Konto osobiste w ING Banku Śląskim

ING to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, w ofercie dla klientów indywidualnych ma flagowe "konto Direct z Lwem".Logo Banku Śląskiego ING w którym otworzysz konto osobiste To ciekawa propozycja dla osób które oczekują nowoczesnego i bogatego w funkcjonalności konta. Zadowoleni będą na pewno klienci korzystający z konta mobilnie. System bankowości online ("Moje ING") jest nowoczesny, przyjazny i posiada wiele przydatnych funkcjonalności - osoby które lubią mieć kontrolę nad swoimi finansami z pewnością to docenią.

Do konta Direct klient otrzymuje kartę debetową VISA, która daje sporo możliwości - poza wypłatami z bankomatów i wpłatami we wpłatomatach, można nią płacić zbliżeniowo, internetowo, a także korzystać z usługi cashback (wypłata gotówki przy okazji płacenia kartą za zakupy w sklepie za 0 zł).

Oczywiście przy płatnościach internetowych można korzystać z przelewów pay-by-link (np. w PayU, Dotpay czy Przelewy24).

Odnośnie płatności mobilnych są dostępne jeszcze dodatkowe opcje: płatności BLIK (płacenie telefonem za pomocą kodów cyfrowych, które można pobrać przez aplikację mobilną ING na Androida lub iOS), Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay.

Promocja: Bonus za założenie konta Direct do 31.12.2019

Aktualnie dodatkową zachętą do otwarcia konta osobistego w ING jest bonus w wysokości maksymalnie 140 złotych, którzy otrzymają klienci spełniający poniższe warunki:

  • do 31 grudnia roku otworzą konto Direct z kontem oszczędnościowym przez Internet;
  • do 2 marca 2020 wydadzą kartą do konta lub za pośrednictwem BLIK łącznie przynajmniej 1000 zł.

Klienci otrzymają wówczas 100 złotych, mogą również otrzymać łącznie dodatkowe 40 zł w przypadku gdy do 2 grudnia:

  • 3 spośród wykonanych transakcji zostaną zrealizowane BLIKIEM w Internecie - bonus 20 zł;
  • na konto wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy (przynajmniej 1 000 zł) - bonus 20 zł.

Jeśli warunki zostaną spełnione do 31 grudnia 2019, nagroda zostanie wypłacona do 10 stycznia 2020, w pozostałych przypadkach do 18 marca 2020. Pełny regulamin promocji.

Konto Direct - zestawienie opłat

Oferta ING jest dość dobra, uważać trzeba tylko na opłatę warunkową za użytkowanie karty płatniczej. Pełną tabelę można zobaczyć pod tym linkiem (wersja obowiązująca od 29.11.2019; można sprawdzić również warunki konta oszczędnościowego). 29 grudnia 2019 wejdzie w życie nowa taryfa, jednak nie oznacza większych zmian.

operacjaprowizja
prowadzenia konta: 0 zł
przelew (elixir):
przelew pay-by-link:
przelew europejski (SEPA):
przelew natychmiastowy:
0 zł
0 zł
0 zł
5 zł
sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  suma rozliczonych transakcji bezgotówkowych kartą od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca musi wynosić przynajmniej 300 zł, w innym razie bank pobierze z konta 7 zł. Dla osób poniżej 26 roku życia limit jest niższy - wynosi 200 zł.)

Opcje oraz koszty wpłat i wypłat gotówkowych

To nieco słabsza strona oferty konta Direct w ING. Darmowe są wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash, koszt wypłaty z pozostałych to każdorazowo 2,50 zł (od 29.11.19 ta opłata wynosi 5 zł dla osób powyżej 26 roku życia) - z wyjątkiem pierwszej wypłaty w miesiącu, która jest i będzie darmowa.

Operacje gotówkowe w oddziale to każdorazowo prowizja 9 złotych (bez względu na wpłacaną bądź wypłacaną sumę w kasie banku). Na szczęście wpłaty można dokonać także bezpłatnie we wpłatomatach ING i Planet Cash, a wypłaty w ramach usługi cashback w sklepach (taka usługa również jest darmowa).

Na pochwałę zasługuje liczba oddziałów - łącznie z punktami ING Express, jest ich ponad 450 w całym kraju (mapa placówek ING).

Jak otworzyć konto osobiste w ING?

Jeśli chcesz założyć konto bankowe w ING, kliknij link poniżej - przeniesie Cię on na stronę banku ING, gdzie znajdziesz formularz otwarcia rachunku). Konto możesz otworzyć za pośrednictwem kuriera (zostanie ono uruchomione w ciągu 2-3 dni). Dla tradycjonalistów zostaje wizyta w oddziale i dopełnienie formalności z pracownikiem banku.

Załóż konto na ing.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności