Konto firmowe "mBiznes Komfort"

Alternatywą dla rachunku mBiznes Konto Standard jest opisywane tutaj konto mBiznes Komfort oraz mBiznes Start (które po upływie 12 miesięcy automatycznie przekształca się w konto Komfort). Plusem tego rachunku jest to, że podobnie jak w przypadku konta Standard, mogą z niego skorzystać firmy w różnych formach organizacyjnych oraz inne podmioty.biznesowe logo mBanku

Konto zajmuje jednak bardzo niską pozycję w rankingu kont – przede wszystkim ze względu na wysoką opłatę za prowadzenie konta (co ważne – bez możliwości zwolnienia).

Zanim omówimy opłaty, warto jednak przypomnieć o dobrych stronach tej oferty: konta w mBanku należą do nowoczesnych – szeroki wachlarz płatności mobilnych (BLIK, Apple Pay, Google Pay), czy przelewów pay-by-link (PayU, Dotpay, tpay, Przelewy24) to "normalka". Przydatny dla firm może być również oferowany mobilny terminal płatniczy. Osobom którym nie zależy szczególnie na niskich opłatach, a cenią przede wszystkim funkcjonalność, konto mBiznes Komfort może jednak przypadnie do gustu.

Podstawowe opłaty – mBiznes Konto Komfort

Plusem tabeli opłat wydaje się brak warunków, co powoduje że poziom opłat jest łatwy do oceny. Szczegóły można sprawdzić w tabeli opłat (taryfa obowiązująca od 15.10.2021, aktualna na 17.5.2022; źródło: mbank.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 25 zł miesięcznie
przelew elixir
przelew ZUS/US
przelew ekspresowy
przelew europejski (SEPA)
1,50 zł (20 przelewów miesięcznie za 0 zł)
0 zł
10 zł
1,50 zł (20 przelewów miesięcznie za 0 zł)
sms autoryzacyjny 0 zł
transakcje BLIK 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (wszystkie operacje)
wpłata/wypłata w oddziale (mapa; wymagane wyłączenie adblocka) 0,5% kwoty (minimum 9 zł).
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za wypłaty z bankomatów Euronet, Planet Cash, Santander i mBank pod warunkiem, że kwota wypłaty wynosi co najmniej 100 zł (jeśli nie, prowizja to 1,30 zł). Za wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów zapłacimy 3,5% kwoty (min. 5 zł).
wpłata we wpłatomacie 0 zł za maszyny mBank, Planet Cash i Cashline; 0,2% (min. 2 zł) za Euronet, a w oddziałach mbanku w których nie ma wpłatomatów, nie pobiera się prowizji za wpłaty w kasach.
wypłata cash-back 0 zł
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć mBiznes Konto Komfort?

Konto można założyć w placówce, infolinii mBanku (801 300 800) lub składając wniosek online. W tym drugim przypadku możemy dopełnić formalności na 2 sposoby:

  • podpisując umowę za pośrednictwem kuriera który przywiezie z banku umowę do podpisania;
  • podpisując przygotowaną umowę w wybranym przez Internet oddziale banku.

link Załóż konto na mbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności