Konto indywidualne w mBanku: analiza "e-konta osobistego"

"E-Konto osobiste" jest flagowym rachunkiem oferowanym dla klientów indywidualnych mBanku. Klienci ceniący nowoczesność oraz szeroki wachlarz możliwości powinni być zadowoleni.Logo mBanku, gdzie można założyć konto osobiste

Jakie są atuty e-konta? Wiele różnych rodzajów płatności (w tym mobilne: BLIK, Apple Pay, Google Pay), możliwość otrzymania zwrotów części płatności w ramach programu "mOkazje", możliwość otrzymania karty do konta z własną grafiką, czy też przydatna dla niektórych funkcja autooszczędzania (mSaver).

Promocja: zgarnij do 300 złotych

Obecnie zakładając eKonto można przy okazji wzbogadzić się nawet o 300 złotych. Do promocji można przystąpić najpóźniej 29 czerwca 2022. Jakie należy spełnić warunki i za co są wypłacane premie?

  • 200 złotych łącznej premii za otwarcie konta z kartą i aktywność (100 złotych za szybki wpływ i transakcje: w ciągu 7 dni zasil je jednorazowo kwotą wynoszącą przynajmniej 1000 złotych, a w ciągu pozostałych dni w miesiącu otwarcia konta oraz w następnym miesiącu dokonaj łącznie przynajmniej 8 transakcji kartą/blik/telefonem; 50 złotych - za wpływ i transakcje w drugim pełnym miesiącu po otwarciu konta: 1000 zł łącznych wpływów w miesiącu i minimum 8 transakcji kartą/blik/telefonem; 50 zł za wpływ i transakcje w trzecim pełnym miesiącu, warunki analogicznie jak w drugim);
  • 50 złotych – za otwarcie konta na selfie lub przez e-dowód;
  • 50 złotych – za otwarcie dodatkowego konta dla dziecka (eKonto Junior).

Pełny regulamin promocji „eKonto osobiste plus premia - edycja III”.

Zobacz podstawowe opłaty

Pod względem opłat rachunek wygląda nienajgorzej od 12.4.2021 obowiązuje nowa tabela opłat dla osób fizycznych, którą możesz zobaczyć tutaj (taryfa aktualna na 22.6.2022, źródło: mbank.pl).

operacjaprowizja
prowadzenia konta: 0 zł
przelew (elixir):
przelew pay-by-link:
przelew europejski (SEPA):
przelew natychmiastowy:
0 zł
0 zł
0 zł
5 zł
sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty: 0 zł za ustanowienie, modyfikacje, realizację, odwołanie; 2 zł miesięczne za korzystanie z usługi
użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  w ciągu miesiąca trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną sumę minimum 350 zł, w innym wypadku bank pobierze 7 zł)

E-konto wpłaty i wypłaty gotówki

Tutaj niestety jest nieco słabszy punkt oferty mBanku wpłata i wypłata w oddziale to każdorazowo koszt 10 zł, niezależenie od kwoty. Do dyspozycji klientów są jeszcze bezpłatne wpłatomaty PlanetCash, mBank oraz Cashline, a także płatne wpłatomaty Euronet (0,5%, min 5 zł za wpłatę). Zobacz mapę oddziałów, bankomatów i wpłatomatów (aby mapa działała, wymagane jest wyłączenie adblocka)

Jeśli chodzi o bankomaty, darmowe są wypłaty ze wszystkich na terenie Polski (pod warunkiem iż wybierana kwota wynosi co najmniej 100 złotych w innym przypadku prowizja to 2,50 zł).

Wypłaty z zagranicznych bankomatów są zwolnione z prowizji (jednak jest doliczany procent za przewalutowanie, różniący się w zależności od wydawcy karty: 3% dla kart Mastercard lub 5,9% dla kart VISA; te prowizje można obniżyć korzystając z karty z włączoną usługą wielowalutową).

Jest również możliwa wypłata w kasie sklepu w ramach Cash Back bez żadnej prowizji.

Jak założyć ekonto osobiste?

Konto możemy otworzyć: internetowo za pośrednictwem kuriera, za pomocą e-dowodu, korzystając z metody na "selfie", a także dopełniając formalności w wybranym oddziale. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz już na stronie mbanku.

link Załóż konto na mbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności