Konto firmowe w VeloBanku – analiza

O samym banku i okolicznościach jego powstania pisaliśmy na wstępie przy recenzji konta osobistego. Flagowe konto biznesowe Velobanku – VeloKonto Firma – jest przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (w tym wspólników spółek cywilnych).

Zielone logo Velobanku
Logo banku / © VeloBank

Oceniając ogólnie ofertę można powiedzieć że jest dobra, chociaż pewne aspekty konta mogłyby być na nieco lepszym poziomie.

Niewątpliwym atutem propozycji Velo Banku jest promocja, dzięki której klienci mogą zyskać do 1000 złotych premii za aktywność.

"VeloKonto Firma" – sprawdzamy opłaty

Poziom opłat nie odbiega w żadną stronę od rynkowej średniej – nie ma większych powodów do narzekań, natomiast nie jest to najtańsze konto firmowe. Pełna taryfa opłat (obowiązuje od 1.5.2024, aktualna na 17.6.2024, źródło: velobank.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 25 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł / 1,20 zł
przelew do US 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) tak jak exilir
zlecenie stałe 1,50 zł
polecenie zapłaty 1,50 zł
operacje gotówkowe
wpłata gotówki w oddziale 0,5% (min. 6 zł)
wypłata gotówki w oddziale 0,9% (min. 6 zł)
wpłata we wpłatomatach 0 zł / 0,8%
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 3,5% (min. 5 zł)
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 5 zł
sms autoryzacyjny 0 zł

Funkcjonalność i możliwości konta

Ogólnie usługi bankowości oferowane przez Velobank można uznać za nowoczesne i funkcjonalne. 

Błyskawiczne płatności online są wdrożone we wszystkich istotnych systemach płatniczych takich jak PayU czy Przelewy24. Dostępna jest oczywiście aplikacja mobilna Velobanku (na Androida lub iOS), jednak jej ocena wskazuje na pewne mankamenty (nota 2.9/5 w Google Play, w App Store jest dużo lepiej – 4.6).

Jeśli chodzi o opcjonalny terminal płatniczy, VeloBank współpracuje z firmą Planet Pay Sp. z o.o. udostępniając klientom tradycyjne urządzenie lub aplikację POSapp, dzięki czemu można przyjmować płatności za pomocą telefonu.

Co wyróżnia ten rachunek firmowy wśród innych? Możliwość najmu sprzętu elektronicznego (smartfony, laptopy, tablety i smartwatche) za pośrednictwem partnera banku, jakim jest Digital Care.

Z czego jeszcze mogą skorzystać klienci? Przydatna dla niektórych może okazać się możliwość otwarcia rachunków walutowych i korzystania z usługi VeloKantor (wymiana środków w USD, EUR, CHF i GBP po atrakcyjnych kursach).

Promocja „VeloKonto Firma – promocja z premią do 1000 PLN” edycja 2/2024

Do aktualnie trwającej edycji promocji można przystąpić od 1 czerwca do 31 grudnia 2024 roku (wszystkie szczegóły znajdziesz regulamin promocji). VeloBank przez 6 miesięcy wypłaca premie za określone aktywności klienta – łącznie może to być okrągły 1000 złotych.

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto podkreślić iż podstawowym warunkiem naliczania premii jest utrzymywanie średniego miesięcznego salda min. 3 000 zł oraz wykonywanie w danym miesiącu przynajmniej jednego przelewu do ZUS i US z VeloKonta Firma.

Przejdźmy zatem wspomnianych czynności i nagród:

  • 120 zł za otwarcie VeloKonta Firma
  • 400 zł za podpisanie umowy o kredyt w rachunku na min. 100 tys. zł
  • 120 zł za podpisanie umowy o terminal
  • 6x35 zł (210 zł) za wykonanie transakcji bezgotówkowych na min. 1 000 zł
  • 90 zł za najem urządzeń elektronicznych od Digital Care
  • 6x10 (60 zł) zł za utrzymanie średniego salda powyżej 20 000 zł
Jak założyć konto firmowe w Velo Banku?

Bank poza wizytą w placówce proponuje dwie drogi otwarcia rachunku:

  • przy użyciu metody na selfie i weryfikacji biometrycznej – oprócz danych firmy (NIP, REGON) potrzebny będzie dowód osobisty i nagranie twarzy – zostaniesz oczywiście poinstruowany na stronie Velobanku co dokładnie robić;
  • przy wykorzystaniu pomocy konsultanta – wystarczy wypełnić prosty formularz kontaktowy.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl