Rachunek osobisty w Nest Banku

Nest Bank to stosunkowo nowa marka na polskim rynku, która jednak ugruntowała już swoją pozycję. Wyróżnia się bardzo niskim poziomem opłat, chociaż w ostatnich dwóch latach nastąpiły podwyżki prowizji głównie za operacje gotówkowe.

Logo Nest Banku
Logo banku / © Nest Bank

Nest Konto, czyli oferta dla osób indywidualnych, to tani i nowoczesny rachunek bankowy, co sprawia że jest to świetna oferta – zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w rankingu kont osobistych. Nowi klienci mogą skorzystać z promocji z premią do 400 zł oraz atrakcyjnych warunków konta oszczędnościowego i lokaty.

Nest Konto – zobacz opłaty

To mocna strona konta w Nest Banku większość operacji jest bezwarunkowo darmowa, co sprawia że można obecnie uznać to konto za najtańszy rachunek osobisty. Pełną tabelę opłat możesz zobaczyć pod tym linkiem (źródło: Nest Bank, obowiązuje od 19.3.2024, aktualna na 13.5.2024).

Usługa/czynność prowizja
prowadzenia konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
przelew natychmiastowy (do 5000 zł) 4 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 10 zł
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 6 zł
wypłata cash-back w kasach sklepowych 0 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł
pozostałe
użytkowanie karty płatniczej 0 zł
sms do autoryzacji zleceń 0 zł
transakcje BLIK 0 zł

Funkcjonalność Nest Konta – jest bardzo ok

Wydawana karta debetowa do rachunku (VISA) umożliwia między innymi płatności zbliżeniowe i internetowe. Nest Bank daje możliwość skorzystania z programu "Visa Oferty" i tym samym otrzymywania częściowego zwrotu pieniędzy za zakupy.

Nowością jest możliwość korzystania z płatności Visa Mobile (płatność online polegająca na tym, iż podczas zakupów w sklepie internetowym wybieramy ikonę z nazwą tego rozwiązania, podajemy swój numer telefonu, a potem akceptujemy płatność na smartfonie w aplikacji Nest Banku).

Konto można uznać za funkcjonalne bez problemu skorzystamy z szerokiego wachlarza płatności online takich jak PayU, Dotpay czy Przelewy24. Jeśli chodzi o płatności mobilne, w Nest Banku można skorzystać z imponującego wachlarza możliwości: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Swatch Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay i BLIK. Aplikację mobilną Nest Banku znajdziesz w Google Play, AppGallery i App Store. Ocena użytkowników tej aplikacji w Google Play to 4.4/5 – oznacza to drobne pole do poprawy, jednak generalnie spełnia ona swoją funkcję.

Promocja „400 zł za wymianę i oszczędzanie w euro”

Do promocji można przystąpić od 10 maja do 31 lipca 2024 roku, a wspomniana premia 400 zł jest wypłacana za wymianę i oszczędzanie w euro. Na czym dokładnie polegają bonusy?

  • 100 zł jednorazowa premia za wymianę kwoty przynajmniej 100 EUR pomiędzy własnymi rachunkami w Nest: z PLN na EUR lub z EUR na PLN
  • do 300 zł – premia 100 zł miesięcznie (wypłacana maksymalnie przez 3 miesiące) za wykonanie w danym miesiącu kalendarzowym przynajmniej 3 dowolnych płatności (z puli: BLIK, karta, przelew zewnętrzny) oraz za utrzymanie min. 5000 EUR na rachunku oszczędnościowym każdego dnia danego miesiąca.

Wszystkie szczegóły można przeanalizować w regulaminie promocji.

Wyższe oprocentowanie dla nowych klientów Nest Banku

Oprócz powyższej akcji, nowi klienci mogą założyć lokatę i/lub konto oszczędnościowe na bardzo atrakcyjnych warunkach. Na lokacie "Nest Lokata Witaj", na kwotę od 1000 do 25 000 zł oprocentowanie może wynieść 5,25% na 3 miesiące lub 7,1% na 6 miesięcy.

Co zrobić, aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania na lokacie? Przede wszystkim, należy ją założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta oraz wyrazić i utrzymać zgody marketingowe przez cały okres lokaty. W przypadku lokaty na okres 6 miesięcy, trzeba spełnić dodatkowy warunek (zapewnienie wpływów co miesiąc w wysokości przynajmniej 2000 zł i wykonanie w każdym miesiącu 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, operacja kartą i przelew). Pełny regulamin.

Z kolei na "Nest Koncie Oszczędnościowym" przez 90 dni od otwarcia konta obowiązuje oprocentowanie 7,1% (do kwoty 100 000 zł, nadwyżka od 100 000 zł do 400 000 zł jest oprocentowana 2,5%). Warunki skorzystania z promocyjnego oprocentowania są analogiczne jak w przypadku lokaty (wpływ 2000 zł + 3 odpowiednie transakcje) - trzeba je spełnić w dwóch okresach: do 30. dnia od otwarcia konta oszczędnościowego oraz od 31 do 60 dnia. Tabela oprocentowania.

Jak otworzyć Nest Konto?

Nest Bank daje kilka możliwości (oprócz załatwienia całego procesu w placówce) przy wysłaniu wniosku przez Internet, można wybrać:

  • podpisanie gotowej umowy w jednym ze stacjonarnych oddziałów;
  • wideo rozmowę z pracownikiem banku (Nest Konto aktywne nawet w 5 minut);
  • potwierdzenie swoich danych przelewem weryfikacyjnym w kwocie 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku (konto aktywne nawet w 15 minut).
  • "na selfie" - poprzez aplikację mobilną banku
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl