Konto firmowe w Volkswagen Banku

"Plus Konto Biznes" to oferta internetowego konta bankowego Volkswagen Banku skierowana do firm (niezależnie od ich formy prawnej), stowarzyszeń, organizacji, fundacji, parafii, spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych. Logo Volkswagen BankuPod względem opłat konto wypadało dobrze do 11 listopada 2020, kiedy to weszła w życie nowa taryfa; dodatkowo ocenę konta pogarsza kilka aspektów opisanych poniżej.

Dodatkowych korzyści w zasadzie ich nie ma. Klienci mogą już skorzystać z darmowej aplikacji mobilnej banku (Android, iOS, App Gallery), która pojawiła się w zeszłym roku.

Konto nie jest oprocentowane, naturalnie można założyć lokatę firmową (niestety oprocentowanie jest podobnie jak w innych bankach symboliczne: od 0,1% do 0,2%). Wydawana karta debetowa VISA do rachunku umożliwia płatności zbliżeniowe oraz internetowe.

Dlaczego konto VW jest na dole rankingu?

Oprócz wysokich opłat od 1 listopada 2020 powodów jest kilka. Począwszy od małej niedogodności dla niektórych klientów lubiących płacić online – nie skorzystamy z przelewów pay-by-link w systemie PayU (jest to możliwe w innych popularnych systemach: Dotpay, tpay czy Przelewy24).

Kolejny poważny minus to brak stacjonarnych oddziałów (poza jednym w stolicy) – okazuje się iż jest to jedno z gorszych kont jeśli chodzi o liczbę kanałów z których można skorzystać.

Podstawowe opłaty – Plus Konto Biznes

Aktualna taryfa obowiązuje od 1.3.2021 (źródło: vwfs.pl, aktualna na 17.5.2022) – nie wprowadziła ona podwyżek, jednak poprzednia niestety tak – m.in. opłatę za prowadzenie konta 10 zł/msc oraz opłatę za obsługę karty 9 zł/msc, jednak usunięto opłatę za wznowienie karty podstawowej w wysokości 50 zł.

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 10 zł
przelew elixir
przelew ZUS
przelew US
przelew ekspresowy
przelew europejski (SEPA)
0 zł (do 500 przelewów w miesiącu, 501 i kolejny – koszt 1 zł)
0 zł (liczony jak elixir)
0 zł
brak
brak
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (ustanowienie 2 zł)
wpłata/wypłata w oddziale(Warszawa, Rondo 1, wejście od ul. Świętokrzyskiej) 10 zł (można wypłacić w kasie banku do 50 000 złotych dziennie bez wcześniejszego uprzedzenia). Jeśli chodzi o wpłaty, również kosztują w tym oddziale 10 złotych (do 50 sztuk bilonów, za każde następne 500 sztuk 9 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 2 zł
wypłata cash-back 1 zł
obsługa karty płatniczej 9 zł miesięcznie (zamawiając kartę do konta do końca września 2022, zyskuje się zwolnienie z opłaty przez pierwszych 6 miesięcy)
Jak założyć Plus Konto Biznes?

Podsumowując: to dość kosztowne konto firmowe, dodatkowo z ograniczonymi możliwościami. Po kliknięciu poniższego linku zostaniesz przeniesiony do formularza na stronę VW. Po wysłaniu wniosku skontaktuje się z Tobą pracownik banku aby potwierdzić dane, a po podpisaniu i odesłaniu do banku dokumentów które przywiezie do Ciebie kurier, Twoje konto zostanie otwarte.

link Załóż konto na vwfs.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności