Konto dla młodych w VeloBanku – analiza

Ofertę Velobanku dla osób w wieku od 18 do 26 lat stanowi w zasadzie flagowy rachunek osobisty jakim jest Velo Konto. Jedyna istotna różnica znajduje się w tabeli opłat przy użytkowaniu karty debetowej – młodzi nie zapłacą nic za obsługę karty bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

Zielone logo Velobanku
Logo banku / © VeloBank

Czy w takim razie oferta jest w jakiś sposób wyjątkowa bądź atrakcyjna dla młodszych klientów? Ogólnie można ją polecić – poziom opłat jest dobry, funkcjonalność również, a dodatkową zachętę stanowi promocja, dzięki której można otrzymać 60 zł "na start" oraz do 540 zł zwrotu za zakupy.

Velo Konto – sprawdzamy opłaty

W taryfie opłat Velobanku należy analizować pozycję "VeloKonto" – natomiast "Velokonto Junior" odnosi się do oferty dla nastolatków (od 13 do 18 lat). Pełna taryfa opłat (obowiązuje od 1.6.2024 roku, aktualna na 4.6.2024; źródło: velobank.pl).

Usługa Prowizja
prowadzenie konta 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew express elixir 5 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
operacje gotówkowe
wpłata/wypłata w oddziale 0 zł / 10 zł
wypłata i wypłata BLIK 0 zł
wypłata z bankomatów Planet Cash 0 zł
wypłata z pozostałych krajowych bankomatów 0 zł / 5 zł
wpłata we wpłatomacie 0 zł / 0,8 zł (min. 1 zł)
pozostałe
obsługa karty debetowej 0 zł
transakcje BLIK 0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł

Funkcjonalność w Velobanku

Jeśli chodzi o sam wachlarz usług i możliwości które oferuje Velo Konto, z pewnością nie można na nic narzekać.

Jedyne zastrzeżenie można mieć do aplikacji mobilnej – opinie i wrażenia użytkowników na jej temat w Google Play są bardzo mieszane. Dużo lepsze recenzje aplikacja Velobanku ma w App Store i AppGallery. Dla młodych osób może to być istotna informacja, gdyż korzystają z bankowości najczęściej właśnie w ten sposób.

Skorzystać można oczywiście z BLIKa, a także Google Pay i Garmin Pay. Błyskawiczne płatności internetowe są obsługiwane we wszystkich największych systemach e-płatności (PayU, Przelewy24, czy tPay).

Bank chwali się oprocentowaniem 6,5% na opcjonalnym koncie oszczędnościowym "VeloSkarbonka", jednak obowiązuje ono tylko do wysokości 3000 złotych.

Dla płacących za granicą może się przydać również jedno z kont walutowych (USD, EUR, CHF, GBP), platforma kantoru walutowego (wymiana po atrakcyjnych kursach) oraz usługa wielowalutowa, dzięki której można płacić kartą debetową bez dodatkowych kosztów przewalutowań.

Promocja „STARTUJ Z VELOKONTEM” edycja 1/2024

Do aktualnie prowadzonej promocji można przystąpić od 1 maja do 31 lipca 2024 roku. VeloBank przez 9 miesięcy od otwarcia konta zwraca na konto "VeloSkarbonka" (to jedno z kont oszczędnościowych Velobanku) 5% wartości transakcji bezgotówkowych, do których zaliczają się:

  • płatności kartą debetową wydaną do Velo Konta;
  • płatności telefonem/BLIK (z wyłączenie przelewów na numer telefon).

Limit zwrotu jest ograniczony do 60 zł na każde 30 dni, zatem łącznie VeloBank może wypłacić maksymalnie 540 zł premii.

Pozostałe 60 zł jest naliczane za zalogowanie się do bankowości mobilnej w ciągu 14 dni od aktywacji VeloKonta.

Oprócz założenia Velo Konta jest konieczne założenie rachunku VeloSkarbonka oraz wyrażenie zgód marketingowych. Oprócz tego jest jeszcze jeden bardzo istotny warunek naliczania zwrotów: w danym miesiącu na konto osobiste musi wpłynąć co najmniej 2000 zł z rachunku w innym banku lub konta firmowego prowadzonego przez Velobank.

Możesz pobrać pełny regulamin akcji tutaj.

Jak otworzyć konto dla młodych w Velobanku?

Ścieżka jest identyczna jak w przypadku wszystkich pełnoletnich klientów, każdy powinien znaleźć wygodny dla siebie sposób:

  • przy użyciu selfie i weryfikacji biometrycznej – opcja dostępna zarówno w aplikacji banku, jak i na stronie internetowej;
  • poprzez stronę internetową/aplikację mobilną VeloBanku, przy wykorzystaniu aplikacji mObywatel lub e-Dowód;
  • za pośrednictwem kuriera.
Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl