Konto firmowe w PKO BP analiza

PKO Bank Polski dla klientów prowadzących działalność gospodarczą oferuje po prostu "konto firmowe" (również w wersji "premium"). Jeśli chodzi o wady oferty, nie każdy będzie zadowolony z poziomu opłat. Nie ma również żadnych akcji promocyjnych zachęcających do wyboru PKO BP, natomiast jest za to sporo usług dodatkowych dla przedsiębiorców.

Logo PKO Banku Polskiego
Logo banku / © PKO BP

Pochwalić można śmiało funkcjonalność – stoi na bardzo dobrym poziomie. Klienci mogą skorzystać z przydatnych usług takich jak kantor internetowy dla firm (szeroki wachlarz walut po atrakcyjnym kursie), księgowość online (darmowa w podstawowej wersji – Fakturowanie, możliwość uruchomienia płatnych modułów: Księgowość, Kadry i płace, Magazyn), terminal płatniczy w programie Polska Bezgotówkowa (5 miesięcy za darmo), czy faktoring.

Oceniając tą ofertę w kilku słowach: to podstawowe konto firmowe w solidnym i nowoczesnym banku, jednak jego warunki są średnie – znaleźć można lepsze i gorsze rachunki firmowe. Atrakcyjność rachunku podnoszą obecnie dwie prowadzone promocje (premia do 2200 złotych).

Najważniejsze opłaty PKO konto firmowe

Ten aspekt oferty nie jest zbyt atrakcyjny jest kilka opłat warunkowych (np. za prowadzenie konta i kartę debetową), a limit darmowych miesięcznych przelewów jest bardzo niski. Pełną tabelę opłat możesz pobrać tutaj (obowiązuje od 21.5.2024, aktualna na 17.6.2024, źródło: pkobp.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 12 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł / 1 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł / 1 zł
zlecenie stałe 1 zł
polecenie zapłaty 1 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,6% kwoty (min. 20 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 3,5% kwoty (min. 5 zł)
wypłata cash-back 2 zł
wpłata we wpłatomacie PKO BP 0 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 10 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

W PKO jest nowocześnie

Samo konto firmowe PKO BP można uznać za nowoczesny rachunek entuzjaści płatności online i mobilnych nie będą zawiedzeni (PKO BP obsługuje wszystkie systemy takie jak PayU i Przelewy24, można korzystać również z płatności BLIK). Oczywiście dostępna jest specjalna aplikacja mobilna "IKO" (do pobrania z Google Play, App Store, App Gallery lub Microsoft). Ocena użytkowników aplikacji banku w Google Play jest wysoka (4.7/5).

Klienci mogą skorzystać także z dodatkowych usług takich jak:

  • e-ksiegowość (zarządzanie finansami firmy i fakturami) z poziomu bankowości elektronicznej iPKO;
  • kantor internetowy iPKO dealer – wymiana walut po atrakcyjnych kursach, bez konieczności posiadania konta walutowego;
  • terminal płatniczy (0 zł za najem terminala przez 5 miesięcy, 0% prowizji za płatności kartami Visa i Mastercard do łącznej kwoty obrotu 42 000 zł w ciągu pierwszych 5 miesięcy), także w ramach aplikacji LikePos (terminal w telefonie, opłata miesięczna 4,99 zł, pierwsze 5 miesięcy w ramach "Programu Polska Bezgotówkowa" darmowe)
  • faktoring – finansowanie faktur (0,045% prowizji za każdy dzień finansowania faktury).

Promocje: do 2200 złotych premii

Obecnie nowi klienci firmowi PKO mogą skorzystać z dwóch promocji, w których łączna wartość premii to 2200 złotych.

Pierwsza akcja ("Do 1000 zł dla Twojej Firmy. Na dobry początek") to w zasadzie możliwość otrzymania powitalnego bonusu  warunki są bardzo proste i łatwo można się wzbogacić o 1000 złotych. Promocja trwa od 4 czerwca 2024 do 31 sierpnia 2024 (lub do wyczerpania limitu uczestników 3500), a nagroda jest podzielona na dwie składowe (pełny regulamin w pdf):

  • 500 zł za otwarcie konta firmowego z kartą debetową Visa;
  • 500 zł za zapłacenie wydaną kartą przynajmniej 5 razy do 31 sierpnia 2024 roku.

Druga promocja jest natomiast powiązana z terminalem płatniczym. To akcja "Odbierz 1200 zł z terminalem POS" (pełny regulamin). Czas trwania promocji jest identyczny jak w przypadku pierwszej akcji, natomiast pula nagród jest mniejsza (1600 premii w wysokości 1200 złotych).

Warunki otrzymania premii 1200 zł również są dość proste  należy zawrzeć umowę o terminal POS, posiadać konto firmowe PKO z kartą debetową, a także udzielić zgód marketingowych. 

Jak założyć konto firmowe w PKO BP?

Można to zrobić w placówce PKO Banku Polskiego, a także przez Internet.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl