Konto firmowe w mBanku

mBiznes Konto Standard to podstawowa oferta mBanku dla przedsiębiorców – oprócz firm (jednoosobowych DG i spółek jawnych, cywilnych, partnerskich, z o.o.) z tego konta mogą skorzystać także fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, wspólnoty mieszkaniowe, kościoły i związki wyznaniowe.Logo mBanku, gdzie można założyć konto firmowe Konto mBiznes Standard założą firmy prowadzące zarówno uproszczoną, jak i pełną księgowość.

Rachunki w mbanku należą do nowoczesnych – komfortowe są płatności internetowe (np. PayU, Dotpay, Przelewy24) oraz mobilne (BLIK, Google Pay, Apple Pay).

Pozytywnie mBank wyróżnia się ciekawymi promocjami, które organizuje co jakiś czas. Obecnie klienci mogą otrzymać preferencyjne warunki na okres 24 miesięcy.

Promocja konta mBiznes Standard

Na poczatku zaznaczmy, iż zgodnie z regulaminem, do promocji można przystąpić zakładając konto (zawierając z Bankiem umowę o prowadzenie rachunku) od 1 października do 4 grudnia 2019 (włącznie).

Spore znaczenie mogą mieć dla klientów atrakcyjne warunki konta: przez 2 lata od otwarcia bezwarunkowo darmowe są: prowadzenie, przelewy elixir, wypłaty z bankomatów mbank+Planet Cash+Euronet+Santander, wpłaty we wpłatomatach mBank+Planet Cash+Euronet, oraz użytkowanie karty debetowej. Więcej o tej promocji możesz przeczytać w tym artykule.

Podstawowe opłaty – mBiznes Konto Standard

Szczegóły można sprawdzić w tabeli opłat (taryfa obowiązująca od 18.06.2019, aktualna na 14.10.2019 źródło: mbank.pl). Poniżej są wypisane standardowe opłaty, bez uwzględniania powyższej promocji, która zwalnia z różnych prowizji przez 24 miesiące.

  • prowadzenia konta: 0 zł ( warunek  należy wykonać przynajmniej 1 przelew do ZUS w danym miesiącu, w innym razie bank pobierze 9 zł)
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA) / przelew ekspresowy: 1,50 zł / 5 zł / 10 zł
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 0 zł
  • transakcje BLIK: 0 zł
  • użytkowanie karty debetowej: 5 zł miesięcznie

Wpłaty i wypłaty pieniężne

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów sieci Euronet, Planet Cash, Santander i Mbank, są bezpłatne pod warunkiem że kwota wypłaty wynosi przynajmniej 100 złotych (jeśli nie, prowizja to 1,30 zł). Za wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów zapłacimy 3% kwoty (minimum 5 zł).

Wpłat i wypłat gotówkowych można dokonywać w oddziałach (mapa oddziałów, bankomatów i wpłatomatów - wymagane wyłączenie adblocka), jednak są dość drogie – 0,5% kwoty (minimalna opłata to 9 zł).

Jednak wpłaty są możliwe również we wpłatomatach: prowizja 0 zł za maszyny mBank, Planet Cash, Cashline; 0,2% (min. 2 zł) za Euronet, a w oddziałach w których nie ma wpłatomatów, nie pobiera się prowizji za wpłaty w kasach. Pieniądze można również wypłacić bezpłatnie w usłudze cash back w kasie sklepu.

Jak założyć mBiznes Konto Standard w promocji?

Konto można założyć w placówce, infolinii mBanku (801 300 800) lub składając wniosek online. W tym drugim przypadku możemy dopełnić formalności na 2 sposoby:

  • podpisując umowę za pośrednictwem kuriera;
  • podpisując umowę w wybranym oddziale banku.

Załóż konto na mbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć