Konto firmowe w Pekao

Pekao dla klientów prowadzących firmy (w różnej formie) z obrotem do 5 milionów złotych proponuje "Konto Przekorzystne Biznlogo banku Pekaoes". Nazwa jak najbardziej zachęcająca, jednak czy faktycznie przedsiębiorcy mogą liczyć na atrakcyjne bonusy?

600 zł premii na czym polega promocja?

Otwierając konto od 1 października do 31 grudnia 2019 roku można przystąpić do promocji (pełny regulamin), dzięki której można otrzymać łącznie nawet 600 złotych premii. Ten bonus jest podzielony na 3 równe składowe:

 • 200 złotych za otwarcie konta, pod warunkiem że w ciągu 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku wykonasz przelew do ZUS na kwotę minimum 100 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące LUB wykonasz minimum jedną transakcję bezgotówkową na kwotę min. 100 zł kartą debetową w ciągu 3 miesięcy od otwarcia konta LUB wykonasz jeden przelew, inny niż do ZUS, przez aplikację PeoPay lub stronę mobilną Pekao na kwotę min. 100 zł w ciągu 3 miesięcy od otwarcia konta;
 • 200 złotych za zawarcie umowy o terminal płatniczy, pod warunkiem przyjęcia w nim, przez 3 kolejne miesiące po miesiącu od otwarcia konta, płatności na sumę min. 500 zł miesięcznie;
 • 200 złotych za zawarcie umowy o produkt kredytowy na kwotę minimum 5000 zł w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu, w którym otworzyłeś konto.

Pod względem oferowanych funkcjonalności, Pekao można wystawić dobrą ocenę to dość nowoczesne konto. Komfortowe są płatności internetowe i mobilne poprzez Aplikację PeoPay na Androida lub iOS (dostępny BLIK, HCE, nie ma jednak Google Pay ani Apple Pay). Karta debetową którą otrzymuje posiadacz konta, to karta wielowalutowa (PLN, EUR, GBP, USD i CHF) Mastercard Business.

Jesli chodzi o płatności pay-by-link, klient może skorzystać z PayU, Dotpay czy Przelewy24.

 Konto Przekorzystne Biznes: opłaty

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat tutaj (źródło: pekao.com.pl, jest to nowa tabela opłat, która weszła w życie 14 września 2019 roku, aktualna na dzień 14.10.2019), poniżej są wypisane najważniejsze z nich. Dobre zorientowanie się w opłatach może chwilę czasu, gdyż sporo prowizji jest warunkowych.

 • prowadzenia konta: 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 9 zł miesięcznie, można jej bardzo łatwo uniknąć: wykonując przynajmniej 1 przelew do ZUS/US LUB otrzymując wpływy na konto na sumę minimum 2000 zł LUB rozliczona zostanie transakcja z terminala wydanego przez Bank LUB wykonana zostanie transakcja wymiany walut w Banku LUB z rachunku wykonana zostanie płatność na rzecz Pekao Leasing. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez rok dla nowych firm działających krócej niż 12 miesięcy.)
 • przelew (elixir): 0 zł (darmowych jest 15 przelewów zewnętrznych miesięcznie każdy kolejny to koszt 1,50 zł. Przelewy w ramach rachunków Pekao bezpłatne)
 • przelew ZUS/US: 0 zł
 • przelew express elixir: 10 zł
 • przelew europejski SEPA: 0 zł ( warunek  pierwszych 15 w miesiącu darmowych każdy kolejny kosztuje 1,5 zł dotyczy krajów EOG innych niz Polska, pozostałe kraje: 5 zł/przelew)
 • sms autoryzacyjny: 0 zł ( warunek  pierwszych 20 sms-kodów w miesiącu darmowych każdy kolejny kosztuje 20 groszy)
 • zlecenie stałe: 0 zł (zlecenie stałe jest traktowane jest przelew elixir do 15 w miesiącu bez opłat, potem 1,50 zł)
 • polecenia zapłaty: 0 zł (jak zlecenie stałe)
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 300 złotych jeśli klient nie spełni warunku, bank pobierze 7 zł).

Możliwości wpłat i wypłat gotówkowych

Wpłata oraz wypłata w oddziale (mapa placówek i bankomatów Pekao) oznacza prowizję w wysokości 0,3% (minimimum 5 zł), jednak do sumy 10 000 zł/msc bank nie pobiera opłat. Darmowe są wypłaty z bankomatów Pekao, wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów to prowizja 2% (minimum 5 zł), jednak dwie wypłaty miesięcznie są darmowe.

Jeśli chodzi o wpłaty we wpłatomatach banku, kosztują one 0,2% kwoty, ale tylko gdy przekroczymy limit sumy 100 000 zł miesięcznie (do tej kwoty są darmowe).

Wypłat można dokonać również w ramach usługi cashback koszt to 1,50 zł

Jak otworzyć Konto Przekorzystne Biznes?

Można to zrobić przez Internet, jednak ta opcja jest dostępna tylko dla jednoosobowych działalności, dla pozostałych firm pozostaje tylko wizyta w oddziale.

Załóż konto na pekao.com.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć