Oprocentowanie rachunku ROR to niestety prawdziwa rzadkość. Czy obecnie są jeszcze oferty kont z oprocentowaniem środków?

Gdzie znajdziesz oprocentowane konto?

Z definicji ROR to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, natomiast oszczędzanie w tym przypadku polega najczęściej na możliwości trzymania gotówki na koncie zamiast w portfelu. Rzadko kiedy bowiem konta osobiste są oprocentowane. Jeśli oprocentowanie już pojawia, najczęściej jest ograniczone - dotyczy tylko określonego pułapu środków bądź tylko przez określony czas. Można jednak znaleźć wśród ofert oprocentowane konto osobiste - konkretnie "konto wymarzone" w Raiffeisen.Oprocentowanie 10 procent z ludzikiem

Konto z oprocentowaniem w Raiffeisen

Rachunek dla klientów indywidualnych w Raiffeisenie wyróżnia się oprocentowaniem wszystkich środków, w wysokości zależnej od wysokości salda:

  • do 3000 złotych - oprocentowanie wynosi 0,375%;
  • powyżej 3000 do 10 0000 złotych - oprocentowanie wynosi 1,125%;
  • powyżej 10 000 złotych - oprocentowanie wynosi 1,5%.

Oprocentowanie jest zmienne i zależne od stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego. Pomimo tego, że do kwoty 10 000 złotych jest ono raczej symboliczne, należy Raiffeisen pochwalić.

Oszczędnościowe alternatywy

Metod na oszczędzanie środków w banku jest kilka - do najpopularniejszych należą lokaty i konta oszczędnościowe. Lokaty są okresowe, w dodatku większość ma limity kwotowe (możemy na nich ulokować np. maksymalnie 10 000 złotych), jednak oprocentowanie jest zauważalnie wyższe niż na kontach oszczędnościowych. Te z kolei pozwalają na dość swobodne dysponowanie środkami; można także na nie wpłacać nieporównywalnie większe środki niż na lokatę.

Innym, dość innowacyjnym sposobem na oszczędzanie są systemy automatyczne oferowane przez niektóre banki - np. Smart Saver w ING.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl