Konto firmowe w PKO BP analiza oferty

PKO Bank Polski dla klientów prowadzących działalność gospodarczą oferuje po prostu "konto firmowe" (również w wersji "premium"). Ofercie tej można przypisać solidność i prostotę, jednak nie każdy będzie zadowolony z poziomu opłat. Nie ma również żadnych akcji promocyjnych zachęcających do wyboru PKO BP, natomiast jest za to sporo usług dodatkowych, które mogą się przydać niektórym przedsiębiorcom.

Samo konto można uznać za nowoczesny rachunek entuzjaści płatności online i mobilnych nie będą zawiedzeni (PKO BP obłsuguje wszystkie systemy takie jak PayU i Przelewy24, można korzystać również z płatności BLIK). Oczywiście dostępna jest specjalna aplikacja mobilna "IKO" (do pobrania z Google Play, App Store, App Gallery lub Microsoft).

Wspomniane wcześniej dodatkowe usługi dla klientów to między innymi asysta doradcy firmowego, e-Księgowość, PowerB@nk (wsparcie dla przedsiębiorców online), faktoring, bezpłatny terminal płatniczy przez rok, czy oferta pożyczki od 5 000 do 500 000 złotych na rozwój biznesu.

Najważniejsze opłaty  PKO konto firmowe

Ten aspekt oferty nie jest zbyt atrakcyjny  jest kilka opłat warunkowych (np. za prowadzenie konta i kartę debetową), a limit darmowych miesięcznych przelewów jest bardzo niski. Pełną tabelę opłat możesz pobrać tutaj (obowiązuje od 5.11.2021, aktualna na 17.5.2022, źródło: pkobp.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  jeśli na koncie odnotowano wpływy w danym miesiącu w wysokości co najmniej 2000 zł  w innym przypadku bank pobierze 12 zł. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez pół roku dla firm działających krócej niż 12 miesięcy)
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł ( warunek  10 przelewów zewnętrznych miesięcznie za darmo każdy kolejny to koszt 1 zł.)
1 zł (przelewy do ZUS i US wliczają się do limitu zwykłych przelewów elixir  10 w miesiącu darmowych, potem 1 zł za każdy)
10 zł
1 zł (przelewy SEPA wliczają się do limitu przy zwykłych przelewów elixir  10 w miesiącu darmowych, potem 1 zł za każdy)
sms autoryzacyjny 50 groszy
zlecenie stałe 2 zł
polecenie zapłaty 2 zł (z wyjątkiem płatności realizowanych na rachunki w pko bp wówczas 0 zł).
wpłata/wypłata w oddziale (mapa oddziałów) 0,6% kwoty (min. 20 zł). Wpłata możliwa we wpłatomacie pko za darmo (do 50 000 zł/msc  powyżej obowiązuje prowizja 0,5%)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za bankomaty PKO BP; 3,5% (min. 5 zł) za pozostałe krajowe bankomaty
obsługa karty debetowej 0 zł miesięcznie ( warunek  wykonanie przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu, w innym przypadku PKO pobierze 10 zł prowizji)
rachunek VAT bezpłatny

Jak założyć konto firmowe w PKO BP?

Można to zrobić w placówce PKO Banku Polskiego, a także przez Internet.

link Załóż Konto na pkobp.pl

Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności