1. Podstawowe dane o banku
  2. Oferty kont bankowych
  3. Opinia o mBanku
  4. Historia powstania i działalności
  5. Kto jest właścicielem mBanku?

mBank: co to za bank? Raport kontomania.pl

Mbank S.A. – najważniejsze informacje
Rodzaj banku uniwersalny
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Zarządu Cezary Stypułkowski
Numer KRS 0000025237 (link do rejestru)
Numer NIP 5260215088
Kod BIC/SWIFT BREXPLPWMBK (lub BREXPLPWXXX)
Strona internetowa mbank.pl
Aplikacja mobilna Logo sklepu Google Play Logo sklepu App Store Logo App Galery Huawei

Konta w mBanku

Oferta rachunków w mBanku jak można się spodziewać jest dość bogata. Zachęcamy do zapoznania się z analizami kont mBanku na odpowiednich podstronach:

Opinia Kontomanii o mBanku

mBank to jeden z największych banków w Polsce, obecny na rynku od wielu lat. O jego mocnej pozycji świadczy ogromna baza klientów (ponad 5,5 miliona). mBank był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, co podkreśla nastawienie na bycie innowacyjnym (nie tylko w świadomości klientów). Poziom oferowanych usług bankowych jest dość wysoki.

Logo mBanku
Logo banku / © mBank

Warto zaznaczyć, iż klienci mają do dyspozycji naprawdę szeroki wachlarz usług; zaczynając od podstawowych produktów takich jak konta bankowe i kredyty, poprzez leasing, faktoring, działalność maklerską, wealth management, fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, bramkę płatności, aż po corporate finance.

Jeśli chodzi o ogólną ocenę oferowanych rachunków ROR dokonaną przez kontomania.pl, mBank plasuje się gdzieś po środku stawki. Mówiąc ogólnie – poziom opłat jest przeciętny, natomiast mBank nadrabia funkcjonalnością oraz stale prowadzonymi akcjami promocyjnymi. 

Bogata historia mBanku

mBank jest marką która uchodzi za nowoczesną, jednak jej historia sięga czasów PRL. Początek to rok 1986: Rada Ministrów PRL założyła wówczas Bank Rozwoju Eksportu S.A. W 1990 rozpoczęto proces prywatyzacji banku w ramach oferty publicznej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W 1994 roku podpisano umowę o partnerstwie strategicznym z niemieckim Commerzbank AG, który od tego momentu stopniowo zwiększał liczbę swoich udziałów. 

W 1999 roku instytucja zmieniła swoją nazwę na BRE Bank S.A., a dwa lata później powstała kolejna marka handlowa BRE Banku: Multibank.

W 2013 roku miała miejsce bardzo istotna zmiana – unifikacja marek i rebranding: zlikwidowano BRE Bank oraz Multibank, a zastąpił je doskonale dzisiaj znany dzisiaj mBank. Rok później taką samą operację przeprowadzono na rynkach słowackim i czeskim (gdzie również działa mBank).

W 2014 roku mBank zdecydował się na współpracę z siecią telekomunikacyjną Orange. Efektem wspólnych działań był mobilny bank detaliczny Orange Finanse, który funkcjonował do roku 2019.

Ostatnie lata nie przyniosły już żadnych istotnych wydarzeń; warto może jeszcze wspomnieć o partnerstwie z WOŚP (w 2018 roku mBank został wyłącznym partnerem bankowym "Orkiestry"), kontrowersjach z kredytami frankowymi, a także odświeżeniu identyfikacji wizualnej banku w 2020 roku.

Do kogo należy mBank?

mBank nie jest polskim bankiem – większościowym udziałowcem jest niemiecki Commerzbank AG – posiada niemal 70% akcji (pozostałe udziały stanowią akcje w wolnym obrocie).

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl