Konto firmowe "mBiznes Komfort"

Alternatywą dla rachunku mBiznes Konto Standard jest opisywane tutaj konto mBiznes Komfort oraz mBiznes Start (które po upływie 12 miesięcy automatycznie przekształca się w konto Komfort). Plusem tego rachunku jest to, że podobnie jak w przypadku konta Standard, mogą z niego skorzystać firmy w różnych formach organizacyjnych oraz inne podmioty.biznesowe logo mBanku

Konto zajmuje jednak bardzo niską pozycję w rankingu kont – przede wszystkim ze względu na wysoką opłatę za prowadzenie konta (co ważne – bez możliwości zwolnienia).

Zanim omówimy opłaty, warto jednak przypomnieć o dobrych stronach tej oferty: konta w mBanku należą do nowoczesnych – szeroki wachlarz płatności mobilnych (BLIK, Apple Pay, Google Pay), czy przelewów pay-by-link (PayU, Dotpay, tpay, Przelewy24) to "normalka". Przydatny dla firm może być również oferowany mobilny terminal płatniczy.

Zdecydowanie brakuje jednak "czegoś ekstra" co uatrakcyjniłoby tą ofertę. Osobom którym nie zależy szczególnie na niskich opłatach, a cenią przede wszystkim funkcjonalność, konto mBiznes Komfort może jednak przypadnie do gustu.

Podstawowe opłaty – mBiznes Konto Komfort

Plusem tabeli opłat wydaje się brak warunków, co powoduje że poziom opłat jest łatwy do oceny. Szczegóły można sprawdzić w tabeli opłat (taryfa obowiązująca od 9.4.2021, aktualna na 18.6.2021; źródło: mbank.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 25 zł miesięcznie
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew ekspresowy
przelew europejski (SEPA)
1,50 zł (20 przelewów miesięcznie za 0 zł)
0 zł
10 zł
1,50 zł (20 przelewów miesięcznie za 0 zł)
sms autoryzacyjny 0 zł
transakcje BLIK 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
wpłata/wypłata w oddziale (mapa; wymagane wyłączenie adblocka) 0,5% kwoty (minimum 9 zł).
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za wypłaty z bankomatów Euronet, Planet Cash, Santander i mBank pod warunkiem, że kwota wypłaty wynosi co najmniej 100 zł (jeśli nie, prowizja to 1,30 zł). Za wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów zapłacimy 3,5% kwoty (min. 5 zł).
wpłata we wpłatomacie 0 zł za maszyny mBank, Planet Cash i Cashline; 0,2% (min. 2 zł) za Euronet, a w oddziałach w których nie ma wpłatomatów, nie pobiera się prowizji za wpłaty w kasach.
wypłata cash-back 0 zł
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć mBiznes Konto Komfort?

Konto można założyć w placówce, infolinii mBanku (801 300 800) lub składając wniosek online. W tym drugim przypadku możemy dopełnić formalności na 2 sposoby:

  • podpisując umowę za pośrednictwem kuriera który przywiezie z banku umowę do podpisania;
  • podpisując przygotowaną umowę w wybranym przez Internet oddziale banku.

link Załóż konto na mbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności