Konto firmowe Alior Banku "4x4"

Alior dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w różnych formach (rozliczających się na zasadach uproszczonej księgowości) proponuje konto firmowe "Rachunek 4x4". To konto jest objęte ciekawymi promocjami; omówimy je później.
Logo Alior Banku

Zaczniemy od nazwy rachunku – odnosi się ona do możliwości korzystania z 4 różnych pakietów korzyści. Każdy z nich kosztuje 10 złotych miesięcznie, można je dowolnie włączać i wyłączać dopasowując do aktualnych potrzeb (można oczywiście również mieć wszystkie nieaktywne i nie ponosić dodatkowych kosztów). Oto szczegóły:

  • pakiet krajowy – czyli brak opłat za: przelewy internetowe elixir, 5 pierwszych przelewów natychmiastowych, smsy autoryzacyjne, powiadomienia sms;
  • pakiet gotówkowy – nie zapłacimy prowizji za wpłaty (do 10 000 zł/msc) i wypłaty (do 10 000 zł/msc) gotówkowe w oddziale, korzystanie z wpłatomatów Euronet i Planet Cash, oraz za wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów;
  • pakiet zagraniczny – bezpłatne przelewy internetowe SEPA (10 na miesiąc), bezpłatne korzystanie z platformy Autodealing, oraz brak prowizji od bezgotówkowych transakcji zagranicznych i za wypłaty w zagranicznych bankomatach;
  • pakiet oszczędny (dostępny gdy posiada się rachunek lokacyjny) – korzyści: niższa opłata za prowadzenie rachunku pomocniczego (2,50 zł zamiast 5 zł), darmowe przelewy z rachunku lokacyjnego na rachunek podstawowy, darmowe lokaty overnight, wyższe oprocentowanie rachunku lokacyjnego (0,9% do 20 000 zł oraz 0,71% powyżej tej kwoty – standardowo to odpowiednio: 0,2% i 0,01%). Tabela oprocentowania (obowiązuje od 1.10.2023, aktualna na 10.5.2024).

Sprawdzamy opłaty – Rachunek 4x4

To trochę słabsza strona tej oferty – konto nie należy do najtańszych rachunków firmowych. Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, wszystkie sprawdzisz w tabeli opłat rachunku 4x4 (taryfa obowiązująca od 1.8.2023, aktualna na 10.5.2024; źródło: Aliorbank.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0,50 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0,50 zł
zlecenie stałe 1 zł
polecenie zapłaty 0 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,5% kwoty (minimum 8 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 5 zł / 3% (min. 5 zł)
wpłata we wpłatomacie 0,4 % (min. 8 zł) / 0,5% (min. 8 zł)
wypłata BLIK 0 zł / 5 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 8 zł
sms autoryzacyjny 30 gr
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

A co z funkcjonalnością konta "4x4"?

Rachunek 4x4 jest nowoczesny, klienci mogą korzystać z aplikacji mobilnej (na Androida oraz iOS), płatności Google Pay i Apple Pay. Wsparcie dla systemów płatności online również jest kompleksowe (PayU, Przelewy24, tpay).

firmowa karta debetowa w Alior Banku

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać również z zafirmowani.pl, czyli serwisu internetowego Alior Banku wspierającego przedsiębiorców, oferującego przede wszystkim księgowość online (aplikację umożliwiającą wystawianie faktur, przygotowanie deklaracji VAT-7 i PIT-5, prowadzenie ewidencji KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupu VAT, itd.).

Promocja Aliora (tylko dla jdg): 1500 zł dla firm

Wróćmy do wspomnianych na początku promocji. Pierwsza polega na tym, iż bank do 12 miesięcy od otwarcia konta wypłaca bonusy za różne działania dokonywane na koncie (np. zlecenie przelewu do ZUS) – łączna wysokość miesięcznej premii to 125 zł – maksymalnie można zatem zyskać nawet 1500 złotych – co naturalnie nie jest jednak tak łatwe.

Ważne: należy dokonywać przynajmniej 4 transakcji kartą w miesiącu (jeśli warunek nie zostanie spełniony, bank nie wypłaci premii za dany miesiąc, wyjątkiem jest pierwszy miesiąc uczestnictwa kiedy warunek ten nie jest wymagany do naliczenia premii). Za co są naliczane premie?

czynność bankowa / warunek bonusu wysokość premii
przelew do ZUS lub US 20 zł
przelew europejski SEPA 10 zł
transakcje kartą debetową 25 zł
skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Aliora 10 zł
transakcje walutowe 25 zł
wykonanie przelewów zagranicznych 15 zł

premia za średniomiesięczne saldo

0-20 zł

Od 1.3.2021 obowiązuje trzecia edycja i wersja regulaminu (aktualna na 10.5.2024). Do promocji mogą przystąpić przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

Promocja nr 2: do 1000 zł zwrotu za paliwo

Druga akcja promocyjna dla klientów Alior Banku – „Plusy Karty z Plusem” – polega na tym, iż za zakupy na stacjach paliw które zostaną opłacone kartą firmową Mastercard z Plusem, bank zwróci na konto 10% wydanej kwoty (maksymalnie 200 zł miesięcznie). Bonus można otrzymywać przez pierwszych pięć miesięcy od założenia konta (miesiąc założenia jest traktowany jako pierwszy). Łatwo zatem policzyć iż limit zwrotu jest ograniczony do 1000 złotych.

Do promocji można przystąpić od 1 kwietnia do 30 czerwca 2024 roku. Warunkiem otrzymania premii w danym miesiącu jest spełnienie warunków: transakcje bezgotówkowe kartą z Plusem na łączną kwotę przynajmniej 500 zł oraz minimum jeden przelew do ZUS lub US z konta firmowego. Dodatkową korzyścią promocyjną jest również brak opłat miesięcznych za obsługę karty debetowej do końca grudnia 2024 roku. Regulamin.

Jak założyć Rachunek 4x4?

Najwięcej opcji do wyboru mają osoby prowadzące/zakładające jednoosobową działalność gospodarczą – konto mogą założyć:

  • całkowicie online, potwierdzając tożsamość przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w innym banku (jeśli jesteś już klientem Aliora wniosek możesz złożyć w bankowości elektronicznej – znajdziesz go w zakładce "oferty" po zalogowaniu);
  • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania;
  • składając wniosek online i podpisując gotową umowę w wybranym przez Internet oddziale Aliora.

Osobom reprezentującym spółki, pozostaje tylko trzecia wymieniona wyżej możliwość lub załatwienie wszystkich formalności podczas wizyty w oddziale.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl