Konto osobiste w Santander Banku

Santander (dawniej działający jako Bank Zachodni WBK) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce, dla klientów indywidualnych proponuje obecnie przede wszystkim "Konto Santander" (przemianowane z "Konta Jakie Chcę" i "Konta Godnego Polecenia").

Logo banku Santander
Logo banku / © Santander

Chociaż konto można uznać za nowoczesne i funkcjonalne, jego największym atutem wydają się promocje (aktualnie można przystąpić do akcji z premią do 600 złotych). Opłaty wypadają nienajgorzej – to sprawia, że ogółem ofertę Santandera można zdecydowanie polecić.

Konto Santander – najważniejsze prowizje

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat tutaj (źródło: santander.pl, taryfa obowiązująca od 22.6.2024, aktualna na 9.7.2024). Santander pozytywnie wyróżnia się darmowymi przelewami ekspresowymi; docenić należy także bezpłatne operacje gotówkowe w oddziale. Minusem na tle innych banków jest pobieranie opłaty za wznowienie karty po upływie jej ważności.

Usługa Prowizja
prowadzenia konta: 0 zł / 6 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
przelew natychmiastowy 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0 zł
wypłaty z krajowych bankomatów 0 zł / 3 zł
wypłata cash-back w kasach sklepowych 0 zł / 1,50 zł
pozostałe
sms autoryzacyjny 0 zł
użytkowanie karty płatniczej 0 zł / 9 zł
wznowienie karty 0 zł / 15 zł

W Santanderze jest nowocześnie

Pod względem oferowanych funkcjonalności, Santander powinien zadowolić zdecydowana większość klientów. Nowoczesny serwis transakcyjny, płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay czy wygodne płatności online to niektóre atuty tego rachunku.

Ocena aplikacji mobilnej (Santander Mobile) w sklepie Google Play wynosi jednak obecnie zaledwie 1.9/5. Z pomocą aplikacji możesz także kupować bilety komunikacji miejskiej, opłacać strefę parkowania i zamawiać taksówki.

W bankowości internetowej klienci mogą włączyć metodę oszczędzania "końcówki transakcji" (zaokrąglanie określonych płatności i przelewanie ich na cel oszczędnościowy).

Promocja: 600 zł na dobry początek

Do 31 sierpnia 2024 można przystąpić do promocji z bonusami: „600 zł na dobry początek” (w ramach której można zyskać łącznie 600 zł premii. Przede wszystkim trzeba wysłać wniosek o otwarcie konta do 31 sierpnia 2024 drogą internetową (strona www lub aplikacja) i zawrzeć umowę o konto do 10 dnia następnego miesiąca następującego po miesiącu wysłania wniosku.

Pierwsza część premii (150 zł) zostanie wypłacona jeśli spełnisz następujące warunki w każdym z dwóch miesięcy następujących po miesiącu założenia konta.

  • zalogujesz się przynajmniej raz do aplikacji Santander Mobile;
  • zapłacisz kartą lub BLIKIEM na łączną sumę przynajmniej 300 zł;
  • na Twoje konto wpłynie łącznie min. 1000 zł (lub minimum 300 zł, jeśli masz mniej niż 26 lat).

Druga część bonusu (150 zł) jest naliczana jeśli spełnisz powyższe warunki także w każdym z kolejnych dwóch miesięcy (to trzeci i czwarty miesiąc następujący po miesiącu otwarcia konta).

Ostatnia część premii (300 zł) zostanie przyznania jeśli w piątym i szóstym miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta, na Twój rachunek wpłynie przynajmniej 1000 zł wpływu z tytułu wynagrodzenia.

Szczegóły znajdziesz w regulaminie promocji.

Jak otworzyć konto osobiste w Santander

Założyć konto można w dowolnej placówce Santander Banku lub drogą internetową.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl