Konto firmowe Santander godne polecenia?

Santander proponuje firmowe Konto Godne Polecenia dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą.

Obecnie można skorzystać z promocji łączna wartość możliwych bonusów to 1500 złotych.

  • W ramach pierwszej promocji klient może otrzymać nawet 900 złotych zwrotu w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta. Równie ważny aspekt tej promocji to zwolnienie z różnych opłat bezterminowo.
  • możliwość zyskania premii nr 2, czyli 400 zł za terminal płatniczy: dla przedsiebiorców którzy chcialiby przyjmować płatności w ten sposób i podpiszą umowę z Elavon za pośrednictwem Santandera;
  • premia nr 3, czyli 200 zł za podpisanie umowy o pakiet prywatnej opieki medycznej w ramach usługi "eZdrowie" w ciągu 6 miesięcy od przystąpienia do promocji.logo santander banku

Jeśli uwzględnimy te akcje promocyjne, Konto Godne Polecenia jest atrakcyjną propozycją bez tych preferencyjnych warunków niektórzy mogą uznać rachunek za dość drogi.

Pod względem funkcjonalności Santander powinien zadowolić każdego. Nowoczesny serwis transakcyjny, płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, czy wygodne płatności online (Payu, Dotpay, Przelewy24, tpay) to z pewnością atuty tego konta. Jeśli chodzi o kartę debetową, klient ma do wyboru VISA Business Electron lub MasterCard Business Debit (lub brak karty).

Jak zyskać 1500 złotych premii z kontem firmowym Santander? (opis promocji)

Przede wszystkim Konto Godne Polecenia dla firm należy otworzyć od 1 marca 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku, zdalnie (nie osobiście w oddziale), oraz wyrazić przy tym zgody marketingowe. To zapewnia preferencyjne opłaty beztermnowo; szczegóły dotyczące opłat omówimy niżej, teraz skupimy się na bonusie finansowym (łącznie do 1500 zł). Możesz również zobaczyć pełny regulamin.karta debetowa mastercard business Santander

Santander przez pół roku zwraca na konto 3% płatności dokonanych kartą debetową do rachunku (do 150 zł zwrotu miesięcznie). Ważne: aby w danym miesiącu skorzystać ze zwrotu należy wykonać przynajmniej jeden przelew do ZUS/US na kwotę min. 200 zł. Warto dodać, iż z promocji są wyłączone transakcje dokonywane kartą debetową Visa Business oraz płatności pay-by-link.

Łącznie można zyskać zatem 900 zł zwrotu. Dodatkowe 400 złotych to premia którą otrzyma klient zawierający umowę o produkt kredytowy (np. leasing, pożyczkę) na finansowanie działalności, a pozostałe 200 zł można dostać za zawarcie umowy o pakiet prywatnej opieki medycznej LUX MED za pośrednictwem Santandera (warunkiem jest wykonywanie comiesięcznych przelewów na do ZUS o minimalnej wartości 200 zł do 15 dnia miesiąca).

Opłaty: "Konto Godne Polecenia dla firm"

Aktualna tabela opłat obowiązuje od 30 czerwca 2021 (źródło: santander.pl; aktualna na 17.5.2022).

Dobre zorientowanie się w opłatach może zająć dłuższą chwilę czasu, gdyż mamy z jednej strony wspomnianą wyżej promocję, z drugiej strony niektóre opłaty standardowo są warunkowe.

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 25 zł miesięcznie, której można uniknąć wykonując przynajmniej 1 przelew do ZUS na kwotę minimum 200 zł. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe w ramach promocji.)
przelew elixir 1,30 zł (w promocji przelewy elixir za 0 zł, standardowo darmowych jest 10 przelewów miesięcznie – każdy kolejny to koszt 1 zł).
przelew pay-by-link 0,50 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew natychmiastowy 10 zł (w promocji 10 przelewów natychmiastowych Bluecash miesięcznie za darmo). 
przelew europejski (SEPA) 0 zł (15 przelewów SEPA miesiecznie bezpłatnych, kolejne: 1,30 zł za przelew). W ramach promocji przelewy SEPA darmowe bez limitów.) 
sms autoryzacyjny 0,20 zł (pierwszych 5 sms-kodów w miesiącu darmowych - każdy kolejny kosztuje 20 groszy. W ramach promocji sms autoryzacyjne darmowe bez limitów.)
zlecenie stałe 3 zł (każdorazowo za realizację na rachunek w innym banku niż Santander, w ramach promocji bank nie pobiera opłat)
polecenie zapłaty 2 zł (każdorazowo za realizację na rachunek w innym banku niż Santander, w ramach promocji bank nie pobiera opłat).
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,65% kwoty (minimum 20 złotych).
wypłata z krajowych bankomatów 3,5% kwoty (minimum 5 złotych) – dotyczy wszystkich bankomatów poza maszynami Santandera które są darmowe. W ramach promocji wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i zagranicą są darmowe
wypłata cash-back 0 zł
obsługa karty płatniczej 0 zł ( warunek  rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 400 złotych – jeśli klient nie spełni warunku, bank pobierze 7 zł. W ramach promocji użytkowanie karty bezwarunkowo darmowe).
rachunek VAT bezpłatny
Jak otworzyć konto firmowe w Santanderze?

Konto można założyć osobiście w dowolnej placówce Banku, jednak jeśli chcesz skorzystać z opisywanych wyżej promocji, konto należy założyć zdalnie:

  • należy w takim przypadku dopełnić formalności z kurierem, który przywiezie w dogodnym terminie umowę do podpisania, a następnie dostarczy ją do banku, po czym konto zostanie niezwłocznie aktywowane.

link Przejdź na santander.pl
(jeśli używasz blokera reklam, po kliknięciu wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności