Konto firmowe Alior Banku w promocji

Alior Bank cieszy się popularnością i ma sporo klientów, a dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą ma bardzo interesującą ofertę: "iKonto Biznes". Nie jest to jednak rachunek dla spółek czy stowarzyszeń.

Największym atutem iKonta Biznes jest aktualna promocja – bank przez rok od otwarcia konta Logo Alior Banku, gdzie można założyć Rachunek Partnerwypłaca bonusy za różne działania klienta – miesięcznie do 125 złotych – można zatem zyskać nawet 1500 złotych. To obecnie najlepsza tego typu promocja jeśli chodzi o rachunki firmowe.

Za co konkretnie bank wypłaca bonusy, przeczytasz w tym artykule. Jedynym istotnym warunkiem przystąpienia do tej promocji jest założenie konta przez Internet.

A co poza tym?

iKonto Biznes jest nowoczesne – z Aliorem mamy dostęp do aplikacji mobilnej, płatności Google Pay, Apple Pay. Oczywiście można korzystać również z przelewów pay-by-link we wszystkich popularnych systemach (np. w PayU, Dotpay, Przelewy24). Posiadacz konta otrzymuje kartę MasterCards Business Debit, umożliwiającą między innymi płatności zbliżeniowe i internetowe.

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać również z zafirmowani.pl, czyli serwisu internetowego Alior Banku wspierającego przedsiębiorców, oferującego przede wszystkim księgowość online (aplikację umożliwiającą wystawianie faktur, przygotowanie deklaracji VAT-7 i PIT-5, prowadzenie ewidencji KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupu VAT, itd.).

Zobacz wszystkie najwazniejsze opłaty – iKonto Biznes

Oceniając ogólnie poziom opłat – jest ok, chociaż z małymi zastrzeżeniami. Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, wszystkie można sprawdzić w tabeli opłat i prowizji (obowiązuje od 1.06.2019, aktualna na dzień 14.10.2019, źródło: Aliorbank.pl).

 • prowadzenia konta: 0 zł
 • przelew (elixir): 0 zł
 • przelew pay-by-link: 0 zł
 • przelew SEPA / przelew express elixir: 0 zł (pierwsze 5 w miesiącu, kolejne 5 zł) / 0 zł (pierwsze 5 w miesiącu, kolejne 10 zł)
 • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
 • autoryzacyjny SMS: 30 groszy (pierwszych 10 sms-kodów w miesiącu jest bezpłatnych).
 • zlecenie stałe: 1 zł (opłata każdorazowo pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie zlecenia stałego poprzez bankowość internetową jest darmowe)
 • polecenie zapłaty: 0 zł (koszt odwołania: 1 zł)
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł miesięcznie ( warunek  przynajmniej 4 rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu, w innym przypadku bank pobierze 8 zł)
 • bezpłatny rachunek VAT

Wpłaty i wypłaty gotówkowe – koszty i możliwości

Wypłacać gotówkę można za pomocą bankomatów oraz w oddziałach (mapa oddziałów). W pierwszym przypadku będzie to bezpłatne jeśli skorzystamy z bankomatów Aliora, taka operacja w pozostałych bankomatach w kraju to koszt 2 zł (jednak pierwszych 5 takich operacji w miesiącu jest darmowych: każdorazowo dla maszyn Euronet, Planet Cash oraz pozostałych).

Natomiast wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w kasie banku jest dość drogie – koszt to 0,5% kwoty (minimum 10 zł).

Wpłacić gotówkę można również we wpłatomatach. 5 wpłat miesięcznie we wpłatomatach sieci Planet Cash jest bezpłatnych (kolejne: 10 zł za operację), natomiast wpłata we wpłatomatach Euronetu to koszt 0,5 % (min. 6 zł).

Jak założyć iKonto Biznes?

Rachunek iKonto Biznes można założyć w oddziale lub przez Internet (szczególnie ważne jeśli chcesz skorzystać z promocji) – po kliknięciu poniższego linku zostaniesz przeniesiony do formularza na stronę Alior Banku gdzie należy podać dane swojej firmy. Umowę można zawrzeć na dwa sposoby:

 • potwierdzając przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w innym banku LUB
 • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania.

Załóż konto na aliorbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć