1. Podstawowe dane o banku
  2. Oferty kont bankowych
  3. Opinia o Millennium
  4. Historia powstania i działalności
  5. Kto jest właścicielem Millennium Banku?

Millennium: co to za bank? Raport kontomania.pl

Bank Millennium S.A. – najważniejsze informacje
Rodzaj banku uniwersalny
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Zarządu Joao Bras Jorge
Numer KRS 0000010186 (link do rejestru)
Numer NIP 5260212931
Kod BIC/SWIFT BIGBPLPWXXX
Strona internetowa bankmillennium.pl
Aplikacja mobilna Logo sklepu Google Play Logo sklepu App Store Logo App Galery Huawei

Oferta kont w Millennium

Tak jak większość banków, Millennium ma "flagowe" rachunki dla różnych rodzajów klientów. W serwisie kontomania.pl opisane zostały trzy różne konta:

Opinia Kontomanii o banku Millennium

Millennium Bank działa od wielu lat i zyskał sobie grono oddanych klientów. Wyróżnia się dużą liczbą stacjonarnych oddziałów i świetnym poziomem bankowości mobilnej.

Logo Millennium Banku
Logo banku / © Millennium Bank

Oferta podstawowych kont bankowych może być atrakcyjna zwłaszcza dla klientów, którzy aktywnie korzystają z bankowości, gdyż sporo opłat jest warunkowych. Często przy zakładaniu konta osobistego bądź firmowego można skorzystać z promocji.

Tak jak było to wspomniane wyżej, na uwagę zasługuje bardzo duża liczba oddziałów stacjonarnych – sumując wszystkie rodzaje placówek w skali kraju na dzień 6 maja 2024 roku, mamy 640 miejsc – Millennium jest w tym względzie liderem.

Kolejna pochwała należy się za poziom świadczonych usług bankowości internetowej – a zwłaszcza mobilnej. Aplikacja jest dostępna w Google Pay, App Store i App Galery, a ocena waha się od 4.8 do 4.9 w zależności od sklepu, co jest naprawdę świetnym wynikiem.

Skrótowa historia Millennium Banku

Historia banku sięga roku 1989, kiedy z inicjatywy osób fizycznych, podmiotów prywatnych i państwowych (powiązanych z PRL) powstał Bank Inicjatyw Gospodarczych. Jako pierwszy bank w Polsce zadebiutował na GPW; jego akcjonariat był bardzo rozproszony.

W 1997 roku nastąpiła fuzja z bankiem Gdańskim, w rezultacie której powstał BIG Bank Gdański. Początek funkcjonowania marki Millennium był związany z pozyskaniem w 1997 roku nowego inwestora, jakim był Banco Comercial Português (BCP) – największy prywatny bank działający w Portugalii. Rok później rozpoczęto budowę sieci oddziałów banku pod nazwą Millennium.

Prawne i praktyczne połączenie banków ukończono dopiero w 2002 roku, a rok później zdecydowano się na zmianę nazwy na Bank Millennium.

Ostatnia istotna karta historii miała miejsce 31 maja 2019 roku, kiedy Bank Millennium przejął Eurobank wchodząc w posiadanie niemal 100 akcji (dokładnie 99,79%), które kupił od francuskiego banku Société Générale.

Do kogo należy Millennium Bank?

Głównym udziałowcem kontrolującym Millennium Bank jest portugalski Banco Comercial Portugues S.A. będący właścicielem 50,1% akcji. Pozostała struktura akcjonariatu wygląda następująco:

  • 8,9% – Nationale-Nederlanden OFE
  • 8,32% – Allianz Polska OFE
  • 5,4% – OFE PZU „Złota Jesień"
  • 27,3% – pozostali udziałowcy (poniżej progu 5%)
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl