W ostatnich latach obserwujemy nieustanny rozwój bankowości elektronicznej, a także nowych produktów finansowych - jednym z nich jest Revolut. Komu się przyda takie konto i czy Revolut jest rewolucyjny?

O co chodzi z kontem Revolut?

Revolut powstał w Wielkiej Brytanii i staje się coraz bardziej popularny, również w Polsce; na całym świecie korzysta z niego ponad 8 milionów osób. Nie jest to pełnoprawne konto bankowe (spółka Revolut również nie jest bankiem, chociaż uzyskała w grudniu 2018 europejską licencję bankową), jednak umożliwia płacenie w obcej walucie bez kosztów przewalutowania.telefon z uruchomioną aplikacją Revolut

Zanim przejdziemy do płatności, warto dodać że w ramach Revolut można założyć również indywidualny rachunek bankowy w funtach brytyjskich (założenie i prowadzenie za darmo) oraz rachunek w euro (IBAN, również bez opłat).

Ile kosztuje Revolut?

Wróćmy do kosztów - wiemy już, że nie ma kosztów przewalutowania (wymiana walut po kursie międzybankowym). A co z prowizją? W większości przypadków również jej nie ma, co sprawia iż Revolut jest w zasadzie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o koszty płatności zagranicznych. No dobrze, ale kiedy ją jednak zapłacimy i ile wynosi?

  • Pierwszym przypadkiem jest przekroczenie limitu 20 000 złotych miesięcznie - powyże naliczane jest 0,5% prowizji;
  • Drugim przypadkiem jest płatność w weekend: 0,5% w przypadku głównych walut: USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, ISK, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN i CZK i 1% w przypadku pozostałych;
  • Dodatkowy 1% jest doliczany do transakcji w walutach „niestabilnych”, czyli w hrywnach ukraińskich i w bahtach tajlandzkich, niezależnie od innych warunków;
  • Warto jeszcze wspomnieć, iż pieniądze można wypłacać z bankomatów (w podstawowym wariancie konta do równowartości 800 złotych miesięcznie bez prowizji, potem 2%).

Revolut umożliwia utworzenie wirtualnej wielowalutowej karty płatniczej. Możliwe jest również otrzymanie jej fizycznej wersji, koszt "plastiku" to 25 złotych, kartę otrzymuje się w ciągu maksymalnie 9 dni roboczych.

Prowadzenie konta, przelewy, obsługa karty w podstawowym pakiecie są darmowe. Klient może założyć konto w trzech wariantach: podstawowym (darmowym), premium (29,99/msc) oraz metal (49,99/msc).

Jakie waluty wspiera Revolut?

Obecnie obsługiwane są przechowywanie i wymiana następujących walut FIAT: AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, ISK, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RSD, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR. W tych walutach można posiadać subkonta, natomiast płatności mogą być dokonywane w przeszło 150 walutach.

Jakie inne ciekawe funkcje ma Revolut?

Jest ich całkiem sporo. Klient ma do dyspozycji między innymi: płatności cykliczne, opcje budżetowania (kontroli swoich wydatków), funkcję autooszczędzania ("saver"), możliwość łatwej wymiany środków na kryptowaluty (Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash i XRP), korzystanie z Apple Pay i Google Pay, czy uzyskanie ubezpieczenia podróżnego.

Jak otworzyć konto revolut?

Konto można otworzyć przez Internet, w ciągu kilku minut. Konieczne jest posiadanie numeru telefonu komórkowego. Następnie jest przeprowadzana weryfikacja na podstawie zdjęcia dokumentu tożsamości.

Załóż konto na revolut.com

 

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności