Konto firmowe w Santander

Santander (dawniej BZ WBK) proponuje "Konto Godne Polecenia" dla indywidualnych klientów prowadzących działalność gospodarczą. Czy rzeczywiście ten rachunek firmowy można polecić zgodnie z jego nazwą?

Na początku warto wspomnieć o promocji, w ramach której klient może otrzymać nawet 900 złotychlogo santander banku zwrotu w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta. Drugi aspekt tej promocji to zwolnienie z różnych opłat przez okres 24 miesięcy od założenia rachunku.

Pod względem funkcjonalności, Santander powinien zadowolić każdego. Nowoczesny serwis transakcyjny, płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, czy wygodne płatności online to atuty tego konta.

Jak zyskać 900 złotych premii z kontem firmowym Santander?

Przede wszystkim konto Godne Polecenia dla firm należy otworzyć do 31 grudnia 2019 roku, zdalnie (nie osobiście w oddziale), oraz wyrazić przy tym zgody marketingowe. To zapewnia preferencyjne opłaty przez 24 miesiące; szczegóły dotyczące opłat znajdziesz poniżej, teraz skupimy się na bonusie finansowym (łącznie do 900 zł).

Santander przez 6 miesięcy będzie zwracał na konto 4% płatności dokonanych kartą debetową do rachunku (maksymalnie 150 zł zwrotu miesięcznie). Ważne: aby w danym miesiącu skorzystać ze zwrotu należy spełnić warunek polegający na dokonaniu przynajmniej jednego przelewu do ZUS lub US na kwotę minimum 200 złotych. Zobacz pełny regulamin promocji.

Jeśli chodzi o kartę debetową, klient ma do wyboru VISA Business Electron lub MasterCard Business Debit (lub brak karty).

 Konto Godne Polecenia dla firm: opłaty

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat tutaj (źródło: santander.pl, obowiązująca od 13.07.2019, aktualna na dzień 14.10.2019). Warto dodać, iż 1.12.2019 wejdzie w życie nowa tabela, jednak nie wprowadza ona zmian poza obniżką kosztów za przelewy SEPA. Dobre zorientowanie się w opłatach może zająć dłuższą chwilę czasu, gdyż mamy z jednej strony wspomnianą wyżej promocję, z drugiej strony niektóre opłaty standardowo są warunkowe.

  • prowadzenia konta: 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 25 zł miesięcznie, której można uniknąć wykonując przynajmniej 1 przelew do ZUS na kwotę minimum 200 zł. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez 24 miesiące w ramach promocji.)
  • przelew (elixir): 1 zł (w promocji przez 24 miesiące przelewy elixir za 0 zł, po tym okresie darmowych jest 15 przelewów miesięcznie - każdy kolejny to koszt 1 zł)
  • "przelew24" (płatność pay-by-link w systemach takich jak PayU czy Dotpay): 0,50 zł
  • przelew ekspresowy: 8 zł (w promocji 10 przelewów natychmiastowych Bluecash miesięcznie za darmo przez 24 miesiące)
  • przelew europejski SEPA: 10 zł (od 1.12.2019 15 przelewów SEPA miesiecznie bezpłatnych, kolejne: 1 zł)
  • sms autoryzacyjny: 0,20 zł (pierwszych 5 sms-kodów w miesiącu darmowych - każdy kolejny kosztuje 20 groszy. W ramach promocji sms autoryzacyjne darmowe bez limitów przez 24 miesiące.)
  • zlecenie stałe: 3 zł (każdorazowo za realizację na rachunek w innym banku niż Santander, w ramach promocji przez 24 miesiące bank nie pobiera opłat)
  • polecenia zapłaty: 2 zł (każdorazowo za realizację na rachunek w innym banku niż Santander, w ramach promocji przez 24 miesiące bank nie pobiera opłat. Koszt wycofania zgody to 5 zł.)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 400 złotych - jeśli klient nie spełni warunku, bank pobierze 7 zł. W ramach promocji użytkowanie karty przez 24 miesiące bezwarunkowo darmowe).

Możliwości wpłat i wypłat gotówkowych

Wypłaty i wpłaty w oddziałach stacjonarnych (mapa oddziałów, bankomatów i wpłatomatów Santander) są dość drogie, kosztują 0,65% kwoty (min. 10 złotych). 

Darmowe są wypłaty z bankomatów Santandera, wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów to koszt 3,5% wypłacanej kwoty (minimum 5 zł). Wypłat można dokonać za 0 zł w ramach usługi cashback (w kasach sklepowych przy okazji płacenia kartą). W ramach promocji przez 24 miesiące wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i zagranicą są darmowe.

Jak otworzyć konto firmowe w Santander

Podsumowując, Konto Godne Polecenia jest bardzo ciekawą propozycją jeśli uwzględnimy obecną promocję, bez tych preferencyjnych warunków niektórzy przedsiębiorcy mogą uznać rachunek za dość drogi.

Konto można założyć osobiście w dowolnej placówce Banku, jednak jeśli chcesz skorzystać z opisywanej wyżej promocji, konto należy założyć zdalnie.

Wówczas do wyboru mamy infolinię lub wniosek przez Internet - po jego wysłaniu, klient dopełnia formalności z kurierem, który przywiezie w dogodnym terminie umowę do podpisania, a następnie dostarczy ją do banku, po czym konto zostanie niezwłocznie aktywowane.

Załóż konto na santander.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć