Analiza: konto osobiste w banku Citi Handlowy

"CitiKonto" to główna oferta rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego skierowana do klientów indywidualnych.

Samą propozycję konta należy ocenić bardzo pozytywnie. Potencjalnym minusem jest jednak plan sprzedaży banku – jesienią 2023 roku zaczęły się poszukiwania nowego właściciela – co teoretycznie może wpłynąć na długoterminową strategię i świadczone usługi. Natomiast jest to jeszcze kwestia bliżej nieokreślonej przyszłości, a co więcej zmiana właściciela nie musi negatywnie wpłynąć na warunki dla klientów.

Logo banku Citi Handlowy
Logo banku / © Citi Handlowy

Rachunek można polecić głównie osobom, które korzystają z konta bankowego internetowo, bowiem w całym kraju jest zaledwie 11 oddziałów stacjonarnych Citi Handlowego (z czego cztery są zlokalizowane w Warszawie).

Wracając do samego konta – poziom opłat jest zdecydowanie zadowalający, funkcjonalność stoi na dobrym poziomie, a klienci mogą skorzystać z promocji i tym samym zyskać do 300 złotych premii oraz wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnosciowym. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom.

Najważniejsze opłaty za CitiKonto

Konto zdecydowanie wypada pozytywnie w tym zakresie – może poza kosztami operacji gotówkowych w oddziałach. Możesz pobrać pełną taryfę opłat (obowiązuje od 1.6.2024, aktualna na 19.6.2024, źródło: citibank.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew BLIK 0 zł
przelew express elixir 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 30 zł
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 8 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł

Jak wygląda funkcjonalność Citikonta?

Citikonto można uznać za nowoczesny i funkcjonalny rachunek, chociaż jest pewien mankament związany z bankowością mobilną.

BLIK w aplikacji mobilnej Citi Handlowy
BLIK / © Citi Handlowy

Sama aplikacja (Citi Mobile) jest dostępna na Androida oraz iOS; umożliwia płatności mobilne BLIK, Apple Pay oraz Google Pay. W czym zatem problem? W mocno średnich wrażeniach z jej użytkowania, co ma swoje odzwierciedlenie w ocenach użytkowników (3.6 w Google Play i 4.1 w App Store).

Będąc przy temacie płatności: Citi Handlowy ma wdrożone przelewy pay-by-link (np. systemach w PayU czy Przelewach24), co w dzisiejszych czasach jest już absolutnie podstawowym standardem. Autoryzacja dyspozycji odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej.

Naturalnie klient ma dostęp do innych usług i produktów bankowych. Warto wspomnieć o usłudze kantoru walutowego: można wymieniać waluty po atrakcyjnych kursach, posiadać rachunki walutowe w 13 różnych walutach, a także otrzymać wielowalutową kartę debetową (płatności bez kosztów przewalutowania).

Promocja na CitiKoncie: do 700 zł premii oraz atrakcyjne oprocentowanie

Zachętą dla nowych klientów jest promocja z premią do 300 złotych oraz oprocentowaniem w wysokości 7,2% w skali roku do 100 000 zł na 4 miesiące na koncie oszczędnościowym. Do promocji można przystąpić od 18 czerwca do 13 sierpnia 2024 roku (lub do wyczerpania puli 3000 kont); pełny regulamin w pdf.

Przede wszystkim należy zawrzeć umowę o Citikonto wraz z rachunkiem oszczędnościowym. Następnie konieczne jest spełnianie określonych warunków powiązanych z następującymi premiami:

  • oprocentowanie 7,2% na koncie oszczędnościowym – trzeba wykonać w 4 kolejnych miesiącach następujących po otwarciu konta minimum 3 transakcje kartą debetową na łączną kwotę 300 oraz zapewnić miesięczne wpływy w łącznej wysokości minimum 2000 złotych
  • 20 zł za zgody – za wyrażenie zgód marketingowych;
  • 280 zł za wpływy z tytułu wynagrodzenia – jeżeli na konto wpłynie minimum 2000 zł z tytułu wynagrodzenia, w każdym z 3 kolejnych miesięcy zaczynając od 2 miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta
Jak otworzyć konto osobiste w Citibanku Handlowym?

Generalnie preferowaną obecnie metodą jest "selfie", można również wysłać wniosek internetowo a formalności dopełnić w jednym oddziałów stacjonarnych (Gdynia, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław lub Warszawa).

Jeśli chodzi o całkowicie internetowy sposób, bank prowadzi krok po kroku co trzeba robić – konieczne będzie przesłanie zdjęć dowodu osobistego oraz swojej twarzy w celu potwierdzenia tożsamości. Szczegóły znajdziesz już na stronie Citi Handlowego.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl