Konto firmowe w Santanderze – analiza

logo santander bankuSantander proponuje Firmowe Konto Online dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Obecnie można skorzystać z promocji “MOC korzyści z Kontem Firmowym Online” – łączna wartość bonusów to aż 2700 złotych.

 • W ramach pierwszej części klient może otrzymać do 1200 złotych zwrotu za płatności kartą/BLIK w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta.
 • premia nr 2 to do 600 zł za wymianę walut w Kantorze Santander;
 • premia nr 3 to 300 zł za terminal POS;
 • premia nr 4 to do 600 zł z "Lokatą Biznes Impet".

Do końca lipca można skorzystać jeszcze z drugiej promocji i zyskać 300 zł bonu na zakupy do Biedronki.

Firmowe Konto Online jest relatywnie atrakcyjną propozycją; rachunek też wypada znacznie korzystniej pod względem pobieranych opłat niż "starszy brat" jakim można określić "Firmowe Konto Godne Polecenia". Z pewnością konto można uznać za nowoczesne i funkcjonalne, co sprawia że ogólnie to zdecydowanie dobra oferta.

Opłaty: "Firmowe Konto Online"

Najnowsza tabela opłat obowiązuje od 2 kwietnia 2024 (źródło: santander.pl, aktualna na 16.7.2024).

Dobre zorientowanie się w opłatach może zająć dłuższą chwilę czasu, gdyż sporo opłat jest warunkowych.

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew ZUS/US 0 zł
przelew pay-by-link 0,50 zł
przelew natychmiastowy 0 zł / 10 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 0 zł
polecenie zapłaty 0 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0,65% kwoty (min. 20 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł / 3,5% kwoty (min. 5 zł)
wypłata cash-back 0 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł / 7 zł
sms autoryzacyjny 20 gr
prowadzenie rachunku VAT 0 zł

Funkcjonalność w Santanderze – na dobrym poziomie

karta debetowa mastercard business SantanderPod względem funkcjonalności Santander powinien zadowolić każdego. Nowoczesny serwis transakcyjny, płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, czy wygodne płatności online (Payu, Przelewy24, tpay) to z pewnością atuty tego konta. Jeśli chodzi o kartę debetową, klient ma do wyboru VISA Business Electron lub MasterCard Business Debit (lub brak karty).

Na tej laurce jest jednak skaza dotycząca aplikacji mobilnej (Santander Mobile, dostępna w Google Play i App Store) – wrażenia użytkowników z jej ostatnich wersji są delikatnie mówiąc mało pozytywne. Ocena Santander Mobile w Google Play to aktualnie słabe 2.8/5 (niedawno było to nawet poniżej 2.0).

Naturalnie bank oferuje całą gamę komplementarnych usług z których warto wymienić eKsięgowość, faktoring, kantor internetowy i konta walutowe (do wyboru 14 walut). 

Jak zyskać 2700 złotych premii z kontem firmowym Santander? (opis promocji)

Przede wszystkim Konto Godne Polecenia dla firm należy otworzyć od 2 kwietnia do 30 września 2024 rokuzdalnie (internetowo, na infolinii lub z mobilnym doradcą poza oddziałem), oraz wyrazić przy tym zgody marketingowe. To zapewnia preferencyjne opłaty bezterminowo, natomiast łączny bonus finansowy w tej promocji to 2700 zł.

Ważne: aby w danym miesiącu został naliczone poszczególne premie, należy wykonać przynajmniej jeden przelew do ZUS do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym zostały zrealizowane odpowiednie transakcje/działania.

Santander przez pół roku zwraca na konto 3% płatności dokonanych kartą debetową/BLIK do rachunku (do 200 zł zwrotu miesięcznie). Łącznie można zyskać 1200 zł zwrotu.

Pozostałe 1500 złotych to premia, na którą składają się następujące aktywności klienta:

 • do 600 zł premii za wymianę walut – Santander naliczy premię 25 zł za transakcję wymiany walut na kwotę min. 500 zł (lub równowartość w walucie obcej), wykonaną za pośrednictwem Kantoru Santander. Można otrzymać maksymalnie 4 premie w miesiącu, w każdym z 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji (czyli 24 x 25 zł = 600 zł).
 • do 600 zł premii za skorzystanie z lokaty 6-miesięcznej – premia za "Lokatę Biznes Impet" w wysokości równej wypłaconym odsetkom od tej lokaty. Lokatę należy założyć nie później niż do końca kolejnego miesiąca po miesiącu przystąpienia do promocji.
 • 300 zł premii za skorzystanie z terminala płatniczego POS  – w ciągu 6 miesięcy od przystąpienia do promocji; warunkiem jest także osiągnięcie min. 1000 zł obrotu na terminalu przynajmniej w 1 z 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji.

Warto zobaczyć pełny regulamin.

Do 300 złotych na zakupy do Biedronki

Druga akcja promocyjna daje możliwość zyskania e-bonu do sieci sklepów Biedronka o wartości 300 złotych. Pamiętać należy jedynie o tym, aby wniosek o konto firmowe w Santanderze złożyć od 18 czerwca do 31 lipca 2024 roku, a do 21 sierpnia 2024 roku wykonać:

 • co najmniej jeden przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;
 • co najmniej trzy transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKIEM.

To w zasadzie wszystkie warunki – nagrodą jest e-kod do Biedronki na kwotę 300 zł (ważny bezterminowo). Pobierz regulamin akcji „300 zł na zakupy”.

Jak otworzyć konto firmowe w Santanderze?

To konto można założyć wyłącznie drogą internetową; są do wyboru trzy sposoby finalizacji procesu:

 • formalności można dopełnić z kurierem, który przywiezie w dogodnym terminie umowę do podpisania, a następnie dostarczy ją do banku, po czym konto zostanie niezwłocznie aktywowane.
 • weryfikacja tożsamości online, poprzez wykonanie zdjęcia dowodu i swojej twarzy. Po poprawnej weryfikacji, bank aktywuje konto zazwyczaj w ciągu 1 dnia roboczego.
 • weryfikacja podczas rozmowy wideo z doradcą Santandera.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl