Inteligo jest obecne na polskim rynku bankowości już przeszło 20 lat. Ostatnimi czasy nad tą marką należącą do PKO PB zbierają się jednak czarne chmury i jej długoterminowa przyszłość jest raczej przesądzona.

Czy szykuje się koniec Inteligo?

Na dzień aktualizacji tego artykułu (czyli 10 kwietnia 2024 roku) nie ma żadnego oficjalnego komunikatu PKO BP, który zapowiadałby likwidację Inteligo.

W ostatnich latach są pojawiły się już jednak pierwsze symptomy wygaszania działalności oraz znaczące wypowiedzi prezesa PKO BP, dlatego teza o przesądzonej przyszłości Inteligo nie jest zbyt ryzykowna.

Początki końca: wycofanie kart kredytowych i kont firmowych

Mówiąc najprościej, część oferty Inteligo "zwinęła się" już dawno temu – w 2018 roku bank przestał oferować karty kredytowe, a trzy lata później podobny los podzieliło konto firmowe Inteligo. Chcąc skorzystać z wycofanych produktów bankowych, zostaniemy przekierowani na stronę PKO BP.

16 lutego 2024 lutego podobny los podzieliło konto osobiste Inteligo, co w zasadzie tylko twierdziło fakt wygaszania i wycofywania marki z rynku.

Prezes PKO o przyszłości Inteligo

Większych złudzeń nie pozostawia wypowiedź z sierpnia 2021 ówczesnego prezesa PKO, Jana Emeryka Rościszewskiego. Odniósł się do przyszłości Inteligo stwierdzając, że nie zapadły żadne decyzje, ale utrzymywanie jej nie ma większego sensu:

Z punktu widzenia ekonomicznego rozwijanie kilku marek nie jest polityką racjonalną. Ale jesteśmy przywiązani do Inteligo, a oferta występująca pod tą nazwą ma grupę wiernych wyznawców. Z uwagi na to nie podjęliśmy decyzji o likwidacji Inteligo.

Strona internetowa Inteligo też sporo mówi

Strona internetowa banku inteligo
strona www / © Inteligo

Oprócz samych wypowiedzi i wycofania/przeniesienia części oferty bezpośrednio do "macierzystego" banku, dość wymowna jest sama wizytówka banku, czyli strona internetowa Inteligo.

Pierwsze wrażenie po wejściu na inteligo.pl dotyczy przestarzałego wyglądu (czujemy się przeniesieni co najmniej kilka lat wstecz) – design mocno odbiega od aktualnych standardów.

Pomijając jednak sam wygląd (w końcu nie to jest najważniejsze) na stronie głównej są eksponowane trzy informacje - dwie z nich dotyczą produktów (konto firmowe i karta kredytowa) i po kliknięciu przenoszą klienta bezpośrednio do odpowiedniej podstrony ...pkobp.pl.

Idziemy dalej: dostrzec można pewną administracyjną niedbałość – dodajmy ze dość istotną – w dziale "Opłaty i oprocentowanie". Znajdują się w nim linki do pobrania dokumentów w formacie PDF. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że najważniejszy link (dotyczący aktualnych opłat) zwyczajnie nie działa.

Czy i kiedy Inteligo może zniknąć z rynku?

Podsumowując, PKO BP już dawno postawił krzyżyk na swojej "córce", jednak nie zdecydował się jeszcze formalnie na zamknięcie tego rozdziału swojej historii. Mogłoby to spowodować utratę części klientów, którzy nie chcieliby przejść do PKO BP. Być może to jedyny istotny czynnik hamujący zakończenie funkcjonowania marki Inteligo.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione okoliczności, pytanie brzmi nie "czy" a "kiedy" nastąpi ostateczny koniec Inteligo.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl