Konto firmowe w Millennium analiza oferty

Millennium dla klientów prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólników spółek cywilnych proponuje Konto Mój Biznes. To interesująca propozycja, zważywszy na to że aktualnie rachunek jest objęty dwoma różnymi promocjami.

Samo konto można uznać za nowoczesny ROR mamy tu wszystkie przydatne funkcjonalności, płatności pay-by-link we wszystkich popularnych systemach takich jak PayU i Przelewy24, płatności kartą (oczywiście również zbliżeniowo oraz online), czy też płatności BLIK. Do dyspozycji klientów jest również bezpłatna aplikacja mobilna (do pobrania z Google Play lub App Store).

Dwie promocje na „Koncie Mój Biznes” w Millennium

Pierwsza akcja promocyjna to „Zyskaj z kontem dla Biznesu” (pełna treść regulaminu), polegająca na tym, iż przez 24 miesiące od otwarcia konta bezwarunkowo darmowe jest prowadzenie konta (a także obsługa karty kredytowej i prowadzenie rachunków GBP, EUR, CHF, USD oczywiście gdyby klient dodatkowo zdecyduje się na te produkty). Promocja trwa od 1.1.2021 do odwołania.

Natomiast udział w promocji „Zyskaj do 1800 zł dla Twojej działalności” (regulamin) pozwala zyskać łącznie nawet 1800 zł premii. Do tej akcji można przystąpić do 30.06.2022 (obowiązuje limit: 6000 pierwszych klientów). Bonus jest podzielony na trzy składowe:

  •  600 złotych  w ramach zwrotu 8% składki ZUS przez 6 miesięcy (zwracanych jest maksymalnie 100 zł/mies.);
  •  600 złotych  w ramach zwrotu 8% płatności za paliwo firmową kartą przez 6 miesięcy (zwracanych jest maksymalnie 100 zł/mies.);
  •  600 złotych  za zamówienie terminala płatniczego i zapewnienie na nim co najmniej 1000 zł obrotu do końca sierpnia 2022 LUB lub za podpisanie umowy leasingu z Millennium Leasing Sp. z o.o. na kwotę min. 30 000 zł do końca sierpnia 2022 roku.

Podsumowując te akcje promocyjne, jest to niewątpliwie miły dodatek  spora część przedsiębiorców będzie w stanie uzyskać premie finansowe.

Najważniejsze opłaty: "Konto Mój Biznes"

W skrócie poziom opłat jest akceptowalny, mamy warunkową opłatę za użytkowanie karty i prowadzenie konta, jednak tej drugiej łatwo uniknąć (pamiętajmy iż przez 2 lata w ogóle nie musimy się o to martwić w związku z promocją opisaną powyżej). Możesz pobrać pełną taryfę opłat (obowiązuje od 7.5.2022, aktualna na 17.5.2022, źródło: bankmillennium.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 20 zł miesięcznie, można jej bardzo łatwo uniknąć: wykonując przynajmniej 1 przelew do ZUS/US LUB zapewniając w danym miesiącu łączne wpływy zewnętrzne ną sumę min. 1000 zł)
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł ( warunek  20 przelewów zewnętrznych miesięcznie za darmo każdy kolejny to koszt 1 zł.)
0 zł
10 zł
0 zł ( warunek  20 przelewów miesięcznie za darmo każdy kolejny to koszt 1 zł)
sms autoryzacyjny 30 groszy
zlecenie stałe ustanowienie jest darmowe, natomiast realizacja kosztuje 2 zł (standardowo) lub 4 zł (jeśli w danym dniu brak środków na koncie i będzie ponawiana próba zrealizowania zlecenia w kolejnych dniach)
polecenie zapłaty 1 zł za realizację. Ustanowienie, modyfikacja lub odwołanie to koszt 3 zł.
wpłata/wypłata w oddziale (mapa oddziałów) 0,7% kwoty (min. 10 zł). Wpłata możliwa także we wpłatomacie millennium: prowizja 0,2% (min. 2 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za bankomaty Millennium, 1 zł za bankomaty Santander Bank i Planet Cash, 3,5% (min. 5 zł) za pozostałe krajowe bankomaty
obsługa karty debetowej 0 zł miesięcznie ( warunek  wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu na sumę min. 500 zł, w innym przypadku Millennium pobierze 7 zł)
rachunek VAT bezpłatny

Jak założyć konto firmowe w Millennium?

Można to zrobić w placówce Millennium Banku a także przez Internet.

link Załóż Konto na bankmillennium.pl

Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności