Konto dla firm w Millennium – analiza oferty

Millennium dla klientów prowadzących indywidualną działalność gospodarczą oraz wspólników spółek cywilnych proponuje „Konto Mój Biznes”.

Logo Millennium Banku
Logo banku / © Millennium Bank

To interesująca oferta, zważywszy na to, iż aktualnie rachunek jest objęty dwiema różnymi promocjami. Samo konto można uznać za nowoczesny firmowy ROR, zatem warto rozważyć założenie konta dla swojego biznesu właśnie w tym banku.

Sprawdzamy opłaty: Konto Mój Biznes

W skrócie poziom opłat jest akceptowalny, mamy warunkową opłatę za użytkowanie karty i prowadzenie konta, jednak tej drugiej łatwo uniknąć (przez 2 lata w ogóle nie musimy się o to martwić w związku z promocją). Możesz pobrać pełną taryfę opłat (obowiązuje od 1.4.2024, aktualna na 9.4.2024, źródło: bankmillennium.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 20 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł / 1,50 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł / 1,50 zł
zlecenie stałe 2 zł
polecenie zapłaty 1 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,7% (min. 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 1 zł / 3,5% (min. 5 zł)
wpłata we wpłatomacie Millennium 0 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 7 zł
sms autoryzacyjny 0 gr / 30 gr
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Ocena funkcjonalności konta "Mój Biznes"

Mamy tu wszystkie przydatne funkcjonalności, płatności pay-by-link we wszystkich popularnych systemach takich jak PayU i Przelewy24, płatności kartą (oczywiście również zbliżeniowo oraz online), czy też płatności BLIK. Do dyspozycji klientów jest również bezpłatna aplikacja mobilna Millennium (do pobrania z Google Play lub App Store); jej ocena w Google Play to 4.7/5, co świadczy o bardzo dobrych wrażeniach korzystających z niej użytkowników.

Dwie promocje na „Koncie Mój Biznes” w Millennium

Pierwsza akcja promocyjna to „Zyskaj z kontem dla Biznesu - edycja 3” (pełna treść regulaminu), polegająca na tym, iż przez 24 miesiące od otwarcia konta bezwarunkowo darmowe jest prowadzenie konta (a także obsługa karty kredytowej i prowadzenie rachunków GBP, EUR, CHF, USD oczywiście gdyby klient dodatkowo zdecyduje się na te produkty). Promocja trwa od 1.4.2023 do odwołania.

Udział w promocji „Zwracamy do 1000 zł za opłacanie składek ZUS” (link do pobrania: regulamin) pozwala przedsiębiorcom prowadzącym/zakładającym jednoosobową działalność gospodarczą zyskać łącznie nawet 1500 zł premii – osoby które chcą dopiero rozpocząć biznesową przygodę mogą jeszcze liczyć na dodatkowy bonus w kwocie 500 zł. Do tej akcji można przystąpić od 9 kwietnia do 3 lipca 2024 roku.

Bardzo istotnym warunkiem jest aktywowanie aplikacji mobilnej najpóźniej do kolejnego miesiąca po otwarciu konta. Dwa kolejne warunki stanowią: otrzymywanie wpływów zewnętrznych na konto w sumie min. 1000 zł w każdym z 5 kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia konta ORAZ wykonywanie płatności kartą debetową wydaną do konta na poziomie min. 500 zł w każdym z 5 miesięcy kalendarzowych, następujących po miesiącu otwarcia konta.

Wpływy Zewnętrzne oraz płatności kartą warunkują wypłatę premii w poszczególnych miesiącach (czyli jeśli w danym miesiącu nie są spełnione warunki, Millennium nie naliczy premii za dany miesiąc. Wspomniany bonus 1500 zł (+ 500 zł dla nowych przedsiębiorców) wygląda następująco:

  • do 200 złotych  miesięcznie przez 5 miesięcy (suma 1000 zł premii), za wykonanie przelewu do ZUS z formularza w Millenecie lub aplikacji (zwracanych jest 200 zł/msc, czyli łącznie 1000 zł);
  • do 100 złotych  miesięcznie – przez 5 miesięcy (suma 500 zł premii), za zawarcie umowy o terminal płatniczy/aplikację Millennium POS do końca sierpnia 2024 roku i zapewnienie przez pięć kolejnych miesięcy (liczonych od kolejnego miesiąca kalendarzowego po zawarciu umowy o terminal) wpływów miesięcznych na terminal w wysokości przynajmniej 1 000 zł;
  • 100 złotych miesięcznie  (łącznie 500 zł) za założenie firmy z bankiem Millennium do 3.7.2024 roku (za pomocą kanałów zdalnych: Millenet lub Aplikacji mobilnej).

Podsumowując te akcje promocyjne, jest to niewątpliwie miły dodatek bardzo duża część przedsiębiorców będzie w stanie uzyskać premie finansowe.

Jak założyć konto firmowe w Millennium?

Można to zrobić w placówce Millennium Banku, a także przez Internet.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl