Konto osobiste w PKO Banku Polskim

PKO BP dla klientów indywidualnych oferuje "Konto za zero" (konto może być również założone jako konto wspólne). Nazwa rachunku brzmi dobrze i zachęcająco, jednak nie jest to do końca takie prawdziwe "zero" są bowiem opłaty warunkowe mimo tego ogólnie oferta jest dość dobra.

Logo PKO Banku Polskiego
Logo banku / © PKO BP

Na pochwałę zasługuje bankowość internetowa (i mobilna). Warto zwrócić jeszcze uwagę na jeden, niepozorny aspekt, który może mieć dla części klientów spore znaczenie – warunki cenowe w PKO BP zmieniają się relatywnie rzadko w porównaniu do innych banków.

Jeśli chodzi o słabszą stronę oferty konta osobistego w PKO, są to z pewnością promocje dla nowych klientów, które bank prowadzi sporadycznie.

Opłaty "konta za zero"

Wspomniane warunki dotyczą opłat za prowadzenie konta i kartę płatniczą. Najważniejsze prowizje zostały omówione poniżej, całą tabelę możesz pobrać tutaj (taryfa obowiązująca od 1.6.2023, aktualna na 1.7.2024, źródło: pkobp.pl). Dość drogie są tylko operacje gotówkowe.

Usługa Prowizja
prowadzenia konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
przelew natychmiastowy 4,99 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 1 zł (realizacja)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0 zł / 10 zł
wypłaty z krajowych bankomatów 0 zł / 10 zł
wypłata BLIK 0 zł
wypłaty cash-back 2 zł
pozostałe
sms autoryzacyjny 0 zł
użytkowanie karty płatniczej 0 zł / 10 zł

Jak jest z funkcjonalnością w PKO BP?

Konto można zdecydowanie uznać za nowoczesne – płacąc w Internecie możemy korzystać z przelewów pay-by-link w różnych systemach (np. PayU, Przelewy24). Bankowość mobilna również stoi na wysokim poziomie można korzystać z BLIK-u, Apple Pay czy Garmin Pay. Ocena aplikacji mobilnej banku ("IKO") w Google Play to 4.7/5, co bardzo dobrze świadczy o komforcie podczas jej użytkowania.

Przy okazji bankowości online warto wspomnieć o ciekawej, opcjonalnej funkcji jaką jest "Autooszczędzanie".

Polega na tym, iż przy wybranym rodzaju transakcji (np. przy płatnościach kartą debetową, telefonem z aplikacją, przelewem) za każdym razem część środków zostanie przekazana na wybrane konto (np. rachunek oszczędnościowy). Można wybrać w jaki sposób mają się powiększać nasze oszczędności:

  • przelew ustalonej kwoty (np. 3 złote) od każdorazowej transakcji
  • przelew ustalonego procenta wartości transakcji kartą
  • przelew końcówki kwoty zaokrąglonej do pełnych złotych od płatności kartą

Promocja dla nowych klientów

Niestety ostatnia akcja promocyjna, która pozwalała uzyskiwać zwroty 5% wartości zakupów opłaconych kartą zakończyła się 30 czerwca 2024 roku. Na razie PKO BP nie ogłosiło żadnej nowej promocji dla nowych klientów. 

Jak założyć Konto indywidualne w PKO?

Po kliknięciu przycisku "otwórz konto" zostaniesz przeniesiony na stronę do banku, gdzie będziesz mógł wysłać wniosek o założenie konta. Formalności dopełnia się za pośrednictwem kuriera lub na "selfie" (z użyciem aplikacji mobilnej IKO). Konto można również otworzyć w oddziale.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl