Konto firmowe w banku Credit Agricole

Duże Logo banku Credit Agricole
Logo banku / © Credit Agricole

Credit Agricole dla klientów prowadzących działalność gospodarczą (w różnych formach) proponuje "Konto Biznes". Oceniając ogólnie tą ofertę, można powiedzieć że konto firmowe w Credit Agricole ma kilka istotnych zalet – jest nowoczesne i funkcjonalne, jednak nie ma żadnej zachęty w postaci promocji, a dodatkowo zdecydowanie nie należy do najtańszych.

Konto można otworzyć w 3 wariantach ("Solista" dla JDG, a także "Sonata" i "Symfonia" dla spółek). Różnią się opłatami i możliwościami, z których część jest widoczna poniżej. Szczegóły dotyczące prowizji znajdziesz w zakładce "Opłaty".

dane / wariant konta Solista Sonata Symfonia
Opłata za prowadzenie konta 0 zł / 15 zł 0 zł / 29 zł 0 zł / 49 zł
Przelew internetowy elixir 1,20 zł 0 zł / 1,20 zł 0 zł / 1,50 zł
Liczba darmowych wpłat na miesiąc w placówce 0 3 5
Indywidualny doradca dla Twojej firmy NIE TAK TAK
Negocjacje opłat i prowizji NIE NIE TAK

"Konto Biznes" w Credit Agricole – opłaty

Poniższe dane dotyczą podstawowego wariantu konta (Solista), dla pozostałych dwóch opcji są nieco inne – wszystkie szczegóły dla każdego wariantu możesz sprawdzić w tabeli opłat (którą można pobrać tutaj; taryfa obowiązuje od 21.1.2024, aktualna na 25.3.2024, źródło: credit-agricole.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł / 15 zł
Przelewy
przelew elixir 1,20 zł
przelew ZUS/US 1,20 zł
przelew express elixir 10 zł
przelew europejski (SEPA) 1,20 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,6% (min. 10 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 3% kwoty (min. 5 zł)
wpłata we wpłatomacie Credit Agricole 0 zł (Limit wpłat na kartę to 60 000 zł / 24h)
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 9 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Funkcjonalność Konta Biznes

Rachunek firmowy w Credit Agricole utrzymuje rynkowe standardy, co sprawia że to obszar w którym nie ma za bardzo powodów do narzekań.

Błyskawicznie, automatyczne płatności internetowe są obsługiwane we wszystkich popularnych systemach takich jak PayU, Przelewy24, czy tPay. Dość szeroka jest również gama płatności mobilnychGoogle Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay – brakuje jednak płatności BLIK.

Aplikacja CA24 Mobile zapewnia dostęp do bankowości w smartfonie, można ją pobrać z Google Play, App Store oraz AppGallery. Ocena użytkowników w Google Play (wynosi obecnie zaledwie 2.1/5) wskazuje, iż korzystanie z aplikacji jest delikatnie mówiąc mało komfortowe.

Terminal Soft Pos w smarfonie w banku Credit Agricole
Grafika promująca terminal softpos / © Credit Agricole

Klienci mogą skorzystać z innych produktów wspomagających działalność, takich jak kredyt w rachunku bieżącym, leasing, czy też rachunki walutowe (w EUR, USD i GBP). Jeśli chodzi o terminal płatniczy w Credit Agricole, do wyboru jest terminal SoftPos (nowość – terminal w telefonie) lub terminal POS (stacjonarny, przenośny lub mobilny); przy każdym wariancie można skorzystać z braku opłat przez 5 miesięcy, w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Podobnie jak klienci korzystający z konta osobistego w Credit Agricole, także ci firmowi mogą korzystać z programu rabatowego. Płacąc kartą debetową można używać zniżek w wybranych sklepach i miejscach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych (np. Booking, telepizza, Martes Sport, Mrs.Sporty, FlixBus, Dekoria i wiele wiecej). Szczegóły można zobaczyć na stronie www.klubkorzysci.pl.

Promocje w Credit Agricole?

Niestety obecnie klienci nie mogą skorzystać z żadnej akcji promocyjnej. Co jakiś czas Credit Agricole prowadził akcje z premiami za aktywność, niestety obecnie brak takiej promocji.

Jak wygląda proces zakładania konta w Credit Agricole?

Bank daje kilka możliwości otwarcia konta – co ważne, skorzystanie ze wspomnianej promocji nie jest związane z tym w jaki sposób zostanie założony rachunek. Można to zrobić:

  • w stacjonarnym oddziale banku Credit Agricole;
  • za pomocą aplikacja mobilnej "CA24 Otwórz Konto Biznes", dostępnej w Google Play i App Store;
  • wypełniając odpowiedni formularz przez Internet (zadzwoni do Ciebie doradca, z którym razem wypełnisz wniosek – finalizacja umowy nastąpi z pomocą aplikacji lub za pośrednictwem kuriera.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl