23.11.2020).

BizNest Konto najważniejsze opłaty

To największy atut oferty, pod tym względem Nest Bank ma świetne konto dla firm. Pełną tabelę opłat zobaczysz pod tym linkiem (źródło: nestbank.pl, taryfa obowiązująca od 5.8.2020, aktualna na 23.11.2020; nie wprowadziła zmian dla Biznest Konta).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew natychmiastowy (do 5000 zł)
przelew europejski (SEPA)
0 zł
0 zł
0 zł
10 zł
0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 5 zł za realizację, modyfikację lub odwołanie, darmowe jest tylko założenie
wpłata/wypłata w oddziale (w kraju jest około 250 placówek; mapa) 0,5% kwoty (min. 10 zł). Darmowa jest wpłata we wpłatomatach Euronet
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł
wypłata cash-back w kasach sklepowych 0 zł
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie
rachunek VAT bezpłatny
Jak otworzyć BizNest Konto?

Nest Bank daje kilka opcji otwarcia tego rachunku można to zrobić w oddziale lub internetowo. W tym drugim przypadku, formalności można dopełnić na 3 sposoby:

  • za pośrednictwem kuriera (który przywiezie z banku umowę do podpisania);
  • potwierdzając swoje dane przelewem 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku (czas aktywacji to nawet 15 minut);
  • składając wniosek online i podpisując gotową umowę w wybranym przez Internet oddziale.

link Załóż konto na nestbank.pl
(jeśli używasz blokera reklam, po kliknięciu wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności