UWAGA: poniższy artykuł opisuje "konto Freemium" które było oferowane przez markę "T-Mobile Usługi Bankowe". Od 29.11.2020, w związku z zakończeniem współpracy pomiędzy T-Mobile i Aliorem, konto jest obsługiwane w bankowości Alior Banku. Nie ma już również możliwości jego otwarcia.

Konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe konto Freemium

Marka "T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank" (tak brzmi pełna formalna nazwa banku) jest efektem współpracy pomiędzy siecią komórkową T-Mobile, a Alior Bankiem. Logo T-Mobile Usług Bankowych dostarczanych przez Alior Bank

Generalnie Konto Freemium jest nowoczesne i powinno zadowolić każdego kto korzysta z banku przede wszystkim internetowo. Komfortowo można płacić w systematach takich jak PayU czy Dotpay (przelewem pay-by-link lub kartą). Jeśli chodzi o płatności mobilne, klienci mogą korzystać z Google Pay oraz HCE.

Klientów sieci T-Mobile mają dodatkowy bonus powiększone o 20% doładowywania telefonów (T-Mobile na kartę, Heyah oraz MIX i Heyah MIX) z konta T-Mobile.

Konto Freemium – do 180 zł zwrotu rocznie

Konto Freemium w T-Mobile ma jednak dużo większą zaletę promocję zwrotu 5% wartości zakupów opłaconych kartą płatniczą maksymalnie do 15 zł miesięcznie (180 zł przez rok); aby wziąć w niej udział trzeba spełnić następujące warunki:

  • zgłoszenie chęci udziału w promocji (wiadomość w bankowości internetowej, infolinia lub w placówce);
  • wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych;
  • wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu weryfikacji historii zobowiązań w różnych instytucjach (np. BIK);
  • aktywne korzystanie z karty – bank musi rozliczyć transakcje na przynajmniej 200 złotych w danym miesiącu.

Bonus trwa przez 6 miesięcy od 1 zwrotu, aby utrzymać prawo do zwrotu po tym okresie, trzeba posiadać potem dowolny produkt kredytowy (np. limit na koncie).

Konto T-Mobile najważniejsze opłaty

W zasadzie jedyną istotną opłatą jest ta za użytkowanie karty płatniczej (warunkowa). Dyspozycje możemy realizować poprzez bankowość internetową, także mobilną, oraz za pomocą wirtualnego oddziału, a także w placówkach T-Mobile (poza wpłacaniem i wypłacaniem gotówki).

Poniżej są wypisane najważniejsze prowizje, pełną tabelę opłat znajdziesz tutaj (źródło: aliorbank.pl, konto freemium jest uwzględnione od strony 49).

Usługa Prowizja
prowadzenia konta: 0 zł
Przelewy
przelew elixir 0 zł
przelew pay-by-link 0 zł
przelew natychmiastowy 6 zł
przelew europejski (SEPA) 0 zł
zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
pozostałe
sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
użytkowanie karty płatniczej: 0 zł / 6 zł

Wpłaty i wypłaty gotówkowe na konto

To słabsza strona konta "Freemium" w T-Mobile. Ponad 3 lata temu t-mobile wycofało obsługę gotówkową z placówek (notabene te operacje były darmowe, co stanowiło kolejną zaletę konta).

Darmowe jednak pozostają 3 wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie miesięcznie (kolejne to koszt 6 zł niezależnie od bankomatu) oraz wypłaty w ramach usługi "MasterCard Płać Kartą i Wypłacaj" w kasach sklepu.

Nie zapłacimy również za jedną wpłatę we wpłatomacie w danym miesiącu, druga i każda kolejna wpłata to koszt 0,5% wpłacanej kwoty (minimum złotówka).

Jak otworzyć konto osobiste w T-Mobile?

Założyć konto możemy w placówce T-Mobile lub przez Internet. W tym drugim przypadku czeka nas wizyta kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania oraz zweryfikuje naszą tożsamość.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl