1. Podstawowe dane o banku
  2. Oferty kont bankowych
  3. Opinia o Nest Banku
  4. Historia powstania i działalności
  5. Kto jest właścicielem Nest Banku?

Nest Bank: co to za bank? Sprawdź z kontomania.pl

Nest Bank S.A. – najważniejsze informacje
Rodzaj banku uniwersalny
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Zarządu Piotr Kowynia
Numer KRS 0000030330 (link do rejestru)
Numer NIP 5261021021
Kod BIC/SWIFT NESBPLPW
Strona internetowa nestbank.pl
Aplikacja mobilna Logo sklepu Google Play Logo sklepu App Store Logo App Galery Huawei

Konta w Nest Banku

Nest Bank oferuje różne rachunki dla osób indywidualnych oraz firm. W serwisie kontomania.pl przeanalizowane zostały dwa podstawowe konta, będące "flagowymi" rachunkami Nest Banku:

Opinia Kontomanii o Nest Banku

Wydaje się że obecną pozycję Nest Banku na polskim rynku można rozpatrywać w kategorii sukcesu, który został osiągnięty mimo sporej konkurencji ze strony bardziej rozpoznawalnych marek.

Logo Nest Banku
Logo banku / © Nest Bank

Z pewnością docenić wypada ofertę kont – zarówno firmowe, jak i indywidualne od zawsze (także w czasach Biz Banku i Smart Banku) oferowane były za darmo – bez żadnych warunków. Brak opłat dotyczył trzech z reguły najbardziej istotnych dla klientów spraw: prowadzenia konta, przelewów elixir i obsługi karty debetowej. Konsekwentna realizacja takiej strategii pozwoliła ugruntować bank jako atrakcyjny cenowo.

Z drugiej strony nie zapomniano o tym, iż oczekiwania co do funkcjonalności bankowości są dzisiaj niezwykle wysokie – Nest Bank nie odstaje w tym obszarze od konkurencji. To sprawia że ogólnie ciężko doszukiwać się większych minusów; dla niektórych klientów może być nim fakt, iż w ostatnich latach liczba stacjonarnych placówek systematycznie się zmniejsza.

Krótka historia powstania i działalności Nest Banku

Formalnie początki Nest Banku w Polsce sięgają roku 1995, kiedy działał pod nazwą WestLB Polska S.A. (założycielem był niemiecki Westdeutsche Landesbank AG).

W 2010 roku przyszedł czas na dużą i wymuszoną przez Komisję Europejską zmianę: polski oddział WestLB AG został sprzedany nowym inwestorom i kontynuował działalność jako Polski Bank Przedsiębiorczości S.A.

W lipcu 2013 roku doszło do kolejnej ważnej zmiany: nastąpiła fuzja z FM Bank S.A. w wyniku której bank zaczął działać jako FM Bank PBP S.A.

Instytucja postanowiła wówczas rozwijać działalność pod dwiema markami, które były dedykowane poszczególnym profilom klientów:

  • Biz Bank (dla firm)
  • Smart Bank (dla klientów indywidualnych)

Ostatnia istotna zmiana z punktu widzenia postrzegania banku nastąpiła w listopadzie 2016, kiedy miał miejsce kolejny rebranding i zmiana nazwy prawnej. Stworzono wówczas markę "Nest Bank" która zastąpiła dwie wspomniane wyżej i którą znamy obecnie (co prawda był po drodze jeszcze mały "lifting", ale już tylko wizualny).

Do kogo należy Nest Bank?

Jedynym akcjonariuszem Nest Banku (posiadającym 100% akcji) jest brytyjski fundusz AnaCap Financial Partners LLP.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl