Konto Internetowe w Alior Banku

"Konto Internetowe" jest bardzo atrakcyjną propozycją dla osób szukających sprawdzonego konta i bogatej funkcjonalności.

Logo Alior Banku, gdzie można otworzyć konto osobiste Korzystając z tego rachunku osobistego, możemy realizować płatności i transakcje na wiele sposobów - online (wsparcie dla przelewów pay-by-link w systemach PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay), bądź mobilnie - za pomocą BLIK, Google Pay, Apple Pay, karty debetowej (z funkcją płatności zbliżeniowych).

Wydawana do konta karta Debit MasterCard® może również pełnić funkcję portfela elektronicznego poprzez skorzystanie z usługi MasterPasstm. Klient ma oczywiście dostęp do różnych produktów towarzyszących (limit odnawialny, lokaty, doradztwo inwestycyjne).

Opłaty za konto Internetowe

Konto nie jest specjalnie drogie - uwagę warto zwrócić na warunkową opłatę za użytkowanie karty płatniczej oraz wpłaty/wypłaty gotówkowe. Całą tabelę opłat można zobaczyć tutaj (taryfa obowiązująca od 31 maja 2019, aktualna na dzień 4.10.2019).

  • prowadzenia konta: 0 zł
  • przelew internetowy elixir / przelew europejski / natychmiastowy: 0 zł / 0 zł / 3-5 zł (w zależności od kwoty przelewu natychmiastowego - przelew do 1000 złotych kosztuje 3 zł, do 20 000 zł - 5 zł)
  • przelew pay-by-link (np. w PayU): 0 zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
  • polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  aby zostać zwolnionym z opłaty wynoszącej 6 zł, w danym miesiącu muszą zostać rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą na co najmniej 300 złotych)

Wpłaty i wypłaty gotówki

Niestety po podwyżkach w 2018 roku, zarówno wpłaty jak i wypłaty gotówki w oddziałach Alior Banku kosztują 8 złotych.

Darmowe są wypłaty z bankomatów Aliora (bezwarunkowo), sieci Euronet (tylko przy kwocie 100 zł lub wyższej; za niższą kwotę bank pobierze 5 zł) - koszt wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów to 5 zł za wypłatę. Co ciekawe, wypłaty z zagranicznych bankomatów są darmowe - to atut dla podróżujących, chociaż prowizja za przewalutowanie transakacji to 2%.

Warto jeszcze wspomnieć o wpłatomatach - prowizja za wpłatę gotówki w ten sposób wynosi 0,6% (minimum 1 zł) - chyba że jest to wpłatomat z sieci Planet Cash - wówczas prowizja wyniesie 0,35% (minimum 1 zł). Skorzystanie z wpłatomatu w oddziale Aliora jest bezpłatne.

Pieniądze można również wypłacić za darmo płacąc kartą w sklepie za zakupy (usługa "płać i wypłacaj" - cashback).

Jak założyć Konto internetowe w Alior Banku?

Konto można założyć na kilka sposobów: udając się do oddziału Aliora lub internetowo (poniżej znajdziesz link do wniosku, który przeniesie Cię do formularza na stronę Alior Banku):

  • wypełniając wniosek online i wybierając opcję finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera;
  • wypełniając wniosek online i wybierając umowę online - potwierdza się ją przelewem o symbolicznej wartości (tzw. przelew weryfikacyjny) ze swojego konta osobistego w innym banku (dane adresowe na "starym" koncie muszą być takie same jak te podane we wniosku o otwarcie Konta Internetowego w Aliorze);
  • wybierając sposób zawarcia umowy poprzez videorozmowę z konsultantem Aliora.

Załóż konto na aliorbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć