Logo serwisu kontomania.pl

mBank przyzwyczaił nas do tego, iż bardzo często rachunki bankowe są objęte różnymi promocjami. Jedna z nich dotyczy aktualnie mBiznes Konta Standard.

O co chodzi w promocji konta firmowego w mbanku?

Zanim przejdziemy do analizy wspomnianej akcji promocyjnej, warto przypomnieć, iż konto mBiznes jest przeznaczone praktycznie do każdego rodzaju działalności gospodarczej, a także dla fundacji, stowarzyszeń, parafii itd. Biorąc pod uwagę popularność mBanku, promocja może być istotna dla sporej liczby osób planujących założenie rachunku firmowego.

Mówiąc najkrócej, klienci którzy od 1.10.2019 do 4.12.2019 zawrą z mBankiem umowę o prowadzenie rachunku mBiznes Standard, otrzymają na okres 24 miesięcy preferencyjne warunki cenowe (pełny regulamin promocji).

Dokładniej mówiąc, bank nie będzie pobierał przez 2 lata żadnych opłat za:

  • prowadzenie rachunku (standardowo jest opłata warunkowa 9 zł, której można łatwo uniknąć);
  • przelewy internetowe elixir (standardowo jest to 1,50 zł z przelew);
  • obłsugę karty (standardowo jest to koszt 5 zł miesięcznie);
  • wypłaty z bankomatów mBank, Planet Cash, Euronet i Santander (standardowo są one darmowe gdy kwota wypłaty wynosi przynajmniej 100 złotych, w innym przypadku prowizja to 1,30 zł za wypłatę);
  • za wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronet (standardowo również są darmowe, poza maszynami Euronetu - prowizja to 0,2% wpłacanej kwoty - minimum 2 zł).

Czy warto skorzystać z tej promocji w mBanku?

Podsumowując tą promocję, z jednej strony można naturalnie pochwalić bank, iż na starcie stara się wspomóc przedsiębiorców i nie dokładać im zbędnych opłat przez okres 2 lat, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że bez tej promocji rachunek byłby zwyczajnie słabą ofertą na tle konkurencji. Przykładowo w wielu bankach nie są pobierane opłaty za przelewy elixir (bez specjalnej promocji), a opłata za kartę debetową jest zazwyczaj warunkowa (w przeciwieństwie do mBanku).

Co więcej, mając w pamięci promocje jakie mBank prowadził wcześniej, ta obecna wypada dość blado - mBank często dawał okazje do otrzymania kilkuset złotych premii za różne działania na koncie firmowym, co sprawiało iz można było sporo zyskać (a nie tylko "nie stracić"). Właśnie takie akcje promocyjne stosuje obecnie Alior, Santander czy Idea Bank.

Pełną analizę oferty konta firmowego mBanku przeczytasz tutaj.