Konto firmowe Alior w promocji „1500 zł dla firm”

Alior dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą ma bardzo interesującą ofertę: iKonto Biznes.

Największym atutem iKonta Biznes jest aktualna promocja – bank do roku od otwarciaLogo Alior Banku konta wypłaca bonusy za różne działania dokonywane na koncie (np. zlecenie przelewu do ZUS) – miesięcznie do 125 zł – maksymalnie można zatem zyskać nawet 1500 zł premii.

Generalnie to atrakcyjna promocja; od 1 września 2020 obowiązuje nowa wersja regulaminu (aktualna na 12.11.2020). Więcej o promocji, m.in. za co Alior wypłaca bonusy, przeczytasz tutaj. Istotnym warunkiem przystąpienia do promocji jest założenie konta przez Internet. Należy również dokonywać przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu (jeśli warunek nie zostanie spełniony, bank nie wypłaci premii za dany miesiąc; nie dotyczy pierwszego miesiąca).

Dodatkowa promocja: 250 zł na start

Kolejny bonus dla osób prowadzących JDG stanowi promocja "250 zł na start" – Alior wypłaca taką premię przy spełnieniu kilku warunków:

  • złożyłenie wniosku o otwarcie rachunku w terminie od 19.11.2020 r. do 31.12.2020 oraz zawarcie umowy w ciągu 30 dni od złożenia wniosku;
  • w ciągu 60 dni od otwarcia należy się zalogować do bankowości internetowej Alior Online/ BusinessPro lub aplikacji mobilnej Alior Mobile;
  • otrzymanie w ciągu 60 dni od otwarcia rachunku wpływów od kontrahenta na rachunek w łącznej wysokości przynajmniej 500 zł;
  • rozliczenie w ciągu 60 dni od otwarcia rachunku bezgotówkowych transakcji kartą na łączną kwotę min. 250 zł
  • zarejestrowanie się w ciągu 60 dni od otwarcia rachunku w programie Mastercard Bezcenne Chwile (Priceless Specials, można w nim zyskiwać dodatkowe korzyści);
  • wykonanie przelewu w ciągu 60 dni od otwarcia rachunku do innego banku na łączną kwotę nie mniejszą niż 300 zł (nie dotyczy przelewu do ZUS lub US).

Jak widać, warunków jest całkiem sporo, jednak większość z nich spełni bez żadnego problemu kazdy aktywny przedsiębiorca. Nagroda będzie wypłacona do końca ostatniego dnia miesiąca po miesiącu, w którym spełnione zostaną wymagane warunki określone w Regulaminie, jednak nie wcześniej niż 01.02.2021 i nie później niż 30.04.2021.

A co poza tym oferuje Alior?

iKonto Biznes jest nowoczesne – z Aliorem mamy dostęp do aplikacji mobilnej (na Androida oraz iOS), płatności Google Pay i Apple Pay. Oczywiście można korzystać z przelewów pay-by-link we wszystkich popularnych systemach (PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay). Posiadacz konta otrzymuje kartę MasterCard Business Debit, umożliwiającą m.in. płatności zbliżeniowe i internetowe.firmowa karta debetowa w Alior Banku

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać również z zafirmowani.pl, czyli serwisu internetowego Alior Banku wspierającego przedsiębiorców, oferującego przede wszystkim księgowość online (aplikację umożliwiającą wystawianie faktur, przygotowanie deklaracji VAT-7 i PIT-5, prowadzenie ewidencji KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupu VAT, itd.).

Właścicie firm mogą założyć rachunek oszczędnościowy – jednak warunki po raz kolejny pogorszyły się 15.7.2020 i są jak w większości banków po prostu bardzo kiepskie: 0,2% do 20 000 zł oraz 0,01% powyżej tej kwoty. Niestety oprocentowanie lokat również nie zachęca do lokowania tam środków. Tabela oprocentowania Aliora dla klientów biznesowych.

Najważniejsze opłaty – iKonto Biznes

Oceniając ogólnie poziom opłat – jest ok, chociaż z małymi zastrzeżeniami. Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, wszystkie sprawdzisz w tabeli opłat i prowizji (nowa taryfa, która niestety wprowadziła podwyżki, obowiązująca od 1.5.2020; aktualna na 23.11.2020; źródło: Aliorbank.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł
0 zł
0 zł
10 zł (jeden przelew w miesiącu darmowy, kolejne: 10 zł)
0 zł
sms autoryzacyjny 30 groszy (pierwszych 10 sms-kodów w miesiącu jest bezpłatnych).
zlecenie stałe 1 zł (opłata pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie zlecenia stałego poprzez bankowość internetową jest darmowe)
polecenie zapłaty 0 zł (płatne jest tylko odwołanie: 1 zł)
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,5% kwoty (minimum 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 5 zł (dotyczy maszyn Euronet i Planet Cash - jednak 1 wypłata z każdej sieci w miesiącu jest darmowa), 0 zł (bankomaty Alior), 3% (min 5 zł) pozostałe krajowe bankomaty.
wpłata we wpłatomacie 0,4% (min. 8 zł) za wpłaty we wpłatomatach sieci Planet Cash oraz Euronet, natomiast wpłata we wpłatomatach w oddziale Aliora to każdorazowo koszt 0,2 % (min. 4 zł).
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  przynajmniej 4 rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu, w innym przypadku bank pobierze 8 zł)
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć iKonto Biznes?

Rachunek firmowy iKonto Biznes można założyć w oddziale lub przez Internet (szczególnie ważne jeśli chcesz skorzystać z promocji) – po kliknięciu poniższego linku zostaniesz przeniesiony na stronę promocyjną Aliora. Umowę można zawrzeć na 2 sposoby:

  • całkowicie online, potwierdzając tożsamość przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w Alior Banku lub w innym banku;
  • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania.

link Załóż konto na aliorbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności