Konto osobiste w banku Pekao: analiza

Flagowym rachunkiem dla klientów indywidualnych w Pekao jest "Konto Przekorzystne". Czy jego nazwa jest adekwatna do rzeczywistości? Jeśli chodzi o ponadstandardowe bonusy, nowi klienci mogą zyskać do 200 zł premii oraz atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – szczegóły niżej w sekcji "promocje".

Logo banku Pekao w układzie pionowym
Logo banku / © Pekao

Poza tym rachunek niespecjalnie wyróżnia się wśród konkurencyjnych ofert – nie oznacza to jednak że to zła propozycja. Bankowość w Pekao stoi na bardzo dobrym poziomie – klient powinien być zadowolony z funkcjonalności konta, chociaż poziom opłat mógłby być niższy.

Konto Przekorzystne – opłaty

Zwrócić uwagę warto na warunkową prowizję za użytkowanie karty. Minusem cennika Pekao jest opłata za sms autoryzacyjny. Najnowsza taryfa opłat (aktualna na 15.5.2024).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew express elixir 5 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 8 zł
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 2,3% (min. 5 zł)
wpłata we wpłatomacie 0,4% (min. 2 zł)
wypłata cash-back 2 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 4 zł
przelew BLIK 1 zł
sms autoryzacyjny 20 gr

Jakie funkcjonalności otrzymujemy z kontem osobistym Pekao?

Pekao utrzymuje bardzo dobre, rynkowe standardy w tym zakresie – bez problemów skorzystamy z płatności w różnych systemach takich jak Payu czy Przelewy24. Jeśli chodzi o płatności mobilne, można płacić za pośrednictwem BLIK, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay lub Garmin Pay.

Sama aplikacja mobilna banku ("PeoPay") jest dostępna na Androida oraz iOS, a ocena jej użytkowników w Google Play to 4.2/5.

Naturalnie klient ma dostęp do wielu opcjonalnych produktów bankowych (oszczędnościowych, inwestycyjnych, pożyczkowych, walutowych).

Karta debetowa umożliwia oczywiście płatności internetowe i zbliżeniowe, a wyróżnia się brakiem opłat za przewalutowanie przy płatnościach w obcych walutach (EUR, USD, GBP, CHF). Przy spełnionym warunku dotyczącym karty, Pekao nie pobierze dodatkowo prowizji za wypłaty z zagranicznych bankomatów.

200 złotych premii – w ramach promocji

Do 13 czerwca 2024 roku można przystąpić do promocji („Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę”, pełny regulamin), w której nagrodą jest 200 zł premii.

Wspomniany bonus jest naliczany za otwarcie konta i transakcje kartą (trzeba spełnić oba warunki):

  • założenie Konta Przekorzystnego internetowo (strona www lub aplikacja mobilna);
  • wykonanie przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową w każdym z trzech miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym przypada dzień przystąpienia do promocji.

Kolejny plus stanowi akcja z atrakcyjnym oprocentowaniem – 7% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym do 100 000 zł przez 152 dni od dnia zawarcia umowy. Skorzystać z niej można do 13.6.2024 (regulamin).

Jak otworzyć konto osobiste w Pekao?

Wniosek o otwarcie konta przekorzystnego można złożyć w oddziale lub drogą internetową.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl