Konto firmowe w mBanku

Rachunek "mBiznes Konto Standard" to podstawowa oferta mBanku dla firm (JDG i spółek: jawnych, cywilnych, partnerskich, z o.o.); ten rachunek mogą otworzyć również fundacje, stowarzyszenia, wspólnoty mieszkaniowe, związki wyznaniowe i kościoły. Konto mBiznes Standard założą firmy z uproszczoną, jak i pełną księgowością.

Firmowe logo mBanku
Logo biznesowe / © mBank

Promocje na koncie firmowym mbanku są prowadzone w zasadzie w sposób ciągły – zakładający konto prawie zawsze mogą skorzystać z jakiegoś bonusu. Dawniej były to promocje moneyback, jednak obecnie klienci mogą otrzymać bezterminowo preferencyjne warunki cenowe. Trzeba koniecznie zaznaczyć, iż promocja skierowana jest tylko do jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek cywilnych.

Bankowość mBanku jest nowoczesna, zatem konto w wielu aspektach można pochwalić. Poprawić mógłby się jednak nieco poziom pobieranych opłat.

Podstawowe opłaty – mBiznes Konto Standard

Szczegóły sprawdzisz w tabeli opłat (taryfa obowiązująca od 31.1.2024, aktualna na 16.7.2024, źródło: mbank.pl). Poniżej są wypisane standardowe opłaty, bez uwzględniania promocji (która zwalnia JDG i spółki cywilne z niektórych prowizji).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 19 zł
Przelewy
przelew elixir 1,50 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew ekspresowy 10 zł
przelew europejski (SEPA) 1,50 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,5% (min. 9 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 5 zł / 3,5% (min. 5 zł)
wpłata we wpłatomacie 0 zł / 0,2% (min. 2 zł)
wypłata cash-back 0 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 5 zł / 7 zł
transakcje BLIK 0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Szeroki wachlarz możliwości korzystania z konta w mBanku

karta debetowa mbank dla biznesu

Rachunki w mbanku należą do nowoczesnych i funkcjonalnych – komfortowe są płatności internetowe (przelewy pay-by-link PayU, Przelewy24, Autopay) i mobilne (BLIK, Google Pay, Apple Pay).

Aplikacja mobilna mBanku jest dostępna do pobrania z platform Google Play, App Store i AppGallery; jej ocena w sklepie Google to 4.7/5.

Konto jest "wszechstronnie" przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej – klient może skorzystać między innymi z:

  • platformy walutowej (40 par walutowych, wymiana po atrakcyjnym kursie 24/7) i rachunku walutowego "mBiznes konto walutowe dla firm" (w walucie EUR i/lub USD);
  • bezpłatnego programu do fakturowania (dla JDG) w serwisie transakcyjnym mbanku;
  • faktoringu – finansowania wystawionych faktur (na min. 500 zł) z odroczonym terminem płatności (min. 14 dni) – pieniądze w kwocie netto z faktury wpływają na konto firmowe nawet w 15 minut;
  • usługi mKsięgowość Komfort z dedykowanym księgowym;
  • programu mOrganizer finansów (pomocny w prowadzeniu finansów firmy).
  • terminala płatniczego – w promocji przez 12 miesięcy bez opłaty abonamentowej; prowizje od płatności kartami wynoszą 0% do (przez rok do 100 tys. zł transakcji) później 0,59% + 4 gr; dostępne są również terminale mobilne (przyjmowanie płatności za pomocą aplikacji w telefonie)
  • systemu epłatności PayNOW opracowanego przez mBank, który można wdrożyć w swoim sklepie internetowym (PayNow jest przygotowany między innymi do platform WooCommerce, PrestaShop, Open Cart, Magento, SOTE, Redcart);

Promocja „Konto firmowe bezterminowo za 0 zł” w mBanku

Na początku zaznaczmy, iż zgodnie z regulaminem, do promocji można przystąpić zakładając konto (zawierając z Bankiem umowę o prowadzenie rachunku) od 13 czerwca do 25 września 2024 roku (włącznie). Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków.

Najprościej mówiąc, promocja polega na tym, iż dla jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek cywilnych bezterminowo darmowe są: prowadzenie, 10 internetowych przelewów elixir miesięcznie oraz 10 przelewów SEPA miesięcznie. Bank nie pobierze również opłaty za obsługę pierwszej wydanej karty debetowej.

Można również skorzystać za darmo (bezterminowo) z usługi mOrganizer finansów (łączy konto firmowe z systemem do prowadzenia biznesu i księgowością) w wersji "optymalnej" (zawiera moduły: Fakturowanie, Inbox, e-Segregator, Moja księgowość, Moje koszty, Asystent Finansowy, Monitoring Płatności) – wystarczy wybrać taką opcję podczas wnioskowania o rachunek.

Niestety tym razem mBank nie daje w ramach promocji możliwości uzyskania premii finansowej.

Jak założyć mBiznes Konto Standard w promocji?

Konto można założyć w placówce, infolinii mBanku lub składając wniosek online. Korzystając z internetowej drogi, możemy dopełnić formalności na dwa sposoby:

  • podpisując umowę za pośrednictwem kuriera który przywiezie z banku umowę do podpisania;
  • podpisując przygotowaną umowę w wybranym przez Internet oddziale banku.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl