Konto firmowe w PKO BP analiza

PKO Bank Polski dla klientów prowadzących działalność gospodarczą oferuje po prostu "konto firmowe" (również w wersji "premium"). Jeśli chodzi o wady oferty, nie każdy będzie zadowolony z poziomu opłat. Nie ma również żadnych akcji promocyjnych zachęcających do wyboru PKO BP, natomiast jest za to sporo usług dodatkowych dla przedsiębiorców.

Logo PKO Banku Polskiego
Logo banku / © PKO BP

Pochwalić można śmiało funkcjonalność – stoi na bardzo dobrym poziomie. Klienci mogą skorzystać z przydatnych usług takich jak kantor internetowy dla firm (szeroki wachlarz walut po atrakcyjnym kursie), księgowość online (darmowa w podstawowej wersji – Fakturowanie, możliwość uruchomienia płatnych modułów: Księgowość, Kadry i płace, Magazyn), terminal płatniczy w programie Polska Bezgotówkowa (5 miesięcy za darmo), czy faktoring.

Oceniając tą ofertę w kilku słowach: to podstawowe konto firmowe w solidnym i nowoczesnym banku, jednak jego warunki są średnie – znaleźć można lepsze i gorsze rachunki firmowe. Aktualnie jego atrakcyjność podnosi promocja moneyback.

Najważniejsze opłaty PKO konto firmowe

Ten aspekt oferty nie jest zbyt atrakcyjny jest kilka opłat warunkowych (np. za prowadzenie konta i kartę debetową), a limit darmowych miesięcznych przelewów jest bardzo niski. Pełną tabelę opłat możesz pobrać tutaj (obowiązuje od 17.10.2023, aktualna na 9.4.2024, źródło: pkobp.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 12 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł / 1 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł / 1 zł
zlecenie stałe 1 zł
polecenie zapłaty 1 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,6% kwoty (min. 20 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 3,5% kwoty (min. 5 zł)
wypłata cash-back 2 zł
wpłata we wpłatomacie PKO BP 0 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 10 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

W PKO jest nowocześnie

Samo konto firmowe PKO BP można uznać za nowoczesny rachunek entuzjaści płatności online i mobilnych nie będą zawiedzeni (PKO BP obsługuje wszystkie systemy takie jak PayU i Przelewy24, można korzystać również z płatności BLIK). Oczywiście dostępna jest specjalna aplikacja mobilna "IKO" (do pobrania z Google Play, App Store, App Gallery lub Microsoft). Ocena użytkowników aplikacji banku w Google Play jest wysoka (4.6/5).

Klienci mogą skorzystać także z dodatkowych usług takich jak:

  • e-ksiegowość (zarządzanie finansami firmy i fakturami) z poziomu bankowości elektronicznej iPKO;
  • kantor internetowy iPKO dealer – wymiana walut po atrakcyjnych kursach, bez konieczności posiadania konta walutowego;
  • terminal płatniczy (0 zł za najem terminala przez 5 miesięcy, 0% prowizji za płatności kartami Visa i Mastercard do łącznej kwoty obrotu 42 000 zł w ciągu pierwszych 5 miesięcy), także w ramach aplikacji LikePos (terminal w telefonie, opłata miesięczna 4,99 zł, pierwsze 5 miesięcy w ramach "Programu Polska Bezgotówkowa" darmowe)
  • faktoring – finansowanie faktur (0,045% prowizji za każdy dzień finansowania faktury).

Promocja: do 1200 zł zwrotu

Obecnie klienci mogą skorzystać z promocji i otrzymywać moneyback za zakupy na stacjach paliw. Co trzeba zrobić i jak wygląda przebieg promocji?

Po otworzeniu konta z kartą VISA i wyrażeniu zgód marketingowych, należy wykonywać w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe na minimum 500 zł - to zapewnia prawo do otrzymywania 20% zwrotu za zakupy opłacone kartą na stacjach paliw i ładowania samochodów elektrycznych. Wysokość zwracanej kwoty jest ograniczona do 200 zł miesięcznie i 1200 zł w okresie całej promocji. Promocja „Tankuj, ładuj i zyskuj z kartą VISA” trwa od 13.12.2023 do 31.05.2024 (zwroty są naliczane tylko w tym okresie). Pobierz pełny regulamin.

Jak założyć konto firmowe w PKO BP?

Można to zrobić w placówce PKO Banku Polskiego, a także przez Internet.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl