Konto osobiste w PKO Banku Polskim

PKO BP dla klientów indywidualnych oferuje "Konto za zero" (konto może byc również założone jako konto wspólne). Nazwa rachunku brzmi dobrze i zachęcająco, jednak nie jest to do końca takie prawdziwe "zero" są bowiem opłaty warunkowe mimo tego ogólnie oferta jest dość dobra.logo PKO Banku Polskiego

Konto można zdecydowanie uznać za nowoczesne płacąc w Internecie możemy korzystać z przelewów pay-by-link w różnych systemach (np. PayU, Dotpay). Bankowość mobilna również stoi na wysokim poziomie można korzystać z BLIK-u, Apple Pay czy Garmin Pay.

Przy okazji bankowości online warto wspomnieć o ciekawej funkcji jaką jest "Autooszczędzanie".

Polega na tym, iż przy wybranym rodzaju transakcji (np. przy płatnościach kartą debetową, telefonem z aplikacją, przelewem) za każdym razem część środków zostanie przekazana na wybrane konto (np. rachunek oszczędnościowy). Można wybrać w jaki sposób mają się powiększać nasze oszczędności:

  • przelew ustalonej kwoty (np. 3 złote) od każdorazowej transakcji
  • przelew ustalonego procenta wartości transakcji kartą
  • przelew końcówki kwoty zaokrąglonej do pełnych złotych od płatności kartą

Opłaty "konta za zero"

Wspomniane warunki dotyczą opłat za prowadzenie konta i kartę płatniczą. Co ciekawe, jeden jest bezpośrednio powiązany z drugim. Najważniejsze prowizje zostały omówione poniżej, całą tabelę możesz zobaczyć tutaj (taryfa obowiązująca od 1 marca 2020, aktualna na 4.5.2022, źródło: pkobp.pl). W tym miejscu warto zwrócić na jeszcze jeden aspekt tej oferty  warunki cenowe w PKO BP zmieniają się relatywnie rzadko w porównaniu do innych banków.

operacjaprowizja
prowadzenia konta: 0 zł
przelew (elixir):
przelew pay-by-link:
przelew europejski (SEPA):
przelew natychmiastowy:
0 zł
0 zł
0 zł
4,99 zł
sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty: 1 zł (realizacja)
użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  w danym miesiącu musi zostać rozliczone przynajmniej 5 bezgotówkowych transakcji kartą (z wyjątkiem przelewów) lub BLIKiem, w innym przypadku bank pobierze 10 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówki w PKO

Zaczynając od wypłat i wypłat w oddziałach - kosztują one każdorazowo 10 złotych. Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów, darmowe są tylko maszyny PKO, natomiast wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów to ponownie 10 złotych za wypłatę. Wypłacić gotówkę można także w kasach sklepów przy płaceniu kartą koszt 2 zł.

Klienci mogą także wpłacać środki na swój rachunek we wpłatomatach PKO BP. Zobacz mapę oddziałów, bankomatów i wpłatomatów.

Jak założyć Konto indywidualne w PKO?

Poniżej znajduje się przycisk "załóż konto", który przeniesie Cię na stronę do banku, gdzie będziesz mógł wysłać wniosek o założenie konta. Formalności dopełnia się za pośrednictwem kuriera lub na "selfie". Konto można również otworzyć w oddziale.

link Załóż konto na pkobp.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności