Konto osobiste w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski to jeden z największych i najpopularniejszych banków w Polsce, w ofercie dla klientów indywidualnych ma flagowe "konto Direct z Lwem".

Logo ING Banku Śląskiego
Logo banku / © ING

To ciekawa propozycja dla osób które oczekują nowoczesnego i bogatego w funkcjonalności konta. Interesująca dla niektórych potencjalnych klientów ING będzie z pewnością promocja, w ramach której można otrzymać od banku 500 złotych premii i oprocentowanie 6% na koncie oszczędnościowym.

Konto Direct – zestawienie opłat

Oferta ING jest dość dobra, uważać trzeba tylko na wysoką opłatę warunkową za użytkowanie karty płatniczej. Pełną tabelę można zobaczyć pod tym linkiem (taryfa obowiązująca od 26.5.2024, aktualna na 1.7.2024, źródło: ing.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenia konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
przelew express elixir 5 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 10 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 10 zł
wypłata cash-back w kasach sklepowych 0 zł
wypłata BLIK 0 zł / 5 zł
pozostałe
użytkowanie karty płatniczej 0 zł / 10 zł
sms autoryzacyjny 0 zł

Czy konto Direct z Lwem w ING jest funkcjonalne?

System bankowości online ("Moje ING") jest nowoczesny, przyjazny i posiada wiele przydatnych funkcjonalności – osoby które lubią mieć kontrolę nad swoimi finansami z pewnością to docenią. Na dobrym poziomie stoi również bankowość mobilna (ocena aplikacji "Moje ING mobile" w Google Play to 4.4/5).

Do konta Direct klient otrzymuje kartę debetową VISA, która daje sporo możliwości – poza wypłatami z bankomatów i wpłatami we wpłatomatach, można nią płacić zbliżeniowo, internetowo, a także korzystać z usługi cashback (wypłata gotówki przy okazji płacenia kartą za zakupy w sklepie).

Oczywiście przy płatnościach internetowych można korzystać z przelewów pay-by-link (np. w PayU czy Przelewy24).

Odnośnie płatności mobilnych są dostępne jeszcze dodatkowe opcje: płatności BLIK (płacenie telefonem za pomocą kodów cyfrowych, które można pobrać przez aplikację mobilną ING na Androida lub iOS), Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay.

Promocja „Załóż konto i zyskaj”

Aktualnie dodatkową zachętą do otwarcia konta osobistego w ING jest bonus w wysokości maksymalnie 500 złotych. Co muszą zrobić klienci, aby otrzymać taką premię?

  • Od 28 czerwca do 29 sierpnia 2024 roku roku otworzą konto Direct z kartą debetową i kontem oszczędnościowym ("OKO") przez Internet (strona www lub aplikacja ING mobile – nie w placówce); konieczne jest również wyrażenie zgód marketingowych;

Przejdziemy teraz do kolejnych warunków – na szczęście nie są specjalnie trudne. W ciągu trzech miesięcy od otwarcia konta:

  • przynajmniej w dwóch różnych miesiącach musisz otrzymać wpływ minimum 1000 zł (w formie jednego lub kilku wpływów);
  • wykonaj bezgotówkowo przynajmniej 15 transakcji za usługi i zakupy w sklepach stacjonarnych (opłać je kartą lub BLIKiem);
  • zapłać przynajmniej raz BLIKIEM w internecie;
  • pobierz aplikację mobilną Moje ING mobile i zaloguj się do niej co najmniej 3 razy.

Ostatnim warunkiem o którym trzeba pamięć jest posiadanie salda na koncie oszczędnościowym w wysokości minimum 500 złotych na dzień 30 listopada 2024 roku. Klienci za spełnienie powyższych warunków otrzymają nagrodę 300 złotych.

Dodatkowe 200 zł zostanie naliczone jeśli oprócz powyższych warunków, konto zostanie otworzone samodzielnie poprzez aplikację Moje ING mobile metodą na selfie. Dzień wypłaty nagrody to 16 grudnia 2024 roku. Regulamin promocji.

Jak otworzyć konto osobiste w ING?

Jak wypada na tak nowoczesny rachunek, opcji otwarcia jest kilka. Oczywiście można złożyć wizytę w oddziale i dopełnić wszystkich formalności z pracownikiem banku. Natomiast pozostałe opcje założenie konta osobistego w ING to:

  • za pośrednictwem kuriera (zostanie ono uruchomione w ciągu 2-3 dni)
  • na "selfie" (wideoweryfikacja) w aplikacji Moje ING
  • potwierdzenie tożsamości przelewem z Twojego konta w innym banku (dostępne dla klientów Alior, mBank, Millennium, Pekao, Bank Pocztowy, Santander)
  • potwierdzenie tożsamości w wybranej placówce
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl