Konto firmowe w Volkswagen Banku

"Plus Konto Biznes" to oferta internetowego konta bankowego Volkswagen Banku skierowana do firm (niezależnie od ich formy prawnej), stowarzyszeń, organizacji, fundacji, parafii, spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych. Logo Volkswagen BankuPod względem opłat konto wypada dobrze (przynajmniej do 1.11.2020 kiedy wejdzie w życie nowa taryfa), jednak dobrą ocenę burzy kilka aspektów opisanych poniżej.

Dodatkowych korzyści w zasadzie ich nie ma. Dla klientów, których potrzeby przekraczają standardowe możliwości obsługi rachunku, Volkswagen Bank oferuje system "BIZNES banking" (system corporate banking) pozwalający na lepszą kontrolę finansów firmy. Natomiast jego interfejs (zobacz demo) wygląda na mocno przestarzały.

Konto nie jest oprocentowane, naturalnie można założyć lokatę firmową (oprocentowanie od 0,4% do 1%). Wydawana karta debetowa VISA do rachunku umożliwia płatności zbliżeniowe oraz internetowe.

Dlaczego konto VW jest na dole rankingu?

Powodów jest kilka. Poczawszy od małej niedogodności dla niektórych klientów lubiących płacić online – nie skorzystamy z przelewów pay-by-link w systemie PayU (jest to możliwe w innych popularnych systemach: Dotpay, tpay czy Przelewy24).

Klienci korzystający z bankowości mobilnej będą zawiedzeni – VW Bank jako jeden z nielicznych wciąż nie ma aplikacji.

Kolejny poważny minus to brak stacjonarnych oddziałów (poza jednym w stolicy) – okazuje się iż jest to jedno z gorszych kont jeśli chodzi o liczbę kanałów z których można skorzystać.

Podstawowe opłaty – Plus Konto Biznes

Najważniejsze opłaty związane z użytkowaniem konta są niskie – za wiele operacji nie zapłacimy ani grosza, bez żadnych warunków. Jednak za wznowienie karty podstawowej (jedna karta jest ważna dwa lata) zapłacimy 50 zł.

Aktualna taryfa obowiązuje od 21 lipca 2020 (link, źródło: vwbank.pl, aktualna na dzień 21.9.2020). UWAGA: 1 listopada 2020 wejdzie w życie nowa taryfa, która wprowadzi opłatę za prowadzenie konta 10 zł/msc, jednak usunie opłatę za wznowienie karty podstawowej w wysokości 50 zł.

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł
przelew elixir
przelew ZUS
przelew US
przelew ekspresowy
przelew europejski (SEPA)
0 zł (do 250 przelewów w miesiącu, 251 i kolejny – koszt 0,30 zł)
0 zł (liczony jak elixir)
0 zł
brak
brak
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (ustanowienie 2 zł)
wpłata/wypłata w oddziale(Warszawa, Rondo 1, wejście od ul. Świętokrzyskiej) 10 zł (można wypłacić w kasie banku do 50 000 złotych dziennie bez wcześniejszego uprzedzenia). Jeśli chodzi o wpłaty, również kosztują w tym oddziale 10 złotych (do 50 sztuk bilonów, za każde następne 500 sztuk 9 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł wypłaty są one płatne gdy kwota wypłaty jest mniejsza niż 200 zł (wówczas prowizja 1,50 zł)
wypłata cash-back 1 zł
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie
Jak założyć Plus Konto Biznes?

Podsumowując, to tanie konto firmowe, jednak z ograniczonymi możliwościami. Po kliknięciu poniższego linku zostaniesz przeniesiony do formularza na stronę VW. Po wysłaniu wniosku skontaktuje się z Tobą pracownik banku aby potwierdzić dane, a po podpisaniu i odesłaniu do banku dokumentów które przywiezie do Ciebie kurier, Twoje konto zostanie otwarte.

link Załóż konto na vwbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności