Konto firmowe w Pekao

Pekao dla klientów prowadzących działalność gospodarczą (w różnej formie, z obrotem do 5 mln złotych; status "małego podatnika") oraz podmiotów non-profit proponuje "Konto Przekorzystne Bizneslogo banku Pekao". Czy nazwa tego rachunku jest zgodna z rzeczywistością?

Oceniając ogólnie: to średnia oferta, największym plusem wydaje się być aktualna promocja dzięki której można zyskać łącznie nawet 1000 złotych premii, chociaż spełnienie wszystkich warunków nie jest zbyt łatwe. Jednak otrzymanie jednej-dwóch premii nie będzie stanowiło większego problemu dla sporej liczby przedsiębiorców.

1100 złotych jak otrzymać premię z kontem firmowym Pekao?

Otwierając Konto Przekorzystne Biznes od 4 stycznia 2021 do 31 marca 2021 roku można przystąpić do promocji („1100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”, pełny regulamin), dzięki której można otrzymać łącznie nawet 1100 zł premii. Promocja dotyczy jednoosobowych działalności gospodarczych. Ten bonus jest podzielony na 4 składowe:

  •  100 złotych  za założenie firmy z kontem za pośrednictwem wniosku w Pekao S.A
  •  200 złotych  za otwarcie konta, pod warunkiem że w trzech dowolnych miesiącach (liczonych od pełnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia rachunku) w czasie trwania promocji wykonasz przelew do ZUS na kwotę min. 100 zł miesięcznie ORAZ wykonasz minimum trzy transakcję bezgotówkową na kwotę min. 100 zł kartą debetową w ciągu 3 miesięcy (liczonych od miesiąca następującego po miesiącu w którym otwarto konto) ORAZ wykonasz przynajmniej trzy przelewy, inny niż do ZUS, przez aplikację PeoPay/stronę mobilną na kwotę min. 100 zł w ciągu 3 miesięcy (liczonych od miesiąca następującego po miesiącu w którym otwarto konto); Premia wzrasta o 100 złotych jeśli konto zostanie założone zdalnie (internet, aplikacja lub infolinia)
  •  200 złotych  za zawarcie umowy o terminal płatniczy, pod warunkiem przyjęcia w nim przez 3 kolejne miesiące (liczone po miesiącu otwarcia rachunku rozliczeniowego) płatności na sumę minimum 500 złotych miesięcznie;
  •  200 złotych  za transakcje wymiany walut, pod warunkiem że przez 3 miesiące następujące po miesiącu od otwarcia konta dokonasz wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao łącznie na równowartość minimum 20 000 złotych;
  •  300 złotych  za zawarcie umowy o kredyt bądź pożyczkę zabezpieczoną gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI lub kartę kredytową Mastercard, pod warunkiem iż takowa umowa zostanie zawarta w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta i będzie opiewać na kwotę minimum 20 000 złotych.

Co poza tym oferuje konto firmowe w Pekao?

Pod względem oferowanych funkcjonalności, Pekao można wystawić dobrą ocenę to dość nowoczesne konto. karta debetowa pekao do konta firmowego

W miarę komfortowe są płatności online (klient może korzystać z PayU, Dotpay, tpay czy Przelewy24) i mobilne. Pekao udostępnia aplikację PeoPay na Androida lub iOS dostępny jest BLIK, HCE, jednak nie ma Google Pay ani Apple Pay, co dla niektórych może stanowić minus.

Karta debetowa do konta, to karta wielowalutowa (PLN, EUR, GBP, USD i CHF) Mastercard Business lub zwykła VISA Business. Można kartami oczywiście płacić zbliżeniowo i internetowo.

 Konto Przekorzystne Biznes: opłaty

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat tutaj (źródło: pekao.com.pl, jest to tabela opłat obowiązująca od 1.12.2020 roku, aktualna na 4.3.2021). Dobre zorientowanie się w opłatach może chwilę czasu, gdyż sporo prowizji jest warunkowych.

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 9 zł miesięcznie, można jej bardzo łatwo uniknąć: wykonując przynajmniej 1 przelew do ZUS/US LUB otrzymując wpływy na konto na sumę minimum 2000 zł LUB rozliczona zostanie transakcja z terminala wydanego przez Bank LUB wykonana zostanie transakcja wymiany walut w Banku LUB z rachunku wykonana zostanie płatność na rzecz Pekao Leasing. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez rok w ramach promocji dla JDG oraz bezterminowo darmowe dla podmiotów non-profit.)
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł ( warunek  15 przelewów zewnętrznych miesięcznie za darmo każdy kolejny to koszt 1,50 zł. Bezpłatne bez limitu są przelewy wykonywane w aplikacji mobilnej Pekao PeoPay)
0 zł
10 zł
0 zł ( warunek  pierwszych 15 w miesiącu darmowych każdy kolejny kosztuje 1,50 zł)
sms autoryzacyjny 0 zł ( warunek  pierwszych 20 sms-kodów w miesiącu darmowych każdy kolejny kosztuje 20 gr)
zlecenie stałe 0 zł (zlecenie stałe jest traktowane jest przelew elixir do 15 w miesiącu bez opłat, potem 1,50 zł)
polecenie zapłaty 0 zł
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,3% kwoty (minimum 5 zł), jednak do sumy 10 000 złotych miesięcznie wypłaty są darmowe
wypłata z krajowych bankomatów 2% (minimum 5 zł), jednak dwie wypłaty miesięcznie są darmowe; bankomaty Pekao są bezwarunkowo darmowe bez limitu.
wypłata cash-back 2 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł za wpłatomaty Pekao do sumy 100 000 zł miesięcznie (powyżej prowizja to 0,2% kwoty); pozostałe 0,4% kwoty (min. 2 zł)
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 300 złotych jeśli klient nie spełni warunku, bank pobierze 7 zł) Użytkowanie karty bezwarunkowo darmowe przez rok w ramach promocji - dla JDG.
rachunek VAT bezpłatny

 

link Załóż Konto Przekorzystne Biznes

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności