Konto firmowe Alior Banku: iKonto Biznes

Alior Bank dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnej ma bardzo interesującą ofertę – rachunek firmowy iKonto Biznes.

Logo Alior Banku
Logo banku / © Alior Bank

Chociaż funkcjonalność i poziom bankowości w Aliorze stoi na wysokim poziomie, zdecydowanie największym atutem iKonta Biznes są aż trzy promocje, dzięki którym można zyskać nawet 3000 złotych.

Pierwsza z nich polega na tym, iż bank przez 10 miesięcy zwraca 10% wartości opłacanych składek ZUS oraz wydatków na stacjach paliw – miesięcznie do 200 zł – maksymalnie można zatem zyskać 2000 zł premii. W ramach drugiej promocji klient może otrzymać w ramach powitania 300 złotych bonusu. Natomiast pozostałe 700 zł można otrzymać w formie bonu na Allegro za rozpoczęcie sprzedaży. Szczegóły niżej w sekcji "promocje".

Najważniejsze opłaty – iKonto Biznes w Aliorze

Oceniając ogólnie poziom opłat – jest ok, chociaż z małymi zastrzeżeniami (są przykładowo płatne smsy autoryzacyjne). Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, wszystkie sprawdzisz w tabeli opłat i prowizji (taryfa obowiązująca od 1.8.2023; aktualna na 16.7.2024; źródło: aliorbank.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 1 zł
polecenie zapłaty 0 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,5% kwoty (minimum 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 5 zł / 3% (min. 5 zł)
wpłata we wpłatomacie 0,4 % (min. 8 zł) / 0,5% (min. 8 zł)
wypłata BLIK 0 zł / 5 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 8 zł
sms autoryzacyjny 30 gr
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Funkcjonalność konta w Alior Banku, czyli "jest dobrze"

iKonto Biznes jest nowoczesne – z Alior Bankiem mamy dostęp do aplikacji mobilnej (na Androida - ocena 3.5/5 oraz iOS) i całej gamy płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay i SwatchPay). Oczywiście można korzystać z przelewów pay-by-link we wszystkich popularnych systemach (PayU, Przelewy24, tpay). Posiadacz konta może otrzymać kartę debetową Mastercard z Plusem, umożliwiającą m.in. płatności zbliżeniowe i internetowe.firmowa karta debetowa w Alior Banku

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać również z zafirmowani.pl, czyli serwisu internetowego Alior Banku wspierającego przedsiębiorców, oferującego przede wszystkim księgowość online (aplikację umożliwiającą wystawianie faktur, przygotowanie deklaracji VAT-7 i PIT-5, prowadzenie ewidencji KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupu VAT, itd.).

Właściciele firm mogą założyć rachunek oszczędnościowy (jednak oprocentowanie jest symboliczne: 0,2% do 20 000 zł oraz 0,01% powyżej tej kwoty) lub lokatę (1% w skali roku na okres 90 dni). Tabela oprocentowania Alior Banku dla klientów biznesowych.

Warto wspomnieć jeszcze o programie "Mastercard® Bezcenne® Chwile" – zbiera się w nim punkty za płatności dokonywane kartą, które potem można wymieniać na różne nagrody (np. vouchery do RTV Euro AGD, Circle K, Empiku czy Decathlonu). Nowi klienci na start mogą odebrać obecnie 20 000 punktów (o wartości 300 zł).

Promocje na koncie

Obecnie oferta Aliora w tym aspekcie jest naprawdę świetna. Przejdźmy do omówienia trzech akcji promocyjnych.

Spis treści

  1. Promocja „Plusy Karty z Plusem”
  2. 300 zł premii „na start”
  3. 700 zł za rozpoczęcie sprzedaży na Allegro
Do 2000 zł zwrotu za paliwo i składki na ZUS. Promocja „Plusy Karty z Plusem” – edycja III

Główna akcja promocyjna dla nowych klientów Alior Banku polega na tym, iż za zakupy na stacjach paliw (które zostaną opłacone kartą firmową Mastercard z Plusem) oraz za przelewy do ZUS, bank zwróci na konto 10% wartości tych transakcji (maksymalnie 200 zł zwrotu miesięcznie).

Bonus można otrzymywać przez pierwszych dziesięć miesięcy od założenia konta (miesiąc założenia jest traktowany jako pierwszy). Łatwo zatem policzyć iż maksymalnie można uzyskać 2000 złotych zwrotu.

Do promocji można przystąpić od 1 lipca 2024 roku do 31 stycznia 2025 roku. Warunkiem otrzymania premii w danym miesiącu jest spełnienie warunków: transakcje bezgotówkowe i/lub gotówkowe kartą z Plusem na łączną kwotę przynajmniej 1000 zł oraz wykonanie minimum jednego przelewu do ZUS lub US z konta firmowego.

Dodatkową korzyścią promocyjną jest również brak opłat miesięcznych za obsługę karty debetowej do końca 2025 roku. Pobierz regulamin w PDF.

300 złotych premii na powitanie

Druga zachęta do otworzenia iKonta Biznes w Alior Banku to zgodnie z nazwą promocji „300 zł na start” – bank wypłaci taką premię każdemu, kto przy wypełnianiu formularza o otwarcie konta w polu "kod rabatowy" wpisze kod "PROMO300", wyrazi zgody marketingowe, a także wykona w terminie 45 dni kalendarzowych od otwarcia rachunku przelew do ZUS lub US 

Promocja obowiązuje od 1 lipca do 30 września 2024 roku. Regulamin.

Promocja "Karta Podarunkowa Allegro w prezencie dla klientów Alior Banku"

Ostatnia akcja jest rezultatem współpracy banku z serwisem Allegro, można do niej przystąpić od 1 kwietnia do 31 sierpnia 2024 roku (lub do wyczerpania puli kodów promocyjnych). Przebieg promocji i jej zasady są proste:

  • pierwszy krok to założenie nowego Konto Firma na Allegro z linku, który otrzymasz e-mailem po założeniu iKonta Biznes (pamiętaj aby wyrazić stosowną zgodę marketingową podczas składania wniosku o iKonto Biznes i zaznacz zgodę na udział w promocji)
  • Wystaw przynajmniej 1 ofertę sprzedaży na Koncie Firma na Allegro w czasie trwania promocji
  • Wskaż swojego konto firmowe w Aliorze jako konto do wypłat za sprzedane oferty na Allegro

To wszystko – nagrodą jest karta podarunkowa o wartości 700 zł do wykorzystania na zakupy na Allegro.pl. Pobierz pełny regulamin.

Jak założyć iKonto Biznes?

Rachunek firmowy iKonto Biznes można założyć w oddziale lub przez Internet (szczególnie ważne jeśli chcesz skorzystać z promocji). Umowę można zawrzeć wówczas na 2 sposoby:

  • całkowicie online, potwierdzając tożsamość przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w dowolnym banku;
  • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania i zweryfikuje Twoją tożsamość.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl