Konto osobiste w ING Banku Śląskim

ING to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, w ofercie dla klientów indywidualnych ma flagowe "konto Direct z Lwem".Logo Banku Śląskiego ING w którym otworzysz konto osobiste To ciekawa propozycja dla osób które oczekują nowoczesnego i bogatego w funkcjonalności konta. Zadowoleni będą na pewno klienci korzystający z konta mobilnie. System bankowości online ("Moje ING") jest nowoczesny, przyjazny i posiada wiele przydatnych funkcjonalności osoby które lubią mieć kontrolę nad swoimi finansami z pewnością to docenią.

Do konta Direct klient otrzymuje kartę debetową VISA, która daje sporo możliwości poza wypłatami z bankomatów i wpłatami we wpłatomatach, można nią płacić zbliżeniowo, internetowo, a także korzystać z usługi cashback (wypłata gotówki przy okazji płacenia kartą za zakupy w sklepie za 0 zł).

Oczywiście przy płatnościach internetowych można korzystać z przelewów pay-by-link (np. w PayU, Dotpay czy Przelewy24).

Odnośnie płatności mobilnych są dostępne jeszcze dodatkowe opcje: płatności BLIK (płacenie telefonem za pomocą kodów cyfrowych, które można pobrać przez aplikację mobilną ING na Androida lub iOS), Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay.

Promocja: Bonus za założenie konta Direct do 30.6.2022

Aktualnie dodatkową zachętą do otwarcia konta osobistego w ING jest bonus w wysokości maksymalnie 200 złotych, którzy otrzymają klienci spełniający poniższe warunki:

  • do 30 czerwca 2022 roku otworzą konto Direct z kartą i kontem oszczędnościowym przez Internet;
  • do 30 września 2022 wydadzą kartą do konta, portfelem mobilnym lub za pośrednictwem BLIK łącznie przynajmniej 1000 zł.

Klienci otrzymają wówczas 120 złotych, mogą również otrzymać łącznie dodatkowe 80 zł w przypadku gdy do 30 września 2022:

  • 3 spośród wykonanych transakcji zostaną zrealizowane BLIKIEM za zakupy w sklepach w Internecie;
  • w każdym z 3 dowolnych miesięcy trwania promocji wpływnie na konto przelew w kwocie min. 1 000 zł z tytułu wyngrodzenia, emerytury lub renty;
  • zrobisz przelew/przelewy na otwarte konto oszczędnościowe tak aby zgromadzić na swoim celu (lub celach) min. 300 zł (uwaga: samo założenie celu warto zrobić wcześniej).

Konto Direct zestawienie opłat

Oferta ING jest dość dobra, uważać trzeba tylko na opłatę warunkową za użytkowanie karty płatniczej. Pełną tabelę można zobaczyć pod tym linkiem (taryfa obowiązująca od 13.3.2022, aktualna na 4.5.2022, źródło: ing.pl).

operacjaprowizja
prowadzenia konta: 0 zł
przelew (elixir):
przelew pay-by-link:
przelew europejski (SEPA):
przelew natychmiastowy:
0 zł
0 zł
0 zł
5 zł
sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  suma rozliczonych transakcji bezgotówkowych kartą od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca musi wynosić przynajmniej 300 zł, w innym razie bank pobierze z konta 7 zł. Dla osób poniżej 26 roku życia limit jest niższy wynosi 200 zł.)

Opcje oraz koszty wpłat i wypłat gotówkowych

To nieco słabsza strona oferty konta Direct w ING. Darmowe są wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash, koszt wypłaty z pozostałych to każdorazowo 5 zł z wyjątkiem pierwszej wypłaty w miesiącu, która jest darmowa.

Operacje gotówkowe w oddziale to każdorazowo prowizja 10 złotych (bez względu na wpłacaną bądź wypłacaną sumę w kasie banku). Na szczęście wpłaty można dokonać także bezpłatnie we wpłatomatach ING i Planet Cash, a wypłaty w ramach usługi cashback w sklepach (taka usługa również jest darmowa).

Na pochwałę zasługuje liczba oddziałów łącznie z punktami ING Express, jest ich ponad 450 w całym kraju (mapa placówek ING).

Jak otworzyć konto osobiste w ING?

Jeśli chcesz założyć konto bankowe w ING, kliknij link poniżej przeniesie Cię on na stronę banku ING, gdzie znajdziesz formularz otwarcia rachunku. Konto możesz otworzyć za pośrednictwem kuriera (zostanie ono uruchomione w ciągu 2-3 dni). Dla tradycjonalistów zostaje wizyta w oddziale i dopełnienie formalności z pracownikiem banku.

link Załóż konto na ing.pl

(jeśli masz włączony bloker reklam, wymagane może być dodanie wyjątku(-ów) w przypadku zablokowania przejścia)


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności