Konto osobiste w BNP Paribas

Propozycją dla klientów indywidualnych banku BNP Paribas jest "Konto Otwarte na Ciebie". Zaczniemy od dośc nietypowej kwestii, jaką jest możliwość wyboru wariantu karty debetowej. BNP Paribas oferuje 3 różne opcje:

  • Karta Otwarta na Świat: jej obsługa kosztuje 10 złotych miesięcznie, jednak można nią płacić niemal w 10 walutach, bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Klient ma ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Może również za darmo wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów Polsce.
  • Karta Otwarta na eŚwiat: jej obsługa jest nieco tańsza kosztuje 6 zł, klient ma ubezpieczenie "cyber pomoc", oraz darmowe wypłaty z krajowych bankomatów.
  • Karta Otwarta na Dzisiaj: jej użytkowanie jest tanie opłata warunkowa wynosi 3 zł, można jej uniknąć wykonując przynajmniej 1 transakcję bezgotówkową w miesiącu. W tym wariance nie ma dodatkowego ubezpiecznia, a darmowe wypłaty są w przypadku maszyn BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe to koszt 5 zł za wypłatę, chyba że posiadacz konta nie ukończył 26 lat wówczas darmowe).

Zostawiając na chwilę opłaty na boku, konto w BNP Paribas należy pochwalić za funkcjonalność. Płatności pay-by-link w różnych systemach są standardem, a wachlarz płatności mobilnych (BLIK, Apple Pay, Google Pay) dopełnia obrazu nowoczesnego konta.

Do 18 marca 2020 można przystąpić do promocji "Przedwiośnie z Kontem!" i otrzymać premię do 250 złotych więcej o promocji przeczytasz tutaj.

Zobacz najważniejsze opłaty

Pod względem opłat "Konto Otwarte na Ciebie" wypada dobrze. Pełną tabelę opłat możesz przeanalizować tutaj (obowiązuje od 20.1.2020 roku, aktualna na 5.3.2020).

operacjaprowizja
prowadzenia konta: 0 zł
przelew (elixir):
przelew pay-by-link:
przelew europejski (SEPA):
przelew natychmiastowy:
0 zł
0 zł
0 zł
5 zł
sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
użytkowanie karty płatniczej: 0-10 zł (w zależności od wybranego wariantu karty szczegóły wyżej)

Wpłaty i wypłaty gotówki na konto

Wpłaty i wypłaty pieniężne w oddziałach każdorazowo wiążą się z prowizją z wyjątkiem pierwszej wpłaty w miesiącu. Koszt kolejnych jest uzależniony od wpłacanej kwoty do 5000 złotych prowizja wynosi 10 złotych, powyżej 5 złotych. Analogicznie sytuacja wygląda z wypłatami, z jednym wyjątkiem nawet już pierwsza wypłata w miesiącu oznacza koszty.

Natomiast kwestia bankomatów/kosztów została omówiona wyżej. Warto dodać jeszcze że prowizja w wysokości 1 zł jest pobierana za usługę "płać i wypłacaj" w kasach sklepowych.

link Załóż konto na Bnpparibas.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności