Konto osobiste w Volkswagen Banku

Volkswagen kojarzy się większości osób wyłącznie z marką samochodów, jednak funkcjonuje także w sektorze bankowym. Volkswagen Bank dla klientów indywidualnych ma w ofercie internetowe konto bankowe.Logo Volkswagen Banku, gdzie można otworzyć konto osobiste Do wyboru są dwa pakiety (czyli warianty konta – Standard oraz Złoty); z dniem 31 października 2023 roku został wycofany trzeci pakiet ("Srebrny"). Tańszy z pozostałej dwójki – pakiet standard – spełni oczekiwania większości klientów i zostanie tutaj omówiony.

Opłaty na koncie e-direct

Uwagę warto zwrócić zwłaszcza brak warunków przy "zerach" – osoby u których niewiele dzieje się na koncie z pewnością to docenią. Najważniejsze opłaty wyglądają następująco (pełna taryfa opłat obowiązująca od 17.6.2021, aktualna na 26.3.2024):

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł / 0,30 zł
przelew ekspresowy brak
przelew europejski (SEPA) brak
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 10 zł
wypłata z krajowych bankomatów 1 zł
wypłata cash-back 1 zł
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł

Kulejąca funkcjonalność w Volkwagen Banku

Konto e-direct to przede wszystkim sporo darmowych operacji. Wad rachunku jest jednak sporo: praktycznie brak stacjonarnych oddziałów (poza centralą w Warszawie), nie ma tutaj obsługi BLIK (ani innych płatności mobilnych), promocji ani dodatkowych bonusów; wyjątkiem jest możliwość korzystania z programu "Visa Benefit" oraz darmowe ubezpieczenie karty (w zakresie kradzieży środków pobranych z bankomatu oraz nieuprawnionego użycia – do 3000 zł).

Odnośnie płatności internetowych: są one wdrożone w systemie Przelewy24 (księgowanie nie jest jednak realizowane w trybie 24h/7), jednak przelewów pay-by-link nie ma wdrożonych w PayU. Dla klientów indywidualnych jest już dostępna aplikacja mobilna, jednak jej ocena w Google Play (1.8/5) wiele mówi o jej poziomie.

Promocje na koncie

Ostatnia promocja z bonusem 200 złotych zwrotu zakończyła się 22 marca 2024 roku. Obecnie brak nowych akcji promocyjnych.

Podsumowanie i informacja jak założyć konto osobiste Volkswagen

Konto e-direct jest warte uwagi dla ceniących jak najniższy poziom opłat, którym nie przeszkadza mocno okrojona funkcjonalność w porównaniu do konkurencji. To darmowe internetowe konto bez haczyków, które ma jednak sporo wad.

Rachunek można założyć za pośrednictwem internetu – szczegóły na stronie banku (vwfs.pl)

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl