Konto firmowe Alior Banku "4x4"

Alior dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w różnych formach (rozliczających się na zasadach uproszczonej księgowości) proponuje konto firmowe "Rachunek 4x4". To konto od 1 stycznia 2020 zostało objęte ciekawą promocją która do tej pory dotyczyła tylko "iKonta Biznes"; omówimy ją później. 
Logo Alior Banku

Zaczniemy od nazwy rachunku – odnosi się ona do możliwości korzystania z 4 różnych pakietów korzyści. Każdy z nich kosztuje 10 złotych miesięcznie, można je dowolnie włączać i wyłączać dopasowując do aktualnych potrzeb (można oczywiście również mieć wszystkie nieaktywne i nie ponosić dodatkowych kosztów). Oto szczegóły:

 • pakiet krajowy – czyli brak opłat za: przelewy internetowe elixir, 10 pierwszych przelewów natychmiastowych, smsy autoryzacyjne, powiadomienia sms;
 • pakiet gotówkowy – nie zapłacimy prowizji za wpłaty (do 10 000 zł/msc) i wypłaty (do 10 000 zł/msc) gotówkowe w oddziale w formie otwartej,
  korzystanie z wpłatomatów Euronet i Planet Cash, oraz za wypłaty gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów;
 • pakiet zagraniczny – bezpłatne przelewy internetowe SEPA (10 w miesiącu), bezpłatne korzystanie
  z platformy Autodealing, oraz brak prowizji od bezgotówkowych transakcji zagranicznych i za
  wypłaty w zagranicznych bankomatach;
 • pakiet oszczędny (dostępny gdy klient posiada rachunek lokacyjny) – korzyści to: niższa opłata za prowadzenie rachunku pomocniczego (2,50 zł zamiast 5 zł), darmowe przelewy z rachunku lokacyjnego na rachunek podstawowy, darmowe lokaty overnight, wyższe oprocentowanie rachunku lokacyjnego (2% do 20 000 zł oraz 1,4% powyżej tej kwoty – standardowo to odpowiednio: 1,3% i 0,7%). Tabela oprocentowania.

Promocja: 1500 zł dla firm

Wróćmy do wspomnianej na początku promocji – bank do 12 miesięcy od otwarcia konta wypłaca bonusy za różne działania dokonywane na koncie (np. zlecenie przelewu do ZUS) – łączna wysokość miesięcznej premii to 125 zł – maksymalnie można zatem zyskać nawet 1500 złotych – co naturalnie nie jest jednak tak łatwe.

Od 1.1.2020 obowiązuje nowa wersja regulaminu (aktualny na 1.4.2020), która ograniczyła liczbę działań za które bank przyznaje premię i zmieniła niektóre warunki, jednak jednocześnie od nowego roku promocją został objęty również Rachunek 4x4. Za co konkretnie Alior wypłaca bonusy, przeczytasz tutaj. Od nowego roku należy dokonywać przynajmniej 4 transakcji kartą w miesiącu (jeśli warunek nie zostanie spełniony, bank nie wypłaci premii za dany miesiąc).firmowa karta debetowa w Alior Banku

A co z funkcjonalnością konta?

Zanim przejdziemy do opłat, warto jeszcze powiedzieć parę słów o tym koncie – Rachunek 4x4 jest nowoczesny, klienci mogą korzystać z aplikacji mobilnej (na Androida oraz iOS), płatności Google Pay i Apple Pay. Wsparcie dla systemów płatności online również jest kompleksowe (PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay).

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać również z zafirmowani.pl, czyli serwisu internetowego Alior Banku wspierającego przedsiębiorców, oferującego przede wszystkim księgowość online (aplikację umożliwiającą wystawianie faktur, przygotowanie deklaracji VAT-7 i PIT-5, prowadzenie ewidencji KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupu VAT, itd.).

Zobacz opłaty – Rachunek 4x4

To trochę słabsza strona tej oferty – konto nie należy do najtańszych rachunków firmowych. Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, wszystkie sprawdzisz w tabeli opłat rachunku 4x4 (obowiązuje od 1.12.2019, aktualna na 1.4.2020; źródło: Aliorbank.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0,50 zł (przelew na rachunek w Alior Banku: 0 zł)
0,50 zł
0 zł
5 zł
0,50 zł
sms autoryzacyjny 30 groszy
zlecenie stałe 1 zł (opłata pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie zlecenia stałego poprzez bankowość internetową jest darmowe)
polecenie zapłaty 0 zł (płatne jest tylko odwołanie: 1 zł)
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,3% kwoty (minimum 6 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 2 zł (darmowe są tylko wypłaty z bankomatów w oddziałach Aliora)
wpłata we wpłatomacie 0 zł za wpłatomaty Aliora, natomiast wpłaty przy wykorzystaniu maszyn sieci Planet Cash oraz Euronetu to każdorazowo koszt 0,25 % (min. 3 zł).
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć Rachunek 4x4?

Najwięcej opcji do wyboru mają osoby prowadzące/zakładające jednoosobową działalność gospodarczą – konto mogą założyć:

 • całkowicie online, potwierdzając tożsamość przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w Alior Banku lub w innym banku;
 • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania;
 • składając wniosek online i podpisując gotową umowę w wybranym przez Internet oddziale Aliora.

Osobom reprezentującym spółki, pozostaje tylko trzecia wymieniona wyżej możliwość (lub załatwienie wszystkich formalności podczas wizyty w dowolnym oddziale).

link Załóż konto na aliorbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności