Logo serwisu kontomania.pl

Od 1 sierpnia bieżącego roku podwyżek muszą się spodziewać klienci T-Mobile Usługi Bankowe. Jakie nowe opłaty wprowadzi ten bank?

Kolejne zmiany w T-mobile usługi Bankowe

Niedawno opisywane sierpniowe podwyżki w BZWBK z pewnością popchnęły niektórych klientów do zmiany banku. Ci, którzy dokonali zmiany na T-Mobile Usługi Bankowe mają jednak pecha - od sierpnia zostanie tam wprowadzona nowa tabela opłat i prowizji. Jak niełatwo się domyślić, nie wprowadza ona obniżek prowizji na koncie osobistym t-mobile.

To kolejna negatywna zmiana w T-Mobile na przestrzeni ostatnich miesięcy (wcześniej T-mobile zdecydował się na wprowadzenie opłaty warunkowej za kartę debetową oraz wycofanie obsługi gotówkowej z oddziałów).Logo t-mobile usługi bankowe z kciukiem skierowanym w dół

Formalnie zmienia się również nazwa konta osobistego - będzie to „Konto Freemium”.

Drożej za wpłaty i wypłaty

Największe zmiany dotyczą operacji gotówkowych. Jeszcze nie tak dawno temu pod tym względem oferta T-Mobile była rewelacyjna - darmowe operacje w oddziałach oraz bezpłatne wszystkie bankomaty oraz 10 wpłat miesięcznie we wpłatomatach (ostatnio ograniczono do 3 wpłat).

Jak wiadomo, od marca 2016 nie ma już możliwości dokonywania wpłat i wypłat w placówkach, natomiast najnowszym ograniczeniem są darmowe wpłaty we wpłatomatach i darmowe wypłaty z bankomatów. Miesięcznie maksymalnie można dokonać takiej jednej wpłaty i trzech wypłat z bankomatów (na całym świecie). Każda operacja ponad ten limit, oznacza prowizję 6 złotych. W porównaniu do nielimitowanych bezpłatnych wypłat z bankomatów które jeszcze obowiązują, będzie to istotna zmiana.

Ograniczenie odnośnie wpłat dotyczy również konta walutowego i oszczędnościowego.

Koniec darmowych przelewów natychmiastowych

To jednak nie koniec podwyżek w T-Mobile. Do tej pory sporym atutem była możliwość wykonania do 10 przelewów natychmiastowych miesięcznie za darmo. Była to w zasadzie unikalna korzyść tego rachunku. To już jednak przeszłość - od 1 sierpnia każdy taki przelew będzie płatny 6 zł.

Jedyne „obniżki” dotyczą czynności upominawczych, windykacyjnych oraz monitoringowych - to jednak z pewnością interesuje niewielu. Pozostałe zmiany mają charakter porządkowy i teoretyczny.

Kolejna bankowa podwyżka

T-Mobile to kolejny bank, który zdecydował się w ostatnim czasie na podniesienie opłat. Być może ma to związek z wprowadzonym podatkiem bankowym, a żaden z banków nie chciał specjalnie się "wychylać" jako pierwszy - szlak został już jednak przetarty. Oczywiście te zmiany nie muszą mieć z tym związku - T-mobile od czasu przejęcia marki Alior Sync dwa lata temu systematycznie pogarsza warunki konta.


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii