Konto firmowe w Volkswagen Banku

Volkswagen to marka, która kojarzy się oczywiście z motoryzacją, jednak koncern od wielu lat jest również obecny w sektorze bankowym."Plus Konto Biznes" to oferta internetowego konta bankowego Volkswagen Banku, skierowana do firm oraz innych podmiotów.

Logo  banku Volkswagen Financial Services
Logo banku / © VWFS

Oceniając ofertę konta firmowego Volkswagena trzeba powiedzieć, iż niestety ma ona pewne mankamenty. Konto nie wypada zbyt dobrze pod względem opłat, natomiast ogólną ocenę pogarsza jeszcze kilka kwestii związanych z funkcjonalnością rachunku. Z biegiem czasu pewne aspekty konta poprawiają się (np. wydano aplikację mobilną banku), jednak sporo jeszcze jest do nadrobienia.

Podstawowe opłaty – Plus Konto Biznes w Volkswagen Banku

Aktualna taryfa opłat obowiązuje od 1.3.2021 (źródło: vwfs.pl, aktualna na 16.7.2024) – zaletą tego obszaru konta jest to że warunki zmieniają się relatywnie rzadko, ale niestety nie należą do specjalnie korzystnych.

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 10 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew ZUS 0 zł
przelew US 0 zł
przelew ekspresowy brak
przelew europejski (SEPA) brak
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 10 zł
wypłata z krajowych bankomatów 2 zł
wypłata cash-back 1 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 9 zł
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Funkcjonalność, czyli pięta achillesowa konta firmowego Volkswagena

Funkcjonalność to chyba najsłabszy aspekt oferty "Plus Konta Biznes". Dlatego zadowoli ono w tej kwestii mniej wymagających klientów. Zacznijmy od placówek stacjonarnych – a w zasadzie ich braku, poza centralą w Warszawie.

Wydawać by się mogło, że skoro tradycyjny kanał jest niedostępny, ten internetowy powinien być na "tip-top". Jednak wydana aplikacja mobilna (na Android i iOS) ma w Google Play ocenę 1.8 w pięciostopniowej skali, co delikatnie mówiąc nie najlepiej o niej świadczy.

Dość zaskakujący jest brak możliwości wykonywania przelewów ekspresowych i zagranicznych. Zagraniczną płatność można jednak przynajmniej otrzymać – potwierdza to w tabeli opłat pozycja "opłata banku pośredniczącego za obsługę przelewu przychodzącego z zagranicy (przy wykorzystaniu kodu SWIFT INGBPLPW)", kosztująca 40 zł.

Kolejną małą niedogodność dla niektórych klientów lubiących płacić online może stanowić brak możliwości skorzystania z przelewów pay-by-link w systemie PayU (jest to możliwe w innych popularnych systemach: tpay czy Przelewy24).

Konto nie jest oprocentowane, naturalnie można założyć lokatę firmową (oprocentowanie od 2% do 3,5%). Wydawana karta debetowa VISA do rachunku umożliwia płatności zbliżeniowe oraz internetowe, a także wypłaty w kasach sklepowych (cash-back).

Warto jednak zauważyć i docenić fakt, iż Volkswagen Bank nawiązał współpracę z "Planet Pay" (firma dostarczająca rozwiązań w zakresie terminali płatniczych, aplikacji POSapp oraz bramki do płatności online), czego efektem jest promocyjna oferta właśnie dla klientów firmowych VWFS. Na czym polegają te preferencyjne warunki?

Klienci mogą skorzystać ze standardowego terminala POS przez 18 miesięcy za darmo lub z mobilnej aplikacji płatniczej przez 24 miesiące – również za darmo. Natomiast klientów realizujących sprzedaż internetową może zainteresować brak opłaty za obsługę systemu e-płatności przez pierwsze 2 miesiące.

Promocje dla nowych klientów Volkswagen Banku

Zazwyczaj ten obszar oferty Volkswagen Banku jest pusty. Ostatnia promocja polegała na zwolnieniu z opłaty za prowadzenie konta przez 1 rok (obejmowała przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe), jednak zakończyła się już dość dawno temu (28 lutego 2024 roku).

Jak założyć Plus Konto Biznes?

Konto można założyć internetowo, bez wychodzenia z domu – w przypadku tego rachunku to w zasadzie jedyny sposób. Po wysłaniu wniosku skontaktuje się z Tobą pracownik banku aby potwierdzić dane, a po podpisaniu i odesłaniu do banku dokumentów które przywiezie do Ciebie kurier, Twoje konto zostanie otwarte.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl