Konto firmowe Santander godne polecenia?

Santander proponuje firmowe Konto Godne Polecenia dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą.

Główną zaletą oferty wydaje się być promocja, w ramach której klient może otrzymać nawet 900 złotych zwrotu w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta (+100 zł premii za terminal płatniczy). Równie ważny aspekt tej promocji to zwolnienie z różnych opłat przez okres 2 lat od założenia rachunku.logo santander banku

Jeśli uwzględnimy te akcje, Konto Godne Polecenia jest atrakcyjną propozycją bez tych preferencyjnych warunków niektórzy mogą uznać rachunek za dość drogi.

Pod względem funkcjonalności Santander powinien zadowolić każdego. Nowoczesny serwis transakcyjny, płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, czy wygodne płatności online (Payu, Dotpay, Przelewy24, tpay) to z pewnością atuty konta.

Jak zyskać 1000 złotych premii z kontem firmowym Santander?

Przede wszystkim Konto Godne Polecenia dla firm należy otworzyć od 1 października 2020 roku do 31 marca 2021 roku, zdalnie (nie osobiście w oddziale), oraz wyrazić przy tym zgody marketingowe. To zapewnia preferencyjne opłaty przez 24 miesiące; szczegóły dotyczące opłat omówimy niżej, teraz skupimy się na bonusie finansowym (łącznie do 1000 zł).karta debetowa mastercard business Santander

Santander przez pół roku zwraca na konto 3% płatności dokonanych kartą debetową do rachunku (do 150 zł zwrotu miesięcznie). Ważne: aby w danym miesiącu skorzystać ze zwrotu należy wykonać przynajmniej jeden przelew do ZUS/US na kwotę min. 200 zł. Zobacz regulamin. Warto dodać, iż z promocji są wyłączone transakcje dokonywane kartą debetową Visa Business oraz płatności pay-by-link.

Łącznie można zyskać zatem 900 zł zwrotu. Pozostałe 100 złotych to premia którą otrzyma klient zawierający umowę o terminal płatniczy za pośrednictwem Santandera (wymagana jest przynajmniej 1 transkacja - aktywacja termina w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta).

Jeśli chodzi o kartę debetową, klient ma do wyboru VISA Business Electron lub MasterCard Business Debit (lub brak karty).

 Opłaty: "Konto Godne Polecenia dla firm"

Aktualna tabela opłat obowiązuje od 16.12.2019 (źródło: santander.pl; aktualna na 23.11.2020), jedyna istotna zmiana w odniesieniu do poprzedniej wersji to obniżka kosztów za przelewy SEPA. UWAGA: 1 stycznia 2021 w życie wejdzie nowa tabela opłat (jest ona w tym samym dokumencie który jest podlinkowany wyżej, zaczyna się na stronie nr 34) - wprowadza niestety pewne podwyżki.

Dobre zorientowanie się w opłatach może zająć dłuższą chwilę czasu, gdyż mamy z jednej strony wspomnianą wyżej promocję, z drugiej strony niektóre opłaty standardowo są warunkowe.

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 25 zł miesięcznie, której można uniknąć wykonując przynajmniej 1 przelew do ZUS na kwotę minimum 200 zł. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez 24 miesiące w ramach promocji.)
przelew elixir 1 zł (w promocji przez 24 miesiące przelewy elixir za 0 zł, po tym okresie darmowych jest 15 przelewów miesięcznie - każdy kolejny to koszt 1 zł). Od 1.1.2021 prowizja zostaje podniesiona do 1,30 zł.
przelew pay-by-link 0,50 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew natychmiastowy 8 zł (w promocji 10 przelewów natychmiastowych Bluecash miesięcznie za darmo przez 24 miesiące). Od 1.1.2021 prowizja zostaje podniesiona do 10 zł.
przelew europejski (SEPA) 0 zł (15 przelewów SEPA miesiecznie bezpłatnych, kolejne: 1 zł za przelew). W ramach promocji przelewy SEPA darmowe bez limitów przez 24 miesiące.) Od 1.1.2021 prowizja zostaje podniesiona do 1,30 zł.
sms autoryzacyjny 0,20 zł (pierwszych 5 sms-kodów w miesiącu darmowych - każdy kolejny kosztuje 20 groszy. W ramach promocji sms autoryzacyjne darmowe bez limitów przez 24 miesiące.)
zlecenie stałe 3 zł (każdorazowo za realizację na rachunek w innym banku niż Santander, w ramach promocji przez 24 miesiące bank nie pobiera opłat)
polecenie zapłaty 2 zł (każdorazowo za realizację na rachunek w innym banku niż Santander, w ramach promocji przez 24 miesiące bank nie pobiera opłat). Koszt wycofania zgody to 5 zł - od 1.1.2021 z cennika ta prowizja zostaje usunięta.
wpłata/wypłata w oddziale (mapa) 0,65% kwoty (minimum 10 złotych). Od 1.1.2021 prowizja wynosi 0,65% (minimum 20 zł).
wypłata z krajowych bankomatów 3,5% kwoty (minimum 5 złotych) – dotyczy wszystkich bankomatów poza maszynami Santandera które są darmowe. W ramach promocji przez 24 miesiące wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i zagranicą są darmowe
wypłata cash-back 0 zł
obsługa karty płatniczej 0 zł ( warunek  rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 400 złotych – jeśli klient nie spełni warunku, bank pobierze 7 zł. W ramach promocji użytkowanie karty przez 24 miesiące bezwarunkowo darmowe).
rachunek VAT bezpłatny
Jak otworzyć konto firmowe w Santanderze?

Konto można założyć osobiście w dowolnej placówce Banku, jednak jeśli chcesz skorzystać z opisywanej wyżej promocji, konto należy założyć zdalnie:

  • należy w takim przypadku dopełnić formalności z kurierem, który przywiezie w dogodnym terminie umowę do podpisania, a następnie dostarczy ją do banku, po czym konto zostanie niezwłocznie aktywowane.

link Załóż konto na santander.pl
(jeśli używasz blokera reklam, po kliknięciu wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności