Analiza: konto dla firm w Citibank Handlowy

Zanim zaczniemy opisywać konto, dwa słowa o banku: marka Citibank Handlowy powstała w 2001 roku z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. (najstarszego komercyjnego banku w Polsce) oraz banku Citibank Poland S.A. (będącego częścią amerykańskiego giganta Citigroup).

Logo banku Citi Handlowy
Logo banku / © Citi Handlowy

Dla klientów firmowych bank proponuje "CitiKonto dla biznesu" – to rachunek przeznaczony zarówno dla spółek, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych.

Uwagę w tej ofercie zwraca ciekawa promocja z dwoma rodzajami korzyści. Pierwszy bonus stanowi brak opłat za różne usługi przez pierwsze dwa lata od założenia konta, a drugi jest okazją zyskania do 1500 złotych premii za określone aktywności klienta Citibanku.

Sprawdzamy opłaty za CitiKonto dla biznesu

Konto nie należy do najtańszych, jednak sytuację poprawia promocja obniżająca opłaty przez okres 2 lat. Możesz pobrać pełną taryfę opłat (obowiązuje od 28.6.2023, aktualna na 16.7.2024, źródło: citibank.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 20 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew do ZUS/US 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,6% (min. 12 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 2% (min. 9 zł)
wpłata we wpłatomacie 0 zł / 0,6% (min. 9 zł)
pozostałe
obsługa karty debetowej 9 zł
rachunek VAT 0 zł

Funkcjonalność w Citibanku Handlowym

Mówiąc ogólnikowo – są utrzymane rynkowe standardy, chociaż entuzjaści bankowości mobilnej mogą być rozczarowani.

Grafika prezentująca aplikację Citibanku – Citi mobile
Aplikacja banku / © Citi Handlowy

Zaczniemy od aplikacji mobilnej – Citi Mobile – dostępnej na Androida oraz iOS. Umożliwia płatności BLIK, Apple Pay oraz Google Pay, jednak wrażenia użytkowników niestety nie są najlepsze.

Najczęściej wskazywane mankamenty to mała intuicyjność i niestabilne działanie. Te wady znajdują swoje odzwierciedlenie w ocenie aplikacji (w Google Play wynosi ona 3.6/5, natomiast w App Store 4.1/5).

Problemów nie ma już na szczęście w systemach e-płatności, przelewy pay-by-link są wdrożone we wszystkich liczących się systemach (PayU, Przelewy24, Autopay, Paynow).

Citibank Handlowy naturalnie oferuje dla swoich klientów dodatkowe produkty, takie jak konto walutowe (dostępne w 11 walutach), czy kredyt w rachunku bieżącym (kredyt obrotowy na finansowanie działalności oraz niewielkich inwestycji w majątek trwały, z terminem spłaty do 60 miesięcy).

Promocja na CitiKoncie dla biznesu: niższe opłaty i do 1500 zł premii

Tak jak było to wspomniane wcześniej, na nowych klientów biznesowych czeka promocja, dzięki której zaoszczędzą na opłatach i mogą zyskać dodatkowe premie. To akcja "CitiKonto w ofercie dla biznesu. Moc korzyści, moc Twojego biznesu - edycja 3" (pełny regulamin).

Przystąpienie do promocji jest możliwe jeśli konto firmowe w Citibanku Handlowym zostanie założony w terminie od 20 czerwca do 30 listopada 2024 roku.

Pierwsza część jest bardzo prosta – Citibank nie pobiera przez 24 miesiące od założenia konta żadnych prowizji (niezależnie od spełniania warunków wskazanych w taryfie opłat) za:

 • prowadzenie konta firmowego
 • używanie karty debetowej
 • wpłaty i wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce
 • wszystkie krajowe przelewy internetowe
 • przelewy zagraniczne zlecane w PLN oraz walutach obcych zlecane w internecie

Na tym korzyści promocyjne się oczywiście nie kończą. Bank naliczy i wypłaci następujące premie finansowe – łącznie do 1500 złotych:

 • 100 zł na "dzień dobry" - za podpisanie umowy o konto firmowe w pakiecie CitiKonto oferta dla biznesu
 • 50 zł za wyrażenie zgód marketingowych
 • 100 zł za zlecenie walutowe (szczegóły)
 • 100 zł za wykonanie przelewu do ZUS (szczegóły)
 • do 600 zł za transakcje kartą płatniczą (szczegóły)
 • 50 zł za otwarcie konta osobistego (szczegóły)
 • 500 zł za podpisanie umowy o produkt kredytowy (szczegóły)
Jak otworzyć konto dla firm w Citibank Handlowy?

Wniosek o otwarcie rachunku można otworzyć zarówno w oddziale, jak i drogą internetową; szczegóły znajdziesz już na stronie banku.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl