Konto osobiste w banku BNP Paribas

Propozycją dla klientów indywidualnych banku BNP Paribas jest "Konto Otwarte na Ciebie". Generalnie konto można uznać za w miarę nowoczesne i przystępne cenowo. Atrakcyjność rachunku osobistego w BNP zwiększa aktualna promocja, w której można zyskać łącznie nawet 490 złotych premii.

logo banku BNP Paribas
Logo banku / © BNP PAribas

Analizę konta zaczniemy od dość nietypowej kwestii, jaką jest możliwość wyboru wariantu karty debetowej. BNP Paribas oferuje 3 różne opcje:

  • Karta Otwarta na Świat: jej obsługa kosztuje 12 złotych miesięcznie, jednak można nią płacić niemal w 10 walutach, bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Klient ma ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Może również za darmo wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów Polsce.
  • Karta Otwarta na eŚwiat: jej obsługa jest nieco tańsza kosztuje 8 zł, klient ma ubezpieczenie "cyber pomoc", oraz darmowe wypłaty z krajowych bankomatów.
  • Karta Otwarta na Dzisiaj: jej użytkowanie jest nieco tańsze opłata warunkowa wynosi 7 zł miesięcznie, można jej całkowicie uniknąć wykonując przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe kartą w miesiącu. Opłata nie jest pobierana tylko w przypadku klientów do 26 roku życia bez względu na spełnienie warunku. W tym wariancie nie ma dodatkowego ubezpieczenia, a darmowe wypłaty są w przypadku maszyn BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe to koszt 7 zł za wypłatę, chyba że posiadacz konta nie ukończył 26 lat  wówczas darmowe).

Najważniejsze opłaty na koncie w BNP Paribas

Pod względem opłat "Konto Otwarte na Ciebie" wypada dość dobrze. Pełną tabelę opłat możesz przeanalizować tutaj (taryfa obowiązuje od 1.4.2024 roku, aktualna na 4.4.2024).

usługa/czynność prowizja
prowadzenia konta: 0 zł / 2,50 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
przelew natychmiastowy 6 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 12 zł
wypłaty z krajowych bankomatów (kwestia omówiona wyżej)
wypłata cash-back w kasach sklepowych 1 zł
pozostałe
użytkowanie karty płatniczej 0-12 zł
sms do autoryzacji zleceń 0 zł

Czy w BNP jest nowocześnie?

karta debetowa banku bnp paribas

Generalnie tak – konto w BNP Paribas można pochwalić za funkcjonalność. Płatności pay-by-link w różnych systemach są standardem, a wachlarz płatności mobilnych (BLIK, Apple Pay, Google Pay) dopełnia obrazu nowoczesnego konta. Natomiast sama aplikacja mobilna banku (BNP Paribas GOmobile) jest dostępna w Google Play i App Store; jej ocena w Google Play jest obecnie dość wysoka – nota 4.2/5 wskazuje na umiarkowane zadowolenie użytkowników.

Promocja „Promocja dla Ciebie”: do 430 zł premii

Prześledźmy przebieg i warunki promocji. Na początku zaznaczmy, iż nagrody są w formie pieniężnej (łącznie 430 zł, naliczane w następujący sposób: 50 zł + 2x 190 zł).

W celu przystąpienia do promocji należy wysłać formularz (link na dole strony - "załóż konto na bnpparibas.pl") do 17 maja 2024 (BNP ustalił limit 9000 rejestracji). Kolejna ważna data graniczna to 31 maja 2024 - do tego czasu musi zostać podpisana umowa oraz aktywacja karty debetowej.

Spełnienie tych warunków uprawnia do otrzymania pierwszej części nagrody (50 zł przelewem na konto osobiste).

Druga część nagrody w kwocie 190 złotych jest przyznawana pod warunkiem, iż kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków dotyczących pierwszej nagrody, zostaną spełnione następujące warunki:

  • wykonanie minimum 2 przelewów na kwotę przynajmniej 50 zł każdy
  • otrzymanie wpływu/wpływów na konto na sumę przynajmniej 900 złotych
  • wykonanie min. 4 transakcji bezgotówkowych BLIK na dowolna kwotę

Ostatnią część nagrody (druga premia w kwocie 190 złotych) otrzymasz, jeśli spełnisz analogiczne warunki w kolejnym miesiącu.

Wszystkie szczegóły są dostępne w regulaminie.

Otwieranie "Konta otwartego na Ciebie"

Jeśli chcesz założyć "konto z kartą otwartą na Dzisiaj" we wspomnianej promocji, konto należy założyć drogą internetową – wystarczy kliknąć widoczny link lub wejść przez stronę banku.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl