Konto osobiste w banku BNP Paribas

Propozycją dla klientów indywidualnych banku BNP Paribas jest "Konto Otwarte na Ciebie". Generalnie konto można uznać za w miarę nowoczesne i przystępne cenowo. Atrakcyjność rachunku osobistego w BNP zwiększa aktualna promocja, w której można zyskać łącznie nawet 610 złotych premii.

logo banku BNP Paribas
Logo banku / © BNP PAribas

Analizę konta zaczniemy od dość nietypowej kwestii, jaką jest możliwość wyboru wariantu karty debetowej. BNP Paribas oferuje 3 różne opcje:

  • Karta Otwarta na Świat: jej obsługa kosztuje 12 złotych miesięcznie, jednak można nią płacić niemal w 10 walutach, bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Klient ma ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Może również za darmo wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów Polsce.
  • Karta Otwarta na eŚwiat: jej obsługa jest nieco tańsza kosztuje 8 zł, klient ma ubezpieczenie "cyber pomoc", oraz darmowe wypłaty z krajowych bankomatów.
  • Karta Otwarta na Dzisiaj: jej użytkowanie jest nieco tańsze opłata warunkowa wynosi 7 zł miesięcznie, można jej całkowicie uniknąć wykonując przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe kartą w miesiącu. Opłata nie jest pobierana tylko w przypadku klientów do 26 roku życia bez względu na spełnienie warunku. W tym wariancie nie ma dodatkowego ubezpieczenia, a darmowe wypłaty są w przypadku maszyn BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe to koszt 7 zł za wypłatę, chyba że posiadacz konta nie ukończył 26 lat  wówczas darmowe).

Najważniejsze opłaty na koncie w BNP Paribas

Pod względem opłat "Konto Otwarte na Ciebie" wypada dość dobrze. Pełną tabelę opłat możesz przeanalizować tutaj (taryfa obowiązuje od 2.4.2024 roku, aktualna na 16.7.2024).

usługa/czynność prowizja
prowadzenia konta: 0 zł / 2,50 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
przelew natychmiastowy 6 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 12 zł
wypłaty z krajowych bankomatów (kwestia omówiona wyżej)
wypłata cash-back w kasach sklepowych 1 zł
pozostałe
użytkowanie karty płatniczej 0-12 zł
sms do autoryzacji zleceń 0 zł

Czy w BNP jest nowocześnie?

karta debetowa banku bnp paribas

Generalnie tak – konto w BNP Paribas można pochwalić za funkcjonalność. Płatności pay-by-link w różnych systemach są standardem, a wachlarz płatności mobilnych (BLIK, Apple Pay, Google Pay) dopełnia obrazu nowoczesnego konta.

Natomiast sama aplikacja mobilna banku (BNP Paribas GOmobile) jest dostępna w Google Play i App Store; jej ocena w Google Play jest obecnie dość wysoka – nota 4.3/5 wskazuje na umiarkowane zadowolenie użytkowników.

Promocja „Łap Okazję”: do 610 zł premii

Prześledźmy przebieg i warunki promocji. Na początku zaznaczmy, iż nagrody są w formie pieniężnej (łącznie 610 zł, naliczane w następujący sposób: 80 zł + 185 zł + 185 zł + 160 zł).

W celu przystąpienia do promocji należy wypełnić formularz online do 21 lipca 2024 roku (BNP ustalił limit 3000 rejestracji). Kolejna ważna data graniczna to 31 lipca 2024 – do tego czasu musi zostać podpisana umowa oraz aktywacja karty debetowej.

Spełnienie tych warunków uprawnia do otrzymania pierwszej części nagrody (80 zł przelewem na konto osobiste).

Druga część nagrody (w kwocie 185 złotych) jest przyznawana pod warunkiem, iż kolejnym miesiącu (sierpień 2024) zostaną spełnione następujące warunki:

  • wykonanie minimum 1 przelewu;
  • otrzymanie wpływu/wpływów na konto na sumę przynajmniej 1200 złotych;
  • wykonanie transakcji BLIK na łączną sumę min. 200 zł.

Kolejna część nagrody (premia w kwocie 185 złotych) zostanie wypłacona jeśli spełni się analogiczne warunki w kolejnym miesiącu (wrzesień 2024).

Ostatnia część premii (160 zł) zostanie naliczona przez BNP Paribas jeśli w październiku 2024 nastąpi:

  • wykonanie minimum 1 przelewu;
  • otrzymanie wpływu/wpływów na konto na sumę przynajmniej 1200 złotych;
  • wykonanie transakcji BLIK na łączną sumę min. 200 zł.

Wszystkie szczegóły są dostępne w regulaminie.

Otwieranie "Konta otwartego na Ciebie"

Jeśli chcesz założyć "konto z kartą otwartą na Dzisiaj" we wspomnianej promocji, konto należy założyć drogą internetową – wystarczy kliknąć widoczny link lub wejść przez stronę banku.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl