Velomarket to nowa platforma sprzedażowa w Internecie promująca ekologiczne i ekonomiczne wybory konsumenckie – co ciekawe, została utworzona przez bank. Czym się wyróżnia i czy warto robić tam zakupy?

Spis treści

 1. Czym jest Velomarket?
 2. Jakie produkty można tam kupić?
 3. Czy opłaca się tam robić zakupy?
 4. Jaki rabat mają klienci Velobanku?
 5. Czy warto robić tam zakupy?

Velomarket – co to za sklep, o co w nim chodzi?

Zielone logo Velomarketu
Logo / © Velomarket

Velomarket to internetowa platforma zakupowa utworzona przez Velobank (administrowana przez Proekspert sp. z o.o. – spółkę która zajmowała się oferowaniem ubezpieczeń dla klientów Getin Noble Bank). Velomarket zrzesza różnych sprzedawców; na stronie znajdziemy kilkudziesięciu partnerów – różne sklepy oraz producentów, którzy oferują na sprzedaż produkty zgodnie z "filozofią świata bardziej Velo".

O co zatem konkretnie chodzi? Na platformie są oferowane i promowane produkty ekologiczne oraz ekonomiczne z bardzo różnych kategorii. Znajdziemy tam zarówno certyfikowaną żywność, eko-kosmetyki, sprzęt sportowy, czy urządzenia OZE takie jak panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Velomarket ma się wpisywać w modną ideę jednoczesnego dbania o środowisko i zdrowie.

Co można kupić w Velomarkecie?

Do wyboru są towary w kilkunastu kategoriach – począwszy do drobnych produktów spożywczych, przez sprzet sportowy, elektronikę aż po pompy ciepła. Na cały katalog produktów składa się obecnie 10 kategorii (oferty naturalnie najlepiej przejrzeć na velomarket.pl):

 • artykuły spożywcze
 • dom i ogród
 • dziecko
 • elektronika
 • odzież
 • OZE
 • sport
 • zabawki
 • zdrowie i uroda
 • zwierzęta

Ceny w Velomarkecie. Czy "Velo" to również tanio?

W przypadku wielu produktów ustalone ceny nie są mocną stroną Velomarketu – w innych internetowych sklepach jest po prostu taniej. Co prawda da się znaleźć produkty oferowane przez Velomarket w naprawdę dobrej cenie, jednak wydaje się iż są one w zdecydowanej mniejszości.

Zniżka dla klientów Velobanku

Każdy klient VeloBanku (np. posiadacz Velo Konta – rachunku osobistego) otrzymuje stałą zniżkę w wysokości 3%. Rabat jest naliczany na wszystkie produkty w Velomarkecie, bez względu na wartość zamówienia. Zniżka wydaje się dość skromna, brak jest innych korzyści dla klientów banku (takich jak przykładowo darmowa wysyłka).

Czy warto wejść w "Velo" zakupy?

Sama idea Velomarketu (jak i oferowany asortyment) jest ciekawa i mogłaby jednocześnie stanowić oryginalny i skuteczny pomysł pozyskania klientów dla Velobanku – ciężko jednak wróżyć jej sukces.

Przede wszystkim, platforma nie wyróżnia się pozytywnie pod wzgledem cenowym. Chociaż dla klientów szukających produktów premium koszty mają mniejsze znaczenie, w przypadku części produktów różnice w cenach oferowanych przykładowo na Allegro są znaczne – na niekorzyść Velomarketu.

Zdecydowanie zbyt skromne wydają się benefity dla klientów Velobanku – otrzymują oni symboliczny rabat (który w przypadku niektórych produktów nie rekompensuje wyższych cen u konkurencji) i to w zasadzie na tyle. Nie ma darmowych wysyłek, specjalnych ofert zakupowych lub innych korzyści. Ogólnie brakuje silnego bodźca, który zachęciłby większą liczbę zainteresowanych do poznania oferty sklepu i składania w nim zamówień.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl