Konto firmowe w mBanku

Rachunek "mBiznes Konto Standard" to podstawowa oferta mBanku dla firm (JDG i spółek: jawnych, cywilnych, partnerskich, z o.o.), jednak z konta mogą korzystać również fundacje, stowarzyszenia, wspólnoty mieszkaniowe, kościoły i związki wyznaniowe.biznesowe logo mBanku Konto mBiznes Standard założą firmy prowadzące uproszczoną, jak i pełną księgowość.

Rachunki w mbanku należą do nowoczesnych – komfortowe są płatności internetowe (przelewy pay-by-link PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay) i mobilne (BLIK, Google Pay, Apple Pay).

Pozytywnie mBank wyróżnia się ciekawymi promocjami, które organizuje co jakiś czas. Często były to promocje moneyback pozwalające zyskać kilkaset złotych, jednak obecnie klienci mogą otrzymać "tylko" preferencyjne warunki cenowe na rok (to również jest zmiana na minus – do niedawna zwolnienia obowiązywały 2 lata).

Promocja „Konto firmowe” w mbanku - edycja II

Na poczatku zaznaczmy, iż zgodnie z regulaminem, do promocji można przystąpić zakładając konto (zawierając z Bankiem umowę o prowadzenie rachunku) od 1 do 30 września 2020 (włącznie).karta debetowa mbank dla biznesu

Mówiąc najprościej: promocja polega na tym, iż przez 12 miesięcy od otwarcia bezwarunkowo darmowe są: prowadzenie, internetowe przelewy elixir, przelewy SEPA, wypłaty z bankomatów (mBank, Planet Cash, Euronet, Santander), wpłaty we wpłatomatach (mBank, Planet Cash, Euronet, Cashline), oraz obsługa karty debetowej.

Oczywiście samą promocję można ocenić bardzo pozytywnie, jednak warto pamiętać że po 24 miesiącach będą obowiązywać standardowe opłaty, które aktualnie nie należą do najniższych.

Podstawowe opłaty – mBiznes Konto Standard

Szczegóły można sprawdzić w tabeli opłat (nowa taryfa obowiązująca od 28.5.2020, aktualna na 21.9.2020, źródło: mbank.pl; nie wprowadziła ona zmian dla tego rachunku w porównaniu do poprzedniej wersji). Poniżej są wypisane standardowe opłaty, bez uwzględniania powyższej promocji, która zwalnia z różnych prowizji przez 12 miesiący.

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  należy wykonać przynajmniej 1 przelew do ZUS w danym miesiącu, w innym razie bank pobierze 9 zł)
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew ekspresowy
przelew europejski (SEPA)
1,50 zł
0 zł
10 zł
1,50 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
transakcje BLIK 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
wpłata/wypłata w oddziale (mapa; wymagane wyłączenie adblocka) 0,5% kwoty (minimum 9 zł).
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za wypłaty z bankomatów Euronet, Planet Cash, Santander i mBank pod warunkiem, że kwota wypłaty wynosi co najmniej 100 zł (jeśli nie, prowizja to 1,30 zł). Za wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów zapłacimy 3,5% kwoty (min. 5 zł).
wpłata we wpłatomacie 0 zł za maszyny mBank, Planet Cash i Cashline; 0,2% (min. 2 zł) za Euronet, a w oddziałach w których nie ma wpłatomatów, nie pobiera się prowizji za wpłaty w kasach.
wypłata cash-back 0 zł
obsługa karty płatniczej 5 zł miesięcznie
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć mBiznes Konto Standard w promocji?

Konto można założyć w placówce, infolinii mBanku (801 300 800) lub składając wniosek online. Korzystając z internetowej drogi, możemy dopełnić formalności na dwa sposoby:

  • podpisując umowę za pośrednictwem kuriera który przywiezie z banku umowę do podpisania;
  • podpisując przygotowaną umowę w wybranym przez Internet oddziale banku.

link Załóż konto na mbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności