Konto firmowe Alior Banku w promocji „1500 zł dla firm”

Alior dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą ma bardzo interesującą ofertę: iKonto Biznes.

Największym atutem iKonta Biznes jest aktualna promocja – bank przez rok od otwarciaLogo Alior Banku konta wypłaca bonusy za różne działania dokonywane na koncie (np. zlecenie przelewu do ZUS) – miesięcznie do 125 zł – maksymalnie można zatem zyskać nawet 1500 zł premii. To obecnie najlepsza tego typu promocja dla kont firmowych. Za co konkretnie bank wypłaca bonusy, przeczytasz w tym artykule. Jedynym istotnym warunkiem przystąpienia do tej promocji jest założenie konta przez Internet.

A co poza tym oferuje Alior?

iKonto Biznes jest nowoczesne – z Aliorem mamy dostęp do aplikacji mobilnej (na Androida oraz iOS), płatności Google Pay i Apple Pay. Oczywiście można korzystać z przelewów pay-by-link we wszystkich popularnych systemach (PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay). Posiadacz konta otrzymuje kartę MasterCards Business Debit, umożliwiającą m.in. płatności zbliżeniowe i internetowe.firmowa karta debetowa w Alior Banku

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać również z zafirmowani.pl, czyli serwisu internetowego Alior Banku wspierającego przedsiębiorców, oferującego przede wszystkim księgowość online (aplikację umożliwiającą wystawianie faktur, przygotowanie deklaracji VAT-7 i PIT-5, prowadzenie ewidencji KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupu VAT, itd.).

Właścicie firm mogą założyć rachunek oszczędnościowy – przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia iKonta Biznes czeka na nich promocyjne oprocentowanie: 2% do 20 000 zł oraz 1,4% powyżej tej kwoty (standardowo to odpowiednio: 1,3% i 0,7%). Tabela oprocentowania Aliora dla klientów biznesowych. Oprocentowanie lokat wypada dość słabo.

Najważniejsze opłaty – iKonto Biznes

Oceniając ogólnie poziom opłat – jest ok, chociaż z małymi zastrzeżeniami. Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, wszystkie sprawdzisz w tabeli opłat i prowizji (jest to nowa taryfa, obowiązująca od 1.12.2019 roku, aktualna na 5.12.2019; jedyna istotna zmiana w stosunku do poprzedniej wersji to obniżka prowizji za przelewy SEPA; źródło: Aliorbank.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł (pierwsze 5 w miesiącu, kolejne 10 zł)
0 zł
sms autoryzacyjny 30 groszy (pierwszych 10 sms-kodów w miesiącu jest bezpłatnych).
zlecenie stałe 1 zł (opłata pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie zlecenia stałego poprzez bankowość internetową jest darmowe)
polecenie zapłaty 0 zł (płatne jest tylko odwołanie: 1 zł)
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,5% kwoty (minimum 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 2 zł (jednak pierwszych 5 wypłat w miesiącu jest darmowych: każdorazowo dla maszyn Euronet, Planet Cash oraz pozostałych); bankomaty Aliora są bezwarunkowo darmowe.
wpłata we wpłatomacie 0 zł za 5 wpłat miesięcznie we wpłatomatach sieci Planet Cash (kolejne: 10 zł za operację), natomiast wpłata we wpłatomatach Euronetu to każdorazowo koszt 0,5 % (min. 6 zł).
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  przynajmniej 4 rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu, w innym przypadku bank pobierze 8 zł)
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć iKonto Biznes?

Rachunek firmowy iKonto Biznes można założyć w oddziale lub przez Internet (szczególnie ważne jeśli chcesz skorzystać z promocji) – po kliknięciu poniższego linku zostaniesz przeniesiony do formularza na stronę Alior Banku gdzie należy podać dane swojej firmy. Umowę w takim przypadku można zawrzeć na dwa sposoby:

  • całkowicie online, potwierdzając tożsamość przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w Alior Banku lub w innym banku;
  • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania.

Załóż konto na aliorbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności