Rachunek osobisty w Nest Banku

Nest Bank to stosunkowo nowa marka na polskim rynku, która ugruntowała już swoją pozycję, a wyróżnia się bardzo niskim poziomem opłat. Nest Konto, czyli oferta dla osób indywidualnych, to tani i nowoczesny rachunek bankowy.Logo Nest Banku należącego do FM Bank

Wydawana karta debetowa do rachunku (VISA) umożliwia między innymi płatności zbliżeniowe i internetowe. Nest Bank daje możliwość skorzystania z programu "Visa Oferty" i tym samym otrzymywania częściowego zwrotu pieniędzy za zakupy.

Nowi klienci mogą założyć lokatę i/lub konto oszczędnościowe na bardzo atrakcyjnych warunkach (4% na lokacie "Nest Witaj", do kwoty 10 000 zł na okres 3 lub 6 miesięcy). Lokatę należy założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta, aby uzyskać to oprocentowanie na okres 6 miesięcy trzeba spełnić dodatkowy warunek (przelew wynagrodzenia na Nest Konto - min. 1 000 zł).

Do niedawna istotną wadą rachunku był brak obsługi przelewów pay-by-link w PayU, jednak ostatnio zostały one wdrożone, tym samym dołączając do działających od dawna płatności Dotpay czy Przelewy24. Naturalnie można jednak płacić internetowo również kartą debetową.

Jeśli chodzi o płatności mobilne, w Nest Banku można skorzystać z Google Pay, Apple Pay lub Garmin Pay.

Nest Konto - zobacz opłaty

To najmocniejsza strona konta w Nest Banku - większość operacji jest bezwarunkowo darmowa, co sprawia że jest to obecnie najtańszy rachunek osobisty. Pełną tabelę opłat możesz zobaczyć pod tym linkiem (źródło: Nest Bank, obowiązuje od 5.07.2019, aktualna na dzień 4.10.2019).

  • prowadzenia konta: 0 zł
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA) / przelew natychmiastowy (do 5000 zł): 0 zł / 0 zł / 1 zł
  • przelew pay-by-link (w systemach takich jak Dotpay): 0 zł
  • autoryzacyjny SMS: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
  • polecenie zapłaty: 0 zł miesięcznie (odwołanie lub modyfikacja 5 zł)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł

Wpłaty i wypłaty gotówkowe na Nest Konto

Z konta w Nest Banku można korzystać za pośrednictwem placówek w całym kraju - obecnie jest prawie 250 (mapa oddziałów). Przechodząc do kosztów wpłat i wypłat gotówkowych w oddziałach stacjonarnych - nie zapłacimy prowizji za takie operacje.

Kolejny plus należy dopisać za bezpłatne wypłaty z bankomatów w całym kraju. Darmowe są również wypłaty kartą debetową w ramach usługi cashback (przy okazji płacenia kartą w wybranych kasach sklepowych), a wpłacić gotówkę można bezpłatnie korzystając z wpłatomatów Euronet.

Jak otworzyć Nest Konto?

Nest Bank daje cały wachlarz możliwości - przy wysłaniu wniosku można wybrać finalizację umowy w jednym z oddziałów, za pośrednictwem kuriera, poprzez wideoweryfikację, lub potwierdzając swoje dane przelaniem 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku (czas aktywacji to wówczas nawet 15 minut).

Załóż konto na nestbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć