Konto firmowe Alior w promocji „1500 zł dla firm”

Alior dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą ma bardzo interesującą ofertę: iKonto Biznes.

Największym atutem iKonta Biznes jest aktualna promocja – bank do roku od otwarciaLogo Alior Banku konta wypłaca bonusy za różne działania dokonywane na koncie (np. zlecenie przelewu do ZUS) – miesięcznie do 125 zł – maksymalnie można zatem zyskać nawet 1500 zł premii.

Generalnie to atrakcyjna promocja; od 1 marca 2021 obowiązuje nowa wersja regulaminu (aktualna na 14.9.2021). Więcej o promocji, m.in. za co Alior wypłaca bonusy, przeczytasz tutaj. Istotnym warunkiem przystąpienia do promocji jest założenie konta przez Internet. Należy również dokonywać przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu (jeśli warunek nie zostanie spełniony, bank nie wypłaci premii za dany miesiąc; nie dotyczy pierwszego miesiąca).

A co poza tym oferuje Alior?

iKonto Biznes jest nowoczesne – z Aliorem mamy dostęp do aplikacji mobilnej (na Androida oraz iOS), płatności Google Pay i Apple Pay. Oczywiście można korzystać z przelewów pay-by-link we wszystkich popularnych systemach (PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay). Posiadacz konta otrzymuje kartę MasterCard Business Debit, umożliwiającą m.in. płatności zbliżeniowe i internetowe.firmowa karta debetowa w Alior Banku

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać również z zafirmowani.pl, czyli serwisu internetowego Alior Banku wspierającego przedsiębiorców, oferującego przede wszystkim księgowość online (aplikację umożliwiającą wystawianie faktur, przygotowanie deklaracji VAT-7 i PIT-5, prowadzenie ewidencji KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupu VAT, itd.).

Właścicie firm mogą założyć rachunek oszczędnościowy – jednak warunki po raz kolejny pogorszyły się w tamtym roku i są jak w większości banków po prostu bardzo kiepskie: 0,2% do 20 000 zł oraz 0,01% powyżej tej kwoty. Niestety oprocentowanie lokat również nie zachęca do lokowania tam środków. Tabela oprocentowania Aliora dla klientów biznesowych.

Najważniejsze opłaty – iKonto Biznes

Oceniając ogólnie poziom opłat – jest ok, chociaż z małymi zastrzeżeniami (są przykładowo płatne smsy autoryzacyjne - od 1.8.2021 bez darmowej puli). Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, wszystkie sprawdzisz w tabeli opłat i prowizji (jest to nowa taryfa obowiązująca od 1.8.2021; aktualna na 14.9.2021; źródło: Aliorbank.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł
0 zł
0 zł
10 zł
0 zł
sms autoryzacyjny 30 groszy (od 1.8.21)
zlecenie stałe 1 zł (opłata pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie zlecenia stałego poprzez bankowość internetową jest darmowe)
polecenie zapłaty 0 zł (płatne jest tylko odwołanie: 1 zł)
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,5% kwoty (minimum 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 5 zł (dotyczy maszyn Euronet i Planet Cash - jednak pierwsze dwie wypłaty są darmowe), 0 zł (bankomaty Alior), 3% (min 5 zł) pozostałe krajowe bankomaty.
wpłata we wpłatomacie 0,4% (min. 8 zł) za wpłaty we wpłatomatach sieci Planet Cash oraz Euronet, natomiast wpłata we wpłatomatach w oddziale Aliora to każdorazowo koszt 0,2 % (min. 4 zł).
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  przynajmniej 4 rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu, w innym przypadku bank pobierze 8 zł)
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć iKonto Biznes?

Rachunek firmowy iKonto Biznes można założyć w oddziale lub przez Internet (szczególnie ważne jeśli chcesz skorzystać z promocji) – po kliknięciu poniższego linku zostaniesz przeniesiony na formularza na stronę Aliora. Umowę można zawrzeć na 2 sposoby:

  • całkowicie online, potwierdzając tożsamość przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w Alior Banku lub w innym banku;
  • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania.

link Załóż konto na aliorbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności