Konto osobiste w Millennium Banku

Konto 360° przeznaczone dla klientów indywidualnych to oferta banku MillenniumLogo Millennium Banku, gdzie można otworzyć konto 360. Sporo opłat jest warunkowych - między innymi prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej, czy wypłaty z niektórych bankomatów. Co ciekawe, wszystkie te opłaty są powiązane z jednym i tym samym warunkiem.

Zostawmy opłaty na chwilę na boku; konto 360 jest w miarę nowoczesnym rachunkiem, oczywiście umożliwia przelewy pay-by-link (np. w systemie PayU, Dotpay, Przelewy24). Karta płatnicza (Millennium Visa Konto 360°) umożliwia płatności zbliżeniowe, internetowe oraz bezprowizyjną wypłatę gotówki w kasie sklepu podczas płacenia za zakupy (usługa cashback).

Odnośnie płatności mobilnych, klient może korzystać z BLIK-a lub płacić telefonem (rejestrując w aplikacji mobilnej banku odpowiednik karty plastikowej lub wirtualną kartę).

Opłaty na Koncie 360

Prowizje za konto 360 są w dużej mierze związane z jednym, podwójnym warunkiem, od którego jest zależne pobieranie opłat za prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej, oraz wypłaty z części bankomatów. Jednak konto może być naprawdę darmowe, co jest dobrą wiadomością.

Tabelę opłat dotyczących konta można zobaczyć tutaj (obowiązuje od 11.11.19, aktualna na 2.12.19), natomiast opłaty związane z kartą debetową tutaj (obowiązuje od 14.09.19, aktualna na 2.12.2019).

operacjaprowizja
prowadzenia konta: 0 zł ( warunek  aby zostać zwolnionym z opłaty za prowadzenie konta w wysokości 8 zł, trzeba zapewnić w danym miesiącu wpływy na co najmniej 1000 zł i dokonać jednej płatności kartą/BLIK. Prowdzenie konta 360 student, które mogą założyć osoby w wieku 18-26, jest bezpłatne)
przelew (elixir):
przelew pay-by-link:
przelew europejski (SEPA):
przelew natychmiastowy:
0 zł
0 zł
5 zł
5 zł
sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty: 0 zł (uruchomienie, realizacja); 3 zł (modyfikacja, odwołanie)
użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  należy dokonać przynajmniej 1 transakcji kartą w miesiącu i dodatkowo zapewnić łączne wpływy na co najmniej 1000 zł miesięcznie, w innym przypadku bank pobierze 7 złotych. Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące od otwarcia rachunku. Dla Konta 360 student wystarczy 1 transakcja bezgotówkowa kartą miesięcznie - w przypadku niespełnienia warunku opłata wynosi 4 zł.)

Koszty wpłat i wypłat

Wpłaty i wypłaty pieniężne w oddziałach Banku Millennium są darmowe, co na pewno jest zaletą konta. Tym bardziej iż w całym kraju jest niemal 400 placówek (mapa oddziałów).

Natomiast kwestia wypłat z bankomatów ponownie jest związana z  warunkami . Wypłaty z bankomatów Millennium są zawsze darmowe, natomiast aby wypłaty z pozostałych bankomatów były bezprowizyjne trzeba spełnić dobrze znany już warunek polegający na zaksięgowaniu na koncie minimum 1 000 zł wpływów zewnętrznych i co najmniej jednej płatności kartą/BLIK-iem w danym miesiącu (dla konta360 student wystarczy tylko jedna płatność kartą/BLIK-iem w miesiącu).

W innym przypadku za wypłatę zapłacimy prowizję 1 zł (Santander i Planet Cash), 5 zł (pozostałe krajowe bankomaty).

Warto pamiętać również o darmowych wypłatach w ramach cash-back'u (w kasach sklepu, przy okazji płacenia kartą debetową).

Jak otworzyć konto osobiste 360?

Millennium Bank daje do wyboru dwie opcje otwarcia konta - po wysłaniu wniosku przez Internet formalności można dopełnić za pośrednictwem kuriera, bądź podczas osobistej wizyty w oddziale banku. Link do wniosku na stronie Banku Millenium znajdziesz poniżej.

Załóż konto na bankmillennium.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności