Konto osobiste w VeloBanku – recenzja oferty

Zanim przyjrzymy się ofercie jaką jest "Velo Konto", warto w dwóch słowach wyjaśnić sytuację VeloBanku – nie brakuje pytań o to, czy to dawny Getin albo kto jest jego właścicielem.

Zielone logo Velobanku
Logo banku / © VeloBank

30.9.2022 nastąpiła przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku – w efekcie jego właścicielem przestał być Leszek Czarnecki, a nowa instytucja zaczęła działać pod marką "VeloBank". Właścicielem w 51% jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a w 49% System Ochrony Banków Komercyjnych. W czerwcu 2023 BFG zainicjował planowane poszukiwanie docelowego właściciela, który przejmie 100% udziałów.

Chociaż te zawirowania mogą nie wbudzać zbytniego zaufania, w rzeczywistości nie ma żadnych powodów dla których ofertę VeloBanku należałoby odrzucić. VeloBank od początku funkcjonowania jest rentowny, a środki klientów są gwarantowane na tych samych zasadach jak we wszystkich bankach w Polsce.

Przejdźmy do analizy oferty Velo Konta – to rachunek dla osób indywidualnych od 18 roku życia. Jego głównymi atutami jest niski poziom opłat i promocja, dzięki której można otrzymywać zwrot 10% płatności kartą/telefonem na konto oszczędnościowe (łączna maksymalna suma bonusu to 600 złotych).

"Velo Konto" – najważniejsze opłaty

Poziom opłat nie jest zbyt wygórowany – podstawowe czynności są darmowe, zwrócić uwagę trzeba głównie na warunkową prowizję za użytkowanie karty. Pełna taryfa opłat (obowiązywać będzie od 1.6.2024, źródło: velobank.pl – nie wprowadzi jednak żadnych zmian dla tego konta).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew express elixir 5 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0 zł / 10 zł
wypłata z bankomatów Planet Cash 0 zł
wypłata z pozostałych krajowych bankomatów 0 zł / 5 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł / 0,8 zł (min. 1 zł)
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 7 zł
transakcje BLIK 0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł

Funkcjonalność Velo Konta

Smartfon z włączoną aplikacją mobilna VeloBanku
aplikacja / © VeloBank

Velo Konto z pewnością można określić jako nowoczesny rachunek, spełniający rynkowe standardy. Dodatkowo jest sporo usług i produktów dodatkowych z których można korzystać w miarę potrzeb.

Błyskawiczne płatności internetowe są obsługiwane we wszystkich popularnych systemach takich jak PayU, Przelewy24, czy tPay. Aplikacja mobilna poza płatnościami BLIK umożliwia między innymi płatności za autostrady (A1 Toruń-Gdańsk oraz A4 Katowice-Kraków) oraz parkometry.

Aplikacja mobilna zapewnia dostęp do bankowości w smartfonie, można ją pobrać z Google Play, App Store oraz AppGallery. Ocena użytkowników w Google Play wynosi aktualnie 3.0/5.

Klienci VeloBanku mogą naturalnie skorzystać z wielu dodatkowych produktów, takich lokaty czy konta oszczędnościowe (np. konto VeloSkarbonka z oprocentowaniem 6,5% w skali roku do kwoty 3000 zł. Saldo oszczędnościowe można opcjonalnie zwiększać dzięki "Skarbonce" – to automatyczny mechanizm zaokrąglający w górę płatności kartą (do pełnych 1, 5 lub 10 zł) i przelewający nadwyżkę na konto oszczędnościowe.

Można otwierać również rachunki walutowe (USD, EUR, CHF, GBP); dla osób które mają już takowe konto VeloBank udostępnia platformę kantoru walutowego (szybka wymiana po atrakcyjnych kursach) oraz usługę wielowalutową, dzięki której można płacić kartą debetową bez dodatkowych kosztów przewalutowań.

Warto wspomnieć o możliwości dołączenie do programu Mastercard® Bezcenne Chwile. Bank prowadzi również platformę sprzedażową "VeloMarket" z różnymi produktami; oferuje zniżki 3% dla swoich klietnów, jednak sens robienia tam zakupów pod względem ekonomicznym jest wątpliwy. Kolejną opcjonalną usługę jest asisstance domowy i medyczny który można zamówić.

Promocja „Witaj w VELOBANKU” edycja 1/2024

Do aktualnie trwającej edycji promocji można przystąpić od 1 lutego 2024 do 30 kwietnia 2024 roku. Na czym polega ta akcja? Najprościej mówiąc: VeloBank przez 180 dni od otwarcia konta zwraca na konto "VeloSkarbonka" (to konto oszczędnościowe) 10% wartości transakcji bezgotówkowych, do których zaliczają się:

  • płatności kartą debetową wydaną do Velo Konta;
  • płatności telefonem/BLIK (z wyłączenie przelewów na numer telefon).

Limit zwrotu jest ograniczony do 100 zł na każde 30 dni, zatem łącznie VeloBank może wypłacić maksymalnie 600 zł premii.

Oprócz założenia Velo Konta jest konieczne założenie rachunku VeloSkarbonka (konta oszczędnościowe) oraz wyrażenie zgód marketingowych. Oprócz tego nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, co należy ocenić bardzo pozytywnie.

Możesz pobrać pełny regulamin akcji tutaj.

Jak otworzyć konto osobiste w Velo Banku?

Bank daje aż trzy opcje możliwości założenia rachunku bez wychodzenia z domu:

  • przy użyciu selfie i weryfikacji biometrycznej – potrzebny będzie dowód osobisty i nagranie twarzy przy odpowiednim oświetleniu – zostaniesz oczywiście poinstruowany na stronie banku co robić;
  • poprzez stronę internetową/aplikację mobilną VeloBanku, przy wykorzystaniu aplikacji mObywatel – dokumenty oraz dane do logowania do bankowości elektronicznej otrzymasz na email, a podpisaną umowę odbierze kurier;
  • za pośrednictwem kuriera – po wypełnieniu wniosku, w ustalonym terminie przyjdzie do Ciebie kurier z umową do podpisania (dostarczy już przy tej okazji kartę debetową), którą następnie dostarczy z powrotem do banku.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl