Analiza konta oszczędnościowego ING

ING Bank Śląski w ofercie dla swoich klientów posiada oczywiście również rachunek oszczędnościowy. Podobnie jak w wielu innych bankach, jest on dostępny tylko dla posiadaczy konta osobistego (w przypadku ING, flagowym rachunkiem ROR jest Konto Direct z Lwem).

"Otwarte Konto Oszczędnościowe" jest dość funkcjonalnym rachunkiem (z niestandardowych rzeczy można je przykładowo połączyć z BLIKiem dzięki czemu możliwe są bezpłatne wpłaty i wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash – bez użycia karty).

Jeśli chodzi o warunki, oprocentowanie jest atrakcyjne przy skorzystaniu z promocji dla nowych klientów (przez 3 miesiące). Standardowa oferta nie robi większego wrażenia.

Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym ING Banku Śląskiego

Do wspomnianej przed chwilą promocji można przystąpić otwierając konto w dniach od 12 kwietnia do 20 maja 2024 roku (pełny regulamin akcji "Bonus na Start"). W poniższej tabeli jest podana ze szczegółami wysokość standardowego i promocyjnego oprocentowania.

Oferta Oprocentowanie
standardowa 1.5%
promocyjna 5.25%

Naliczane standardowe odsetki powiększają saldo konta raz z końcem każdego miesiąca, natomiast odsetki promocyjne klient otrzymuje po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.

Najważniejsze opłaty

Poziom opłat wypada dość nieźle – zwłaszcza jeśli uwzględnimy opcję darmowych operacji gotówkowych za pośrednictwem BLIK (w oddziale są raczej drogie). Pełna taryfa do pobrania z ing.pl.

Usługa Prowizja
otwarcie konta 0 zł
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew wewnętrzny 0 zł
przelew zewnętrzny 0 zł / 9 zł
operacje gotówkowe
wpłata gotówki 10 zł
wypłata gotówki 10 zł
wypłata/wypłata BLIK 0 zł
Jak otworzyć Otwarte Konto Oszczędnościowe?

Jeśli jesteś już klientem ING, wystarczy że w bankowości internetowej skorzystasz z odpowiedniej zakładki (lub udasz się do stacjonarnego oddziału). Nowi klienci którzy chcą założyć konto przez internet, mają do wyboru 3 metody weryfikacji tożsamości:

  • sposób "na selfie";
  • potwierdzenie tożsamości przelewem z innego banku (Alior, mBank, Millennium, Pekao, Bank Pocztowy, Santander);
  • za pośrednictwem kuriera.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl