Konto osobiste w Santander Banku

Santander (dawniej działający jako Bank Zachodni WBK) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce, dla klientów indywidualnych proponuje obecnie przede wszystkim "Konto Santander" (przemianowane z "Konta Jakie Chcę" i "Konta Godnego Polecenia").

Logo banku Santander
Logo banku / © Santander

Chociaż konto można uznać za nowoczesne i funkcjonalne, jego największym atutem wydają się promocje (aktualnie można przystąpić do akcji z premią do 400 złotych). Opłaty wypadają nienajgorzej – to sprawia, że ogółem ofertę Santandera można zdecydowanie polecić.

Konto Santander – najważniejsze prowizje

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat tutaj (źródło: santander.pl, taryfa obowiązująca od 1.7.2023, aktualna na 26.3.2024). Santander pozytywnie wyróżnia się darmowymi przelewami ekspresowymi; docenić należy także bezpłatne operacje gotówkowe w oddziale. Minusem na tle innych banków jest pobieranie opłaty za wznowienie karty po upływie jej ważności.

Usługa Prowizja
prowadzenia konta: 0 zł / 6 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
przelew natychmiastowy 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0 zł
wypłaty z krajowych bankomatów 0 zł / 3 zł
wypłata cash-back w kasach sklepowych 0 zł / 1,50 zł
pozostałe
sms autoryzacyjny 0 zł
użytkowanie karty płatniczej 0 zł / 9 zł
wznowienie karty 0 zł / 15 zł

W Santanderze jest nowocześnie

Pod względem oferowanych funkcjonalności, Santander powinien zadowolić zdecydowana większość klientów. Nowoczesny serwis transakcyjny, płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay czy wygodne płatności online to niektóre atuty tego rachunku.

Ocena aplikacji mobilnej (Santander Mobile) w sklepie Google Play wynosi jednak obecnie zaledwie 1.9/5. Z pomocą aplikacji możesz także kupować bilety komunikacji miejskiej, opłacać strefę parkowania i zamawiać taksówki.

W bankowości internetowej klienci mogą włączyć metodę oszczędzania "końcówki transakcji" (zaokrąglanie określonych płatności i przelewanie ich na cel oszczędnościowy).

Promocja: Załóż konto, zyskaj bonusy

Do 31 marca 2024 można przystąpić do promocji z bonusami: „Załóż Konto, zyskaj do 400 złotych” (w ramach której można zyskać łącznie 400 zł premii. Przede wszystkim trzeba wysłać wniosek o otwarcie konta do 31 marca 2024 i zawrzeć umowę o konto do 10 kwietnia 2024.

Pierwsza część bonusu (150 zł) jest naliczana jeśli zapewnisz min. 1000 zł wpływu na konto w każdym z dwóch miesięcy, tj. w kwietniu i w maju 2024 (albo min. 300 zł jeśli nie masz ukończonych 26 lat).

Druga część premii (150 zł) zostanie wypłacona jeśli spełnisz następujące warunki w każdym z dwóch kolejnych miesięcy (czerwiec i lipiec 2024).

  • zalogujesz się przynajmniej raz do aplikacji Santander Mobile;
  • zapłacisz co najmniej raz kartą lub BLIKIEM;
  • na Twoje konto wpłynie łącznie min. 1000 zł (lub minimum 300 zł, jeśli masz mniej niż 26 lat).

Ostatnia część premii (100 zł) zostanie przyznania jeśli spełnisz wszystkie powyższe warunki uprawniające do otrzymania premii finansowej 300 zł, a także w każdym z czterech miesięcy tj. w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu 2024 wykonasz min. 3 płatności kartą debetową na minimum 10 zł każda.

Szczegóły znajdziesz w regulaminie promocji.

Jak otworzyć konto osobiste w Santander

Założyć konto można w dowolnej placówce Santander Banku lub drogą internetową.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl