Konto osobiste w Inteligo - analiza

Inteligo, należące do grupy PKO Banku Polskiego, dla klientów indywidualnych proponuje "Konto indywidualne Inteligo". Pod względem pobieranych opłat nikt nie powinien być rozczarowany, chociaż niektórym może brakować szczególnych bonusów w postaci moneybacków lub podobnych promocji.Logo Inteligo, gdzie można założyć konto osobiste

Inteligo idzie z duchem czasu, oferując np. aplikację mobilną "IKO", dzięki której można płacić i wypłacać pieniądze telefonem.

Wygodne jest płacenie w Internecie - można korzystać z szybkich przelewów w systemach takich jak PayU czy Dotpay, płacić kartą online (karta posiada także funkcjonalność płatności zbliżeniowych), korzystać z BLIK-u, Apple Pay i Garmin.

Opłaty za konto osobiste Inteligo

Tabela opłat jest w zasadzie najmocniejszą stroną tego konta. Najważniejsze operacje zostały omówione poniżej, całą tabelę możesz zobaczyć tutaj - jest to taryfa obowiązująca od 1.05.2016 (aktualna na dzień 4.10.2019) - zmiany warunków mają miejsce bardzo rzadko w Inteligo, które pozytywnie wyróżnia się w tym aspekcie na tle innych banków.

  • prowadzenia konta: 0 zł
  • przelew (elixir) / przelew SEPA: 0 zł / 8 zł
  • przelew pay-by-link (np. w PayU): 0 zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 0 zł (ustanowienie, modyfikacja), 3 zł (odwołanie)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  w danym miesiącu trzeba dokonać zakupów kartą łącznie na kwotę minimum 100 złotych, w innym przypadku bank pobierze 4 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówki

Wpłata jak i wypłata pieniężna jest możliwa w oddziałach PKO Banku Polskiego. Wpłata jest bezpłatna (można korzystać także z bezprowizyjnych wpłat poprzez wpłatomaty PKO BP), tak samo jak wypłata.

Natomiast w przypadku bankomatów, darmowe są wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i Santander (około 4000 łącznie w kraju), wypłata z innych to każdorazowy koszt 5 złotych. Można jednak uruchomić za 4 zł miesięcznie usługę "bankomaty bez granic", która zwolni z opłat za wypłaty z bankomatów w kraju oraz za granicą. Mapa placówek, bankomatów i wpłatomatów.

Gotówkę można wypłacić również w ramach w usługi cash-back, płacąc kartą debetową w sklepie za zakupy (koszt: 1 zł za 1 wypłatę).

Jak założyć Konto indywidualne Inteligo?

Poniżej znajduje się przycisk "załóż konto", który przeniesie Cię na stronę do banku, gdzie będziesz mógł wysłać formularz o założenie konta. Po złożeniu wniosku o otwarcie konta, zadzwoni do Ciebie pracownik banku aby potwierdzić dane, a następnie przyjedzie do kurier z umową do podpisania.

Załóż konto na inteligo.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć