Konto firmowe Alior Banku: iKonto Biznes

Alior Bank dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnej ma bardzo interesującą ofertę – rachunek firmowy iKonto Biznes.

Logo Alior Banku
Logo banku / © Alior Bank

Chociaż funkcjonalność i poziom bankowości w Aliorze stoi na wysokim poziomie, zdecydowanie największym atutem iKonta Biznes są aktualne promocje – aż cztery(!) – łączna suma premii to aż 3550 złotych.

Pierwsza z nich polega na tym, iż bank przez rok od otwarcia konta wypłaca bonusy za różne działania dokonywane na koncie – miesięcznie do 125 zł – maksymalnie można zatem zyskać 1500 zł premii. W ramach drugiej klient może otrzymać 10% zwrotu (ograniczonego do 200 zł miesięcznie, 1000 zł łącznie) za zakupy na stacjach paliw. Trzeci bonus to 350 złotych na dobry start, natomiast ostatnie 700 zł można otrzymać w formie bonu na Allegro za rozpoczęcie sprzedaży. Szczegóły niżej w sekcji "promocje"

Najważniejsze opłaty – iKonto Biznes w Aliorze

Oceniając ogólnie poziom opłat – jest ok, chociaż z małymi zastrzeżeniami (są przykładowo płatne smsy autoryzacyjne). Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, wszystkie sprawdzisz w tabeli opłat i prowizji (taryfa obowiązująca od 1.8.2023; aktualna na 9.4.2024; źródło: Aliorbank.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 1 zł
polecenie zapłaty 0 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,5% kwoty (minimum 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 5 zł / 3% (min. 5 zł)
wpłata we wpłatomacie 0,4 % (min. 8 zł) / 0,5% (min. 8 zł)
wypłata BLIK 0 zł / 5 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 8 zł
sms autoryzacyjny 30 gr
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Funkcjonalność konta w Alior Banku, czyli "jest dobrze"

iKonto Biznes jest nowoczesne – z Alior Bankiem mamy dostęp do aplikacji mobilnej (na Androida - ocena 3.5/5 oraz iOS) i całej gamy płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay i SwatchPay). Oczywiście można korzystać z przelewów pay-by-link we wszystkich popularnych systemach (PayU, Przelewy24, tpay). Posiadacz konta może otrzymać kartę debetową Mastercard z Plusem, umożliwiającą m.in. płatności zbliżeniowe i internetowe.firmowa karta debetowa w Alior Banku

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać również z zafirmowani.pl, czyli serwisu internetowego Alior Banku wspierającego przedsiębiorców, oferującego przede wszystkim księgowość online (aplikację umożliwiającą wystawianie faktur, przygotowanie deklaracji VAT-7 i PIT-5, prowadzenie ewidencji KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupu VAT, itd.).

Właściciele firm mogą założyć rachunek oszczędnościowy (jednak oprocentowanie jest symboliczne: 0,2% do 20 000 zł oraz 0,01% powyżej tej kwoty) lub lokatę (1% w skali roku na okres 90 dni). Tabela oprocentowania Alior Banku dla klientów biznesowych.

Warto wspomnieć jeszcze o programie "Mastercard® Bezcenne® Chwile" – zbiera się w nim punkty za płatności dokonywane kartą, które potem można wymieniać na różne nagrody (np. vouchery do RTV Euro AGD, Circle K, Empiku czy Decathlonu). Nowi klienci na start mogą odebrać obecnie 20 000 punktów (o wartości 300 zł).

Promocje na koncie

Obecnie oferta Aliora w tym aspekcie jest naprawdę rewelacyjna. Przejdźmy do analizy trzech akcji promocyjnych.

Spis treści

  1. Promocja „1500 zł dla firm”
  2. Promocja zwrotu za paliwo: do 1000 zł
  3. 350 zł premii „na start”
  4. 700 zł za rozpoczęcie sprzedaży na Allegro
Promocja „1500 zł dla firm”

Przez 12 kolejnych miesięcy bank wypłaca co miesiąc premie za różne działania klienta. Chociaż kwota bonusu jest naprawdę imponująca – łącznie do 1500 zł – warto pamiętać, iż wykonanie wszystkich premiowanych operacji w miesiącu nie jest łatwe, jednak spokojnie można zyskać kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Premia zwiększa przychód z tytułu wykonywania działalności gospodarczej – na właścicielu konta ciąży obowiązek rozliczenia podatkowego.

Do akcji promocyjnej można przystąpić cały czas (zgodnie z regulaminem trwa do odwołania, obecnie brak informacji o dacie zakończenia) Aktualna wersja regulaminu promocji obowiązuje od 1 marca 2021 (aktualna na 9.4.2024). Istotnym warunkiem przystąpienia do promocji jest założenie konta przez Internet. Należy również dokonywać przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu (jeśli warunek nie zostanie spełniony, bank nie wypłaci premii za dany miesiąc; warunek ten nie dotyczy pierwszego miesiąca).

Łączna suma poniższych bonusów to 125 złotych miesięcznie.

czynność bankowa / warunek bonusu wysokość premii
przelew do ZUS lub US 20 zł
przelew europejski SEPA 10 zł
transakcje kartą debetową 25 zł
skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Aliora 10 zł
transakcje walutowe 25 zł
wykonanie przelewów zagranicznych 15 zł

premia za średniomiesięcznie saldo

0-20 zł
Akcja nr 2: do 1000 zł zwrotu za paliwo. Promocja „Plusy Karty z Plusem”

Druga akcja promocyjna dla klientów Alior Banku polega na tym, iż za zakupy na stacjach paliw które zostaną opłacone kartą firmową Mastercard z Plusem, bank zwróci na konto 10% wydanej kwoty (maksymalnie 200 zł miesięcznie). Bonus można otrzymywać przez pierwszych pięć miesięcy od założenia konta (miesiąc założenia jest traktowany jako pierwszy). Łatwo zatem policzyć iż limit zwrotu jest ograniczony do 1000 złotych.

Do promocji można przystąpić od 1 kwietnia 2024 roku do 30 czerwca 2024 roku. Warunkiem otrzymania premii w danym miesiącu jest spełnienie warunków: transakcje bezgotówkowe kartą z Plusem na łączną kwotę przynajmniej 500 zł oraz minimum jeden przelew do ZUS lub US z konta firmowego. Dodatkową korzyścią promocyjną jest również brak opłat miesięcznych za obsługę karty debetowej do końca grudnia 2024 roku. Regulamin.

...i 350 złotych premii na start

Trzecia zachęta do otworzenia iKonta Biznes w Alior Banku to zgodnie z nazwą promocji „350 zł na start” - bank wypłaci taką premię każdemu, kto przy wypełnianiu formularza o otwarcie konta w polu "kod rabatowy" wpisze kod "PROMO350" i wykona w terminie 45 dni kalendarzowych od otwarcia rachunku przelew do ZUS lub US. Promocja obowiązuje od 1 marca 2024 roku do 30 czerwca 2024 roku. Regulamin.

Promocja "Karta Podarunkowa Allegro w prezencie dla klientów Alior Banku"

Ostatnia akcja jest rezultatem współpracy banku z serwisem Allegro, można do niej przystąpić od 1 kwietnia 2024 roku do 31 sierpnia 2024 (lub do wyczerpania puli kodów promocyjnych). Przebieg promocji i jej zasady są proste:

  • pierwszy krok to założenie nowego Konto Firma na Allegro z linku, który otrzymasz e-mailem po założeniu iKonta Biznes (pamiętaj aby wyrazić stosowną zgodę marketingową podczas składania wniosku o iKonto Biznes i zaznacz zgodę na udział w promocji)
  • Wystaw przynajmniej 1 ofertę sprzedaży na Koncie Firma na Allegro w czasie trwania promocji
  • Wskaż swojego konto firmowe w Aliorze jako konto do wypłat za sprzedane oferty na Allegro

To wszystko – nagrodą jest karta podarunkowa o wartości 700 zł do wykorzystania na zakupy na Allegro.pl. Pobierz pełny regulamin.

Jak założyć iKonto Biznes?

Rachunek firmowy iKonto Biznes można założyć w oddziale lub przez Internet (szczególnie ważne jeśli chcesz skorzystać z promocji). Umowę można zawrzeć wówczas na 2 sposoby:

  • całkowicie online, potwierdzając tożsamość przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w dowolnym banku;
  • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania i zweryfikuje Twoją tożsamość.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl