Konto firmowe w Pekao

Pekao dla klientów prowadzących działalność gospodarczą (w różnej formie, z obrotem do 5 mln złotych; status "małego podatnika") oraz podmiotów non-profit proponuje "Konto Przekorzystne Bizneslogo banku Pekao". Czy nazwa tego rachunku jest zgodna z rzeczywistością?

Największym plusem wydaje się być aktualna promocja dzięki której można zyskać łącznie nawet 2000 złotych premii, chociaż spełnienie wszystkich warunków nie jest zbyt łatwe. Jednak otrzymanie jednego-dwóch bonusów finansowych nie będzie stanowiło większego problemu dla większości przedsiębiorców.

2000 złotych premii jak otrzymać premię z kontem firmowym Pekao?

Otwierając internetowo Konto Przekorzystne Biznes od 1 kwietnia 2022 do 31 sierpnia 2022 roku można przystąpić do promocji („2 000 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę przez 2 lata”, pełny regulamin), wi której nagrodą jest łącznie nawet 2000 zł premii. Promocja dotyczy tylko jednoosobowych działalności gospodarczych. Należy wyrazić zgody marketingowe i w każdym z 6 miesięcy po otwarciu konta wykonać przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł.

Zanim przejdziemy do bonusu finansowego, dodajmy iż w ramach tej promocji, bez żadnych warunków, prowadzenie konta i obsługa karty debetowej są darmowe przez 24 miesiące.

Wspomniany bonus 2000 zł jest podzielony na kilka składowych:

  •  200 złotych  za założenie firmy (rejestrację działalności gospodarczej) z wykorzystaniem profilu zaufanego w bankowości elektronicznej Pekao;
  •  do 600 złotych  w ramach zwrotu 3% płatności dokonanych kartą przy transakcjach na kwotę minimum 500 zł. Zwrot wypłacany przez pół roku, premia miesięczna wynosi maksymalnie 100 zł;
  •  200 złotych  za aktywność dla klientów którzy przez 6 kolejnych miesięcy po otwarciu konta wykonają w każdym miesiącu: przelew do zus na minimum 300 zł, przelewy (inne niż zus) na sumę minimum 1000 zł przez aplikację mobilną PeoPay, a także płatności kartą/aplikacją PeoPay na sumę minimum 500 zł;
  •  400 złotych  za zawarcie umowy o terminal płatniczy, pod warunkiem przyjęcia w nim przez 6 kolejnych miesiący (liczone po miesiącu otwarcia rachunku rozliczeniowego) płatności na sumę minimum 1000 złotych miesięcznie;
  •  600 złotych  za zawarcie pierwszej umowy o: kredyt/pożyczkę LUB Leasing z Pekao Leasing LUB Faktoring z Pekao. Umowa pożyczki musi opiewać na kwotę minimum 100 000 złotych. Jeśli chodzi o leasing, trzeba spłacić minimum 1 ratę miesieczne na kwotę przynajmniej 2000 zł w każdym z 6 miesięcy po miesiącu otwarcia konta. Natomiast przy faktoringu są wymagane minimum 4 uznania na rachunku z tytułu wykupu wierzytelności w okresie 6 miesięcy po miesiącu otwarcia konta.

Co poza tym oferuje konto firmowe w Pekao?

Pod względem oferowanych funkcjonalności, Pekao można wystawić dobrą ocenę to dość nowoczesne konto. karta debetowa pekao do konta firmowego

W miarę komfortowe są płatności online (klient może korzystać z PayU, Dotpay, tpay czy Przelewy24) i mobilne. Pekao udostępnia aplikację PeoPay na Androida lub iOS dostępny jest BLIK, HCE, jednak nie ma Google Pay ani Apple Pay, co dla niektórych może stanowić minus.

Karta debetowa do konta, to karta wielowalutowa (PLN, EUR, GBP, USD i CHF) Mastercard Business lub zwykła VISA Business. Można kartami oczywiście płacić zbliżeniowo i internetowo.

 Konto Przekorzystne Biznes: opłaty

Dobre zorientowanie się w opłatach może chwilę czasu, gdyż sporo prowizji jest warunkowych. Konto niestety nie należy do najtańszych, obowiązująca taryfa opłat została wprowadzona 22 listopada 2021 (źródło: pekao.com.pl, aktualna na 17.5.2022).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 9 zł miesięcznie, można jej bardzo łatwo uniknąć: wykonując przynajmniej 1 przelew do ZUS/US LUB otrzymując wpływy na konto na sumę minimum 2000 zł LUB rozliczona zostanie transakcja z terminala wydanego przez Bank LUB wykonana zostanie transakcja wymiany walut w Banku LUB z rachunku wykonana zostanie płatność na rzecz Pekao Leasing. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez dwa lata w ramach promocji dla JDG oraz bezterminowo darmowe dla podmiotów non-profit.)
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł ( warunek  15 przelewów zewnętrznych miesięcznie za darmo każdy kolejny to koszt 1,50 zł. Bezpłatne bez limitu są przelewy wykonywane w aplikacji mobilnej Pekao PeoPay)
0 zł
10 zł
0 zł ( warunek  pierwszych 15 w miesiącu darmowych każdy kolejny kosztuje 1,50 zł).
sms autoryzacyjny 0 zł ( warunek  pierwszych 20 sms-kodów w miesiącu darmowych każdy kolejny kosztuje 30 gr).
zlecenie stałe 0 zł (zlecenie stałe jest traktowane jest przelew elixir do 15 w miesiącu bez opłat, potem 1,50 zł)
polecenie zapłaty 0 zł
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,3% kwoty (minimum 8 zł), jednak do sumy 10 000 złotych miesięcznie wypłaty są darmowe.
wypłata z krajowych bankomatów 2% (minimum 5 zł), jednak dwie wypłaty miesięcznie są darmowe; bankomaty Pekao są bezwarunkowo darmowe bez limitu.
wypłata cash-back 2 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł za wpłatomaty Pekao do sumy 100 000 zł miesięcznie (powyżej prowizja to 0,2% kwoty); pozostałe 0,4% kwoty (min. 2 zł)
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 500 złotych jeśli klient nie spełni warunku, bank pobierze 8 zł) Użytkowanie karty bezwarunkowo darmowe przez dwa lata w ramach promocji - dla JDG.
rachunek VAT bezpłatny

Jak założyć konto firmowe w Pekao?

Formalności można dopełnić w jednym z oddziałów banku lub internetowo:

link Załóż Konto Przekorzystne Biznes
(jeśli używasz blokera reklam, po kliknięciu wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności