Konto Internetowe w Alior Banku: analiza oferty

"Konto Internetowe" jest propozycją dla osób szukających sprawdzonego konta i dobrej funkcjonalności.

Logo Alior Banku
Logo banku / © Alior Bank

Oceniając całokształt oferty, można powiedzieć iż nie wyróżnia się ona niczym specjalnym – w każdym obszarze jest poprawna, a jej najlepszą stroną jest prawdopodobnie funkcjonalność konta. Dla osoby szukającej zwyczajnego, konta bankowego z możliwościami adekwatnymi do obecnych realiów, będzie to dobry wybór.

W odróżnieniu od "Konta Jakże Osobistego", przy tej ofercie Alior zazwyczaj nie prowadzi żadnych akcji promocyjnych dla nowych klientów.

Opłaty za konto Internetowe w Aliorze

Konto nie jest specjalnie drogie – uwagę warto zwrócić na warunkową opłatę za użytkowanie karty oraz wpłaty/wypłaty gotówkowe. Tabelę opłat można pobrać tutaj (taryfa obowiązuje od 4.9.2020, aktualna na 4.4.2024; źródło: aliorbank.pl).

usługa prowizja
prowadzenia konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
przelew natychmiastowy 3/5 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 8 zł
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 5 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł / 0,35% (min. 1 zł) / 0,6% (min. 1 zł)
wypłata cash-back w kasach sklepowych 0 zł
pozostałe
użytkowanie karty płatniczej 0 zł / 6 zł
sms do autoryzacji zleceń 0 zł

Możliwości konta, czyli dobre standardy Alior Banku

Korzystając z tego rachunku osobistego, możemy realizować płatności i transakcje na wiele sposobów – online (wsparcie dla przelewów pay-by-link w systemach PayU, Przelewy24, tpay), bądź mobilnie – za pomocą BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay lub karty debetowej.

Wydawana do konta karta Debit MasterCard® może również pełnić funkcję portfela elektronicznego poprzez skorzystanie z usługi MasterPasstm. Klient ma oczywiście dostęp do różnych produktów towarzyszących (limit odnawialny, lokaty, doradztwo inwestycyjne).

Aplikacja mobilna jest dostępna do pobrania w Google Play, App Store oraz AppGallery. Jej ocena w Google Play to 4.1/5, co sugeruje iż jest "ok", z pewnymi obszarami możliwymi do poprawy.

Promocje dla nowych klientów

Niestety w tej sekcji nie ma aktualnie o czym za bardzo pisać, gdyż nie są prowadzone w tej chwili żadne specjalne akcje promocyjne.

Jak założyć Konto internetowe w Alior Banku?

Konto można założyć na kilka sposobów – udając się do oddziału Aliora lub internetowo:

  • wypełniając wniosek online i wybierając opcję finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera;
  • wypełniając wniosek online i wybierając umowę online – potwierdza się ją przelewem o symbolicznej wartości (tzw. przelew weryfikacyjny) ze swojego konta osobistego w innym banku (dane adresowe na "starym" koncie muszą być takie same jak te podane we wniosku o otwarcie Konta Internetowego w Aliorze);
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl