Konto firmowe w mBanku

Rachunek "mBiznes Konto Standard" to podstawowa oferta mBanku dla firm (JDG i spółek: jawnych, cywilnych, partnerskich, z o.o.); ten rachunek mogą otworzyć również fundacje, stowarzyszenia, wspólnoty mieszkaniowe, związki wyznaniowe i kościoły. Konto mBiznes Standard założą firmy z uproszczoną, jak i pełną księgowością.

Firmowe logo mBanku
Logo biznesowe / © mBank

Promocje na koncie firmowym mbanku są prowadzone w zasadzie w sposób ciągły – zakładający konto prawie zawsze mogą skorzystać z jakiegoś bonusu. Dawniej były to promocje moneyback, jednak obecnie klienci mogą otrzymać bezterminowo preferencyjne warunki cenowe (+ bonus 500 zł za obrót na terminalu w aplikacji w Planet Pay POSapp). Trzeba koniecznie zaznaczyć, iż promocja skierowana jest tylko do jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek cywilnych.

Bankowość mBanku jest nowoczesna, zatem konto w wielu aspektach można pochwalić. Poprawić mógłby się jednak nieco poziom pobieranych opłat.

Podstawowe opłaty – mBiznes Konto Standard

Szczegóły sprawdzisz w tabeli opłat (taryfa obowiązująca od 31.1.2024, aktualna na 10m.4.2024, źródło: mbank.pl). Poniżej są wypisane standardowe opłaty, bez uwzględniania promocji (która zwalnia JDG i spółki cywilne z niektórych prowizji).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 19 zł
Przelewy
przelew elixir 1,50 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew ekspresowy 10 zł
przelew europejski (SEPA) 1,50 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,5% (min. 9 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 1,30 zł / 3,5% (min. 5 zł)
wpłata we wpłatomacie 0 zł / 0,2% (min. 2 zł)
wypłata cash-back 0 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 5 zł / 7 zł
transakcje BLIK 0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Szeroki wachlarz możliwości korzystania z konta w mBanku

karta debetowa mbank dla biznesu

Rachunki w mbanku należą do nowoczesnych i funkcjonalnych – komfortowe są płatności internetowe (przelewy pay-by-link PayU, Przelewy24, Autopay) i mobilne (BLIK, Google Pay, Apple Pay).

Aplikacja mobilna mBanku jest dostępna do pobrania z platform Google Play, App Store i AppGallery; jej ocena w sklepie Google to 4.7/5.

Konto jest "wszechstronnie" przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej – klient może skorzystać między innymi z:

  • platformy walutowej (40 par walutowych, wymiana po atrakcyjnym kursie 24/7) i rachunku walutowego "mBiznes konto walutowe dla firm" (w walucie EUR i/lub USD);
  • bezpłatnego programu do fakturowania (dla JDG) w serwisie transakcyjnym mbanku;
  • faktoringu – finansowania wystawionych faktur (na min. 500 zł) z odroczonym terminem płatności (min. 14 dni) – pieniądze w kwocie netto z faktury wpływają na konto firmowe nawet w 15 minut;
  • usługi mKsięgowość Komfort z dedykowanym księgowym;
  • programu mOrganizer finansów (pomocny w prowadzeniu finansów firmy).
  • terminala płatniczego – w promocji przez 12 miesięcy bez opłaty abonamentowej; prowizje od płatności kartami wynoszą 0% do (przez rok do 100 tys. zł transakcji) później 0,59% + 4 gr; dostępne są również terminale mobilne (przyjmowanie płatności za pomocą aplikacji w telefonie)
  • systemu epłatności PayNOW opracowanego przez mBank, który można wdrożyć w swoim sklepie internetowym (PayNow jest przygotowany między innymi do platform WooCommerce, PrestaShop, Open Cart, Magento, SOTE, Redcart);

Promocja „Konto firmowe za 0 zł” w mBanku

Na początku zaznaczmy, iż zgodnie z regulaminem, do promocji można przystąpić zakładając konto (zawierając z Bankiem umowę o prowadzenie rachunku) od 10 kwietnia do 12 czerwca 2024 roku (włącznie). Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków.

Najprościej mówiąc, główna część promocji polega na tym, iż dla jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek cywilnych bezterminowo darmowe są: prowadzenie, 10 internetowych przelewów elixir miesięcznie oraz 10 przelewów SEPA miesięcznie. Bank nie pobierze również opłaty za obsługę pierwszej wydanej karty debetowej.

Tym razem mBank rozszerzył nieco nagrodę, dając możliwość otrzymania również jednorazowo 500 złotych premii. Co trzeba zrobić, aby ją zdobyć? We wniosku o otwarcie konta należy wybrać kartę Visa Business Debit oraz aplikację płatniczą Planet Pay POSapp, a następnie w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy trzeba przyjąć nią płatności bezgotówkowe na łączną kwotę przynajmniej 300 złotych. To wszystko – nagroda zostanie przelana na konto. Warto pamiętać, że stanowić będzie przychód z działalność gospodarczej i trzeba ją uwzględnić w rozliczeniach podatkowych.

Jak założyć mBiznes Konto Standard w promocji?

Konto można założyć w placówce, infolinii mBanku lub składając wniosek online. Korzystając z internetowej drogi, możemy dopełnić formalności na dwa sposoby:

  • podpisując umowę za pośrednictwem kuriera który przywiezie z banku umowę do podpisania;
  • podpisując przygotowaną umowę w wybranym przez Internet oddziale banku.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl