Rachunek osobisty w Nest Banku

Nest Bank to stosunkowo nowa marka na polskim rynku, która ugruntowała już swoją pozycję. Wyróżnia się bardzo niskim poziomem opłat, chociaż w ostatnich dwóch latach nastąpiły podwyżki prowizji  głównie za operacje gotówkowe. Nest Konto, czyli oferta dla osób indywidualnych, to tani i nowoczesny rachunek bankowy.Logo Nest Banku należącego do FM Bank

Wydawana karta debetowa do rachunku (VISA) umożliwia między innymi płatności zbliżeniowe i internetowe. Nest Bank daje możliwość skorzystania z programu "Visa Oferty" i tym samym otrzymywania częściowego zwrotu pieniędzy za zakupy.

Konto można uznać za nowoczesne  bez problemu skorzystamy z szerokiego wachlarza płatności online takich jak PayU, Dotpay czy Przelewy24. Jeśli chodzi o płatności mobilne, w Nest Banku można skorzystać z Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay i BLIK. Aplikację mobilną Nest Banku znajdziesz w Google Play, AppGallery i App Store.

Nowi klienci mogą założyć lokatę i/lub konto oszczędnościowe na bardzo atrakcyjnych warunkach. Na lokacie "Nest Lokata Witaj", na kwotę od 1000 do 20 000 zł oprocentowanie może wynieść 6% na 3 miesiące lub 7% na 6 miesięcy.  Co zrobić, aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania na lokacie? Przede wszystkim, należy ją założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta oraz wyrazić i utrzymać zgody marketingowe przez cały okres lokaty. W przypadku lokaty na okres 6 miesięcy, trzeba spełnić dodatkowy warunek (zapewnienie wpływów co miesiąc w wysokosci przynajmniej 2000 zł i wykonanie w każdym miesiącu 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, operacja kartą i przelew). Pełny regulamin.

Z kolei na koncie oszczędnościowym "Nest Oszczędności" przez 3 miesiące obowiązuje oprocentowanie 5% (do kwoty 100 000 zł). Standardowe oprocentowanie obliczane jest w następujący sposób: wibor3M - 4%.

Nest Konto zobacz opłaty

To mocna strona konta w Nest Banku większość operacji jest bezwarunkowo darmowa, co sprawia że jest to obecnie najtańszy rachunek osobisty. Pełną tabelę opłat możesz zobaczyć pod tym linkiem (źródło: Nest Bank, obowiązuje od 1.11.2021, aktualna na 22.6.2022).

operacjaprowizja
prowadzenia konta: 0 zł
przelew (elixir):
przelew pay-by-link:
przelew europejski (SEPA):
natychmiastowy (do 5000 zł):
0 zł
0 zł
0 zł
4 zł
sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty: 0 zł miesięcznie (odwołanie lub modyfikacja 10 zł)
użytkowanie karty płatniczej: 0 zł

Wpłaty i wypłaty gotówkowe na Nest Konto

Z konta w Nest Banku można korzystać za pośrednictwem placówek w całym kraju obecnie jest prawie 250 (mapa oddziałów). Przechodząc do kosztów wpłat i wypłat gotówkowych w oddziałach stacjonarnych zapłacimy 10 zł prowizji za takie operacje.

Kolejny plus należy dopisać za bezpłatne wypłaty z bankomatów Euronet, pozostałe krajowe oznaczają niestety prowizję 6 zł za wypłątę. Darmowe są wypłaty kartą debetową w ramach usługi cashback (przy okazji płacenia kartą w wybranych kasach sklepowych), a wpłacić gotówkę można bezpłatnie korzystając z wpłatomatów Euronet.

Jak otworzyć Nest Konto?

Nest Bank daje kilka możliwości przy wysłaniu wniosku można wybrać finalizację umowy w jednym z oddziałów, poprzez wideo rozmowę z pracownikiem banku, lub potwierdzając swoje dane przelaniem 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku.

link Załóż konto na nestbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności