Od czasu do czasu banki angażują się w różne działania społeczne – dołączając do określonych akcji lub tworząc własne inicjatywy. Jednym z autorskich pomysłów na tym polu jest program "VeloTalent", zorganizowany przez Velobank.

Spis treści

  1. VeloTalent – co to jest?
  2. Jak zgłosić się do programu?
  3. Co można wygrać?

Czym jest "VeloTalent"?

Mówiąc najkrócej, VeloTalent to program mecenatu nad utalentowanymi, młodymi artystami, naukowcami oraz sportowcami, prowadzonym przez VeloBank. 

Ideą programu jest docenienie osób wyróżniających się w określonych dziedzinach oraz udzielenie im wsparcia w rozwoju międzynarodowej kariery. 

Logo programu Velotalent prowadzonego przez Velobank
logo programu / © velobank.pl

Dotychczas zakończyła się jedna edycja VeloTalent, w której laureatką została Aleksandra Świgut – pianistka, solistka, kameralistka i doktor sztuk muzycznych w jednej osobie. Efektem wsparcia Velobanku było wydanie płyty muzyki klasycznej „Portraits of Nature” z repertuarem Edvarda Griega oraz Fryderyka Chopina.

Druga edycja (trwająca obecnie) ponownie skoncentruje się na kulturze.

Zgłoszenie do VeloTalent krok po kroku

Zanim przejdziemy do szczegółów zgłoszenia, przede wszystkim przypomnijmy graniczne terminy:

  • nadsyłanie zgłoszeń – do 15 maja 2024
  • wyłonienie finalistów – do 29 maja 2024
  • wyłonienie zwycięzcy – do 7 czerwca 2024

II edycja VeloTalent jest skierowana do osób, które w momencie zgłoszenia nie ukończyły 35 roku życia (muszą być jednak pełnoletnie). Akceptowany jest dowolny rodzaj sztuki. Jak wygląda aplikacja do VeloTalent?

  • przygotowanie zgłoszenia wraz z dokumentami – w tym miejscu musisz podać Twoje dane, notę biograficzną, referencje związane z osiągnięciami artystycznymi, a także przedstawić zarys projektu który chciałbyś zrealizować. Zgłoszenie należy wysłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • nagranie video – oprócz wspomnianej wyżej formy, zgłoszenie powinno zawierać również nagranie video (maksymalnie 2-minutowe), w którym dokonasz autoprezentacji i podzielisz się swoim pomysłem. Video powinno być umieszczone w serwisie streamingowym (np. Youtube) lub na dysku (np. Dropbox, Onedrive) – dostęp do niego nie może być ograniczony hasłem.
  • po wysłaniu zgłoszenia, zbierz poparcie wśród fanów i bliskich – jedno miejsce w finale drugiej edycji zostanie przydzielone na podstawie internetowego głosowania

Koniecznie zapoznaj się z regulaminem.

Co można otrzymać jako zwycięzca VeloTalent?

Przede wszystkim, Velobank wesprze laureata w realizacji przedstawionego przez niego projektu.

Dodatkową korzyścią jest wsparcie mentoringowe – w regulaminie czytamy że jest to profesjonalna sesja fotograficzna, szkolenia i kursy (np. z zakresu kształtowania wizerunku, wystąpień publicznych, komunikacji w social media, zarządzania finansami itp.), lub inna nagroda jeśli organizator uzna takową za stosowną w danej sytuacji.

Wszystkie szczegóły na temat VeloTalent znajdziesz na stronie Velobanku.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl