Konto firmowe w Inteligo

Inteligo (należące do PKO) ma w swojej ofercie rachunek firmowy, przeznaczony dla osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą, wykonujących wolny zawód (np. lekarz, architekt), Logo Inteligo, gdzie można założyć rachunek firmowyoraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w formie spółki cywilnej.

Konto posiada wszystkie funkcjonalności, które można oczekiwać od nowoczesnego rachunku. Korzystać można między innymi z aplikacji mobilnej IKO. Wydawana karta debetowa umożliwia płatności zbliżeniowe, online, a płacić internetowo można również przelewami pay-by-link w takich systemach jak PayU czy Dotpay.

Co prawda Inteligo nie oferuje do konta za wielu dodatkowych korzyści, jednak jest to rekompensowane dobrym poziomem opłat. Osoby, którym nie zależy na dodatkowych promocjach, nie poczują się zapewne zawiedzione.

Opłaty za rachunek firmowy w Inteligo

Poniżej są wymienione najważniejsze opłaty w rachunku firmowym Inteligo. Gdyby nie opłaty za przelewy (Inteligo jest w zasadzie wyjątkiem - w przytłaczającej większości banków przelew krajowy do innego banku realizowany internetowo jest darmowy) można by mówić o świetnych warunkach, a tak pozostają tylko (lub aż) "dobre".

Szczegółową tabelę opłat można sprawdzić pod podanym linkiem (to wersja obowiązująca od 1 maja 2016, aktualna na dzień 19.08.2019, warunki na koncie są niezmienne od kilku lat). Tabele odnośnie konta firmowego zaczynają się na stronie 9).

  • prowadzenia konta: 0 zł
  • przelew (elixir, do innego banku niż Inteligo) / przelew europejski (SEPA): 1 zł / 8 zł
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł (1 zł za realizację w przypadku wpłaty na rachunek w innym banku)
  • polecenie zapłaty: 0 zł (odwołanie: 3 zł)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  wymagane rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę minimum 100 złotych, w innym przypadku bank pobierze 4 zł)

Wpłacanie i wypłacanie gotówki

Zarówno wpłata jak i wypłata pieniędzy w oddziałach PKO Banku Polskiego jest bezpłatna, co jest w zasadzie pozytywnym wyjątkiem wśród rachunków firmowych.

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów: PKO oraz Santander są darmowe (ponad 4000 bankomatów w kraju), pozostałe to prowizja w wysokości 5 zł za wypłatę. Klient może jednak uruchomić za 4 zł miesięcznie usługę "bankomaty bez granic", która sprawi iż wszystkie bankomaty w kraju oraz za granicą są darmowe.

Pieniądze można wpłacić również za pomocą wpłatomatów PKO, a wypłacić w ramach w usługi cash back (koszt: 1 zł za 1 wypłatę). Zobacz mapę oddziałów, bankomatów i wpłatomatów PKO BP.

Jak założyć Konto firmowe Inteligo?

Poniżej znajduje się przycisk "załóż konto", który przeniesie Cię do formularza na stronę Inteligo, gdzie będziesz mógł skorzystać z opcji otwarcia konta za pośrednictwem kuriera. Dla firm które posiadają wpis w CEIDG nie wymagane jest przesyłanie żadnych dokumentów.

Załóż konto na inteligo.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć