Konto Internetowe w Alior Banku

"Konto Internetowe" jest bardzo atrakcyjną propozycją dla osób szukających sprawdzonego konta i bogatej funkcjonalności.

Logo Alior Banku, gdzie można otworzyć konto osobiste Korzystając z tego rachunku osobistego, możemy realizować płatności i transakcje na wiele sposobów – online (wsparcie dla przelewów pay-by-link w systemach PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay), bądź mobilnie – za pomocą BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay lub karty debetowej.

Wydawana do konta karta Debit MasterCard® może również pełnić funkcję portfela elektronicznego poprzez skorzystanie z usługi MasterPasstm. Klient ma oczywiście dostęp do różnych produktów towarzyszących (limit odnawialny, lokaty, doradztwo inwestycyjne).

Aplikacja mobilna jest dostępna do pobrania w Google Play, App Store oraz AppGallery.

Opłaty za konto Internetowe

Konto nie jest specjalnie drogie – uwagę warto zwrócić na warunkową opłatę za użytkowanie karty płatniczej oraz wpłaty/wypłaty gotówkowe. Całą tabelę opłat można zobaczyć tutaj (taryfa obowiązująca od 4.9.2020, aktualna na 4.5.2022).

operacjaprowizja
prowadzenia konta: 0 zł
przelew (elixir):
przelew pay-by-link:
przelew europejski (SEPA):
przelew natychmiastowy:
0 zł
0 zł
0 zł
3-5 zł
(w zależności od kwoty: przelew do 1000 zł kosztuje 3 zł, od 1000 do 100 000 zł – 5 zł)
sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  aby zostać zwolnionym z opłaty wynoszącej 6 zł, w danym miesiącu muszą zostać rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą na co najmniej 300 złotych)

Wpłaty i wypłaty gotówki

Zarówno wpłaty jak i wypłaty gotówki w oddziałach Alior Banku kosztują 8 złotych. Link do mapy placówek, bankomatów i wpłatomatów.

Darmowe są wypłaty z bankomatów Aliora (bezwarunkowo), sieci Euronet (tylko przy kwocie 100 zł lub wyższej; za niższą kwotę bank pobierze 5 zł) – koszt wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów to 5 zł za wypłatę.

Warto jeszcze wspomnieć o wpłatomatach – prowizja za wpłatę gotówki w ten sposób wynosi 0,6% (minimum 1 zł) – chyba że jest to wpłatomat z sieci Planet Cash – wówczas prowizja wyniesie 0,35% (minimum 1 zł). Skorzystanie z wpłatomatu w oddziale Aliora jest bezpłatne.

Pieniądze można również wypłacić za darmo płacąc kartą w sklepie za zakupy (usługa "płać i wypłacaj" – cashback).

Jak założyć Konto internetowe w Alior Banku?

Konto można założyć na kilka sposobów: udając się do oddziału Aliora lub internetowo:

  • wypełniając wniosek online i wybierając opcję finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera;
  • wypełniając wniosek online i wybierając umowę online – potwierdza się ją przelewem o symbolicznej wartości (tzw. przelew weryfikacyjny) ze swojego konta osobistego w innym banku (dane adresowe na "starym" koncie muszą być takie same jak te podane we wniosku o otwarcie Konta Internetowego w Aliorze);

link Załóż konto na aliorbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności