Logo serwisu kontomania.pl

Konto osobiste w VeloBanku – recenzja oferty

Zielone logo Velobanku
Logo banku / © VeloBank

Zanim przyjrzymy się ofercie jaką jest "Velo Konto", warto w dwóch słowach wyjaśnić sytuację VeloBanku – nie brakuje pytań o to, czy to dawny Getin albo kto jest jego właścicielem.

30.9.2022 nastąpiła przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku – w efekcie jego właścicielem przestał być Leszek Czarnecki, a nowa instytucja zaczęła działać pod marką "VeloBank". Właścicielem w 51% jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a w 49% System Ochrony Banków Komercyjnych. W czerwcu 2023 BFG zainicjował planowane poszukiwanie docelowego właściciela, który przejmie 100% udziałów.

Chociaż te zawirowania mogą nie wbudzać zbytniego zaufania, w rzeczywistości nie ma żadnych powodów dla których ofertę VeloBanku należałoby odrzucić. VeloBank od początku funkcjonowania jest rentowny, a środki klientów są gwarantowane na tych samych zasadach jak we wszystkich bankach w Polsce.

Przejdźmy do analizy oferty Velo Konta – to rachunek dla osób indywidualnych od 18 roku życia. Jego głównymi atutami jest niski poziom opłat i promocja, dzięki której można otrzymywać zwrot 10% płatności kartą/telefonem na konto oszczędnościowe (łączna maksymalna suma bonusu to 600 złotych).

Załóż konto na velobank.pl biała ikona zewnętrznego linku
(jeśli używasz blokera reklam, po kliknięciu może być wymagane dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)