Konto firmowe w Pekao

Pekao dla klientów prowadzących działalność gospodarczą (w różnej formie, z obrotem do 5 mln złotych; status "małego podatnika") oraz podmiotów non-profit proponuje "Konto Przekorzystne Bizneslogo banku Pekao". Czy nazwa tego rachunku jest zgodna z rzeczywistością?

Największym plusem wydaje się być aktualna promocja dzięki której można zyskać łącznie nawet 2000 złotych premii, chociaż spełnienie wszystkich warunków nie jest zbyt łatwe. Jednak otrzymanie przynajmniej jednego bonusu finansowego nie będzie stanowiło dużego problemu dla części przedsiębiorców.

W kwestii opłat i funkcjonalności konto Przekorzystne Biznes utrzymywało rynkowe standardy, chociaż 1 lipca 2023 wprowadzono niestety podwyżki za niektóre operacje na rachunku.

Konto Przekorzystne Biznes: opłaty

Dobre zorientowanie się w opłatach może zająć chwilę czasu, gdyż sporo prowizji jest warunkowych. Konto nie należy do najtańszych, ale części opłat można dość łatwo uniknąć. Najnowsza taryfa opłat (obowiązująca od 1.7.2023, aktualna na 26.3.2024) wprowadziła niestety podwyżki – za prowadzenie konta, smsy autoryzacyjne oraz wpłaty/wypłaty gotówkowe.

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 12 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 0 zł
polecenie zapłaty 1,50 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,4% kwoty (minimum 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 2% (min. 5 zł)
wpłata we wpłatomacie 0 zł / 0,4% (min. 2 zł)
wypłata cash-back 2 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 8 zł
przelew BLIK 1,50 zł
sms autoryzacyjny 30 gr
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Co oferuje rachunek firmowy w Pekao?

Pod względem oferowanych funkcjonalności, Pekao można wystawić dobrą ocenę to dość nowoczesne konto. karta debetowa pekao do konta firmowego

W miarę komfortowe są płatności online (klient może korzystać z PayU, Autopay czy Przelewy24) i mobilne. Pekao udostępnia aplikację PeoPay na Androida lub iOS (jej ocena w Google Play to 4.4/5) – dostępny jest BLIK, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay.

Karta debetowa do konta, to karta wielowalutowa (PLN, EUR, GBP, USD i CHF) Mastercard Business lub zwykła VISA Business. Można kartami oczywiście płacić zbliżeniowo i internetowo.

2000 złotych premii – jak otrzymać premię z kontem firmowym Pekao?

Otwierając internetowo Konto Przekorzystne Biznes od 1 listopada 2023 do 31 marca 2024 roku można przystąpić do promocji („2 000 zł premii dla firm i 0 zł za konto firmowe”, pełny regulamin), w której nagrodą jest łącznie nawet 2000 zł premii. Promocja dotyczy osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub spółkę osobową, prowadzącą księgowość uproszczoną. Należy wyrazić zgody marketingowe i w każdym z 5 miesięcy następującym po miesiącu otwarcia konta wykonać przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł.

Zanim przejdziemy do bonusu finansowego, dodajmy iż w ramach tej promocji prowadzenie konta jest bezterminowo darmowe, co również jest sporą korzyścią.

Wspomniany bonus 2000 zł jest podzielony na pięć składowych:

Wysokośc premii Warunek
200 złotych otwarcie konta i wykonanie przelewu do ZUS/KRUS
200 złotych skorzystanie z ksiegowości Pekao
do 600 złotych zwrot za płatności kartą
do 500 złotych terminal płatniczy
500 zł umowa o kredyt/pożyczkę
Jak założyć konto firmowe w Pekao?

Formalności można dopełnić w jednym z oddziałów banku lub internetowo.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl