Konto firmowe w Pekao

Pekao dla klientów prowadzących działalność gospodarczą (w różnej formie, z obrotem do 5 mln złotych; status "małego podatnika") oraz podmiotów non-profit proponuje "Konto Przekorzystne Bizneslogo banku Pekao". Czy nazwa tego rachunku jest zgodna z rzeczywistością?

Oceniając ogólnie: to średnia oferta, największym plusem wydaje się być aktualna promocja (dotyczy firm) dzięki której można zyskać do 600 złotych premii, chociaż wymagane do spełnienia warunki nie są zbyt łatwe.

600 złotych jak otrzymać premię z kontem firmowym Pekao?

Otwierając Konto Przekorzystne Biznes od 1 października do 31 grudnia 2019 roku można przystąpić do promocji (pełny regulamin), dzięki której można otrzymać łącznie nawet 600 zł premii. Ten bonus jest podzielony na 3 równe składowe:

  •  200 złotych  za otwarcie konta, pod warunkiem że w ciągu 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku wykonasz przelew do ZUS na kwotę min. 100 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące ORAZ wykonasz minimum jedną transakcję bezgotówkową na kwotę min. 100 zł kartą debetową w ciągu 3 miesięcy od otwarcia konta ORAZ wykonasz jeden przelew, inny niż do ZUS, przez aplikację PeoPay/stronę mobilną na kwotę min. 100 zł w ciągu 3 miesięcy od otwarcia konta;
  •  200 złotych  za zawarcie umowy o terminal płatniczy, pod warunkiem przyjęcia w nim, przez 3 kolejne miesiące po miesiącu od otwarcia konta, płatności na sumę minimum 500 złotych miesięcznie;
  •  200 złotych  za zawarcie umowy o produkt kredytowy na kwotę minimum 5000 złotych w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu, w którym otworzyłeś konto.

Co poza tym oferuje konto firmowe w Pekao?

Pod względem oferowanych funkcjonalności, Pekao można wystawić dobrą ocenę to dość nowoczesne konto. karta debetowa pekao do konta firmowego

W miarę komfortowe są płatności online (klient może korzystać z PayU, Dotpay, tpay czy Przelewy24) i mobilne. Pekao udostępnia aplikację PeoPay na Androida lub iOS dostępny jest BLIK, HCE, jednak nie ma Google Pay ani Apple Pay, co dla niektórych może stanowić minus.

Karta debetowa do konta, to karta wielowalutowa (PLN, EUR, GBP, USD i CHF) Mastercard Business lub zwykła VISA Business. Można kartami oczywiście płacić zbliżeniowo i internetowo.

 Konto Przekorzystne Biznes: opłaty

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat tutaj (źródło: pekao.com.pl, jest to tabela opłat obowiązująca od 14.09.2019 roku, aktualna na dzień 27.12.2019). Dobre zorientowanie się w opłatach może chwilę czasu, gdyż sporo prowizji jest warunkowych.

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 9 zł miesięcznie, można jej bardzo łatwo uniknąć: wykonując przynajmniej 1 przelew do ZUS/US LUB otrzymując wpływy na konto na sumę minimum 2000 zł LUB rozliczona zostanie transakcja z terminala wydanego przez Bank LUB wykonana zostanie transakcja wymiany walut w Banku LUB z rachunku wykonana zostanie płatność na rzecz Pekao Leasing. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez rok dla nowych firm działających krócej niż 12 miesięcy oraz bezterminowo dla podmiotów non-profit.)
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł ( warunek  15 przelewów zewnętrznych miesięcznie za darmo każdy kolejny to koszt 1,50 zł.
0 zł
10 zł
0 zł ( warunek  pierwszych 15 w miesiącu darmowych każdy kolejny kosztuje 1,50 zł)
sms autoryzacyjny 0 zł ( warunek  pierwszych 20 sms-kodów w miesiącu darmowych każdy kolejny kosztuje 20 gr)
zlecenie stałe 0 zł (zlecenie stałe jest traktowane jest przelew elixir do 15 w miesiącu bez opłat, potem 1,50 zł)
polecenie zapłaty 0 zł
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,3% kwoty (minimum 5 zł), jednak do sumy 10 000 złotych miesięcznie wypłaty są darmowe
wypłata z krajowych bankomatów 2% (minimum 5 zł), jednak dwie wypłaty miesięcznie są darmowe; bankomaty Pekao są bezwarunkowo darmowe bez limitu.
wypłata cash-back 1,50 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł za wpłatomaty Pekao do sumy 100 000 zł miesięcznie (powyżej prowizja to 0,2% kwoty); pozostałe 0,4% kwoty (min. 2 zł)
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 300 złotych jeśli klient nie spełni warunku, bank pobierze 7 zł)
rachunek VAT bezpłatny

 

link Załóż Konto Przekorzystne Biznes

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności