mKonto Intensive – rachunek premium w mBanku

Oferta mKonta Intensive jest określana przez bank jako premium i nieco różni się od większości ofert kont osobistych na rynku – może być dla niektórych osób świetnym wyborem.

Czerwone logo mBanku oznaczające bankowość premium
Logo mBanku w wersji premium / © mBank

Co zatem wyróżnia tą ofertę? Klient dostaje ogólnie lepsze warunki i obsługę, jednak bank wymaga regularnych wpływów na konto w kwocie nie niższej niż 10 000 złotych miesięcznie (alternatywnie wystarczy również zgromadzić co najmniej 100 000 zł aktywów) – jeśli klient nie spełni tego warunku, zostanie obciążony opłatą w kwocie 49,50 zł za prowadzenie rachunku. Dobra wiadomość jest taka, że "mKonto Intensive" w zasadzie nie ma więcej wad. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym korzyściom które otrzymują posiadacze tego konta osobistego w mBanku, a tych jest kilka:

  • trzy przelewy ekspresowe w miesiącu za darmo
  • zakupy w ponad 180 walutach bez prowizji za przewalutowanie z kartą wielowalutową Visa Świat Intensive
  • dostępny kredyt hipoteczny o najniższej marży w mBanku, zarówno dla oprocentowania zmiennego (RRSO 9,61%), jak i stałego (przez 5 lat, RRSO 8,81%); tańszy jest również zwykły kredyt gotówkowy (RRSO wynosi 12,49% zamiast 15,59%)
  • obsługa premium polegająca na tym, iż do mKonta Intensive zostanie przydzielony dedykowany ekspert (dostępny również w placówce), a połączenie z infolinią będzie traktowane priorytetowo
  • obecnie trwa również promocja z premią do 520 złotych; szczegóły niżej – w sekcji promocji

mKonto intensive – najważniejsze opłaty

Uwagę przede wszystkim (a może nawet wyłącznie) wypada zwrócić na warunkową prowizję za prowadzenie konta – wynosi niespełna 50 złotych. Cała reszta cennika to kolejna zaleta mKonta Intensive – operacje są w większości darmowe, bez żadnych warunków. Najnowsza taryfa opłat obowiązuje od 3.4.2024 roku (źródło: mbank.pl, aktualna na 5.4.2024).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 49,50 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew ekspresowy 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0 zł
wypłata z krajowych i zagranicznych bankomatów 0 zł lub 2,50 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł
transakcja BLIK 0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł

Funkcjonalność konta osobistego w mBanku

Mówiąc skrótowo, bankowość mBanku zdecydowanie należy do nowoczesnych. Klienci mogą korzystać z wielu różnych kanałów płatności w systemach takich jak PayU czy Przelewy24. Wdrożony jest cały wachlarz płatności mobilnych (BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay, Xiaomi Pay oraz VISA Mobile).

Debetowa karta wielowalutowa do mkonta intensive i aplikacja mobilna mbanku
Karta i aplikacja to niewątpliwe atuty oferty / © mBank

Aplikacja mobilna (do pobrania z Google Play, App Store lub AppGallery) jest rozbudowana, a jej ocena w sklepie Google wynosi 4.7/5, co świadczy o naprawdę dobrych wrażeniach użytkowników.

O funkcjonalności można pisać długo, wskazując mniej i bardziej przydatne rzeczy, jednak najlepszym podsumowaniem będzie chyba stwierdzenie faktu że nie ma tu żadnego braku – wszystkie funkcje których oczekujemy od nowoczesnego konta bankowego (niekoniecznie związane nawet z finansami) w mBanku po prostu są.

Promocja „Więcej z mKontem Intensive”

Obecnie zakładając mKonto Intensive można przy okazji wzbogacić się nawet o 520 złotych. Do promocji można przystąpić od 4 kwietnia do 3 lipca 2024 roku. Jakie należy spełnić warunki i za co są wypłacane premie?

  • 250 złotych łącznej premii za otwarcie konta z kartą i aktywność
    (100 złotych za szybki wpływ i transakcje: w ciągu 7 dni zasil je jednorazowo kwotą wynoszącą przynajmniej 1000 złotych, a w ciągu pozostałych dni w miesiącu otwarcia konta oraz w następnym miesiącu dokonaj łącznie przynajmniej 10 transakcji kartą/blik/telefonem; 75 złotych - za wpływ i transakcje w drugim pełnym miesiącu po otwarciu konta: 1000 zł łącznych wpływów w miesiącu i minimum 10 transakcji kartą/blik/telefonem; 75 zł za wpływ i transakcje w trzecim pełnym miesiącu, warunki analogicznie jak w drugim);
  • 150 złotych – 150 zł za otwarcie konta na selfie lub przez e-dowód (warunkiem jest także zasilenie konta jednorazowo kwotą wynoszącą przynajmniej 1000 złotych w ciagu 7 dni od otwarcia ORAZ w ciągu pozostałych dni w miesiącu otwarcia konta oraz w następnym miesiącu dokonanie łącznie przynajmniej 10 transakcji kartą/blik/telefonem;
  • 120 złotych – za otwarcie dodatkowego eKonta Junior dla dziecka do 13 roku życia. Rachunek eKonto Junior musi zostać otwarty do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu mKonta Intensive.

Dodatkową korzyścią jest zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta przez pierwszych 6 miesięcy, a także za obsługę karty "VISA Świat Intensive" (jej obsługa kosztuje standardowo 10 zł miesięcznie, jednak można wybrać do tego rachunku również inną kartę debetową która jest darmowa). Warto prześledzić pełny regulamin promocji „Więcej z mKontem Intensive II”.

Jak założyć mKonto Intensive?

Możliwości jest kilka, dlatego każdy powinien znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie: internetowo za pośrednictwem kuriera, za pomocą e-dowodu, korzystając z metody na "selfie", a także dopełniając formalności w wybranym oddziale. Szczegółowe informacje odnośnie otwarcia konta znajdziesz już na stronie mBanku.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl