Konto firmowe Alior w promocji „1500 zł dla firm”

Alior dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą ma bardzo interesującą ofertę: iKonto Biznes.

Największym atutem iKonta Biznes jest aktualna promocja – bank przez rok od otwarciaLogo Alior Banku konta wypłaca bonusy za różne działania dokonywane na koncie (np. zlecenie przelewu do ZUS) – miesięcznie do 125 zł – maksymalnie można zatem zyskać nawet 1500 zł premii.

Aktualna wersja regulaminu obowiązuje od 1 marca 2021 (aktualna na 5.5.2022). Więcej o tej promocji – za co Alior wypłaca bonusy (i w jakiej wysokości) przeczytasz tutaj. Istotnym warunkiem przystąpienia do promocji jest założenie konta przez Internet. Należy również dokonywać przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu (jeśli warunek nie zostanie spełniony, bank nie wypłaci premii za dany miesiąc; nie dotyczy pierwszego miesiąca).

Dodatkowe 350 złotych premii + 150 zł w multivoucherach

Kolejny, dodatkowy bonus dla osób prowadzących JDG stanowi obecnie promocja "350 zł na start" – Alior Bank wypłaci taką premię gdy w ciągu 60 dni od otwarcia iKonta Biznes pojawi się wpływ w kwocie min. 500 zł. Zaznaczmy że wniosek o otwarcie konta musi zostać złożony od 06.05.2022 do 14.06.2022, a zawarcie umowy musi nastąpić maksymalnie w ciągu 30 dni od złożenia wniosku. Regulamin.

Wspomniane 150 złotych to maksymalna kwota jaką można zyskać w formie multivoucherów (m.in. IKEA, Zalando, Biedronka, RTV Euro AGD, Empik, Decathlon, Cinema City, W.Kruk) – to nagroda za aktywne korzystanie z karty debetowej Mastercard z Plusem. Należy zawrzeć z Bankiem umowę o taką kartę w okresie od 1.02.2022 do 30.06.2022. Uczestnik może otrzymać maksymalnie trzy nagrody premiowe, które może zrealizować na stronie multivoucher.pl. Zobacz szczegóły w regulaminie.

A co poza tym oferuje Alior?

iKonto Biznes jest nowoczesne – z Alior Bankiem mamy dostęp do aplikacji mobilnej (na Androida oraz iOS) i całej gamy płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay i SwatchPay). Oczywiście można korzystać z przelewów pay-by-link we wszystkich popularnych systemach (PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay). Posiadacz konta może otrzymać kartę debetową Mastercard z Plusem, umożliwiającą m.in. płatności zbliżeniowe i internetowe.firmowa karta debetowa w Alior Banku

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać również z zafirmowani.pl, czyli serwisu internetowego Alior Banku wspierającego przedsiębiorców, oferującego przede wszystkim księgowość online (aplikację umożliwiającą wystawianie faktur, przygotowanie deklaracji VAT-7 i PIT-5, prowadzenie ewidencji KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupu VAT, itd.).

Właścicie firm mogą założyć rachunek oszczędnościowy, jednak oprocentowanie jest symboliczne (0,2% do 20 000 zł oraz 0,01% powyżej tej kwoty). Tabela oprocentowania Aliora dla klientów biznesowych.

Warto wspomnieć jeszcze o programie "Mastercard® Bezcenne® Chwile" – zbiera się w nim punkty za płatności dokonywane kartą, które potem można wymieniać na różne nagrody (np. vouchery do RTV Euro AGD, Circle K, Empiku czy Decathlonu). Nowi klienci na start mogą odebrać obecnie 20 000 punktów (o wartości 300 zł).

Najważniejsze opłaty – iKonto Biznes

Oceniając ogólnie poziom opłat – jest ok, chociaż z małymi zastrzeżeniami (są przykładowo płatne smsy autoryzacyjne). Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, wszystkie sprawdzisz w tabeli opłat i prowizji (to taryfa obowiązująca od 1.8.2021; aktualna na 17.5.2022; źródło: Aliorbank.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł
0 zł
0 zł
10 zł
0 zł
sms autoryzacyjny 30 groszy
zlecenie stałe 1 zł (opłata pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie zlecenia stałego poprzez bankowość internetową jest darmowe)
polecenie zapłaty 0 zł (płatne jest tylko odwołanie: 1 zł)
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,5% kwoty (minimum 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 5 zł (dotyczy maszyn Euronet i Planet Cash - jednak pierwsze dwie wypłaty w miesiącu są darmowe); 0 zł (bankomaty Alior); 3% (min 5 zł) pozostałe krajowe bankomaty.
wpłata we wpłatomacie 0,4% (min. 8 zł) za wpłaty we wpłatomatach sieci Planet Cash i Euronet, natomiast wpłata we wpłatomatach w oddziale Aliora to każdorazowo koszt 0,2 % (min. 4 zł).
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  przynajmniej 4 rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu, w innym przypadku bank pobierze 8 zł)
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć iKonto Biznes?

Rachunek firmowy iKonto Biznes można założyć w oddziale lub przez Internet (szczególnie ważne jeśli chcesz skorzystać z promocji). Umowę można zawrzeć na 2 sposoby:

  • całkowicie online, potwierdzając tożsamość przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w innym banku (jeśli jesteś już klientem Aliora wniosek możesz złożyć w bankowości elektronicznej – znajdziesz go w zakładce "oferty" po zalogowaniu);
  • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania.

link Załóż konto na aliorbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności