Konto dla firm w Idea Banku

Idea Bank dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą proponuje konto "Firma To Ja".

Analizując tą ofertę z perspektywy poziomu opłat i korzyści finansowych można stwierdzić, iż jest to dobra propozycja, chociaż dawniej bank miał jeszcze lepsze warunki dla przedsiębiorców.logo idea banku

Spory minus dla części klientów może stanowić reputacja banku, która zdecydowanie nie należy do najlepszych. Warto również zwrócić uwagę na bardzo małą liczbę oddziałów stacjonarnych (niespełna 30 w całym kraju).

Aplikacja mobilna jest dostępna na Androida i iOS, jednak nie ma płatności mobilnych Google, Apple, ani BLIK. To kolejna niedogodność dla części klientów. Komfortowe są za to płatności pay-by-link (Idea Bank wspiera PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay).

Promocja: 600 zł premii za "bankowanie"

Godna uwagi jest promocja polegająca na otrzymywaniu premii za różne operacje na koncie. Miesięcznie można zyskać 50 zł (premie wypłacane są przez rok – łącznie nawet 600 złotych) – bonusy są naliczane za następujące działania w danym miesiącu:

  •  30 zł  za wykonanie przynajmniej jednego przelewu do ZUS lub US na kwotę minimum 250 zł;
  •  40 zł  za utrzymanie średniego miesięcznego salda rachunku w kwocie co najmniej 30 000,01 zł (dla salda od 5000 do 10 000 zł – premia wynosi 10 zł, od 10 000,01 zł do 15 000 zł – premia 20 zł, od 15 000,01 zł do 30 000 zł – premia 30 zł);
  •  20 zł  za wpłatę dokonaną we wpłatomacie na kwotę 1000 zł lub wyższej;
  •  20 zł  za wystawioną fakturę na co najmniej 100 zł w systemie Idea Cloud (system transakcyjny Idea Banku).

Warto zobaczyć pełny regulamin promocji (wersja obowiązująca od 5 lutego 2019, aktualna na dzień 24.1.2020). Przystąpienie do promocji jest bardzo proste, nie trzeba spełniać również dodatkowych warunków, aby otrzymywać bonusy.karta debetowa do konta w Idea Banku

Co jeszcze dostają przedsiębiorcy?

Oprócz tego klient Idea Banku może skorzystać z darmowego program do faktur (Chmura faktur), czy Idea Hub – coworkingowej przestrzeni do pracy (alternatywa dla własnego biura), w której można w komfortowych warunkach korzystać z Internetu i załatwiać sprawy firmowe – obecnie Idea Hub-y są w Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Krakowie.

Właściciel konta firmowego w Idea Banku ma bezpłatną możliwość korzystania z wirtualnego sejfu – usługi bezpiecznego przechowywania i udostępniania dokumentów firmowych w chmurze.

Konto Firma to Ja – opłaty

Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, szczegółową tabelę możesz zobaczyć tutaj (jest to nowa taryfa obowiązująca od 15.12.2019, aktualna na 24.1.2020, źródło: ideabank.pl; jedyna nowość to zniesienie prowizji za przelewy SEPA).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenia konta przez pierwsze 24 miesiące: 0 zł ( warunek  aby konto było prowadzone za darmo PO 24 miesiącu, należy w danym miesiącu wykonać przelew do ZUS-u. W przypadku gdy warunek nie jest spełniany, opłata to 15 zł/msc.)
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł
0 zł
0 zł
5 zł
0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (za wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (za wszystkie operacje)
wpłata w oddziale (mapa) 0,5% kwoty (minimum 10 zł). Za 20 zł miesięcznie można uruchomić pakiet "all inclusive" – zwalnia on z opłat za wypłaty z bankomatów oraz za wpłaty/wypłaty w oddziałach.
wypłata w oddziale 0,3% kwoty (minimum 5 zł).
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za pierwsze 5 wypłat w miesiącu z bankomatów w całym kraju – kolejne to 2% prowizji (bezwarunkowo bezpłatne są tylko bankomaty w oddziałach Idea Bank).
wpłata we wpłatomacie 0 zł za wpłaty do sumy kwoty wpłat w miesiącu niższej lub równej 100 000 PLN; powyżej tej sumy klient płaci 0,39% od sumy kwoty wpłat w miesiącu przekraczającej 100 000 PLN). Lista wpłatomatów Euronet (20.1.2020)
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  dokonanie w danym miesiącu transakacji bezgotówkowych na kwotę minimum 400 zł lub dokonanie wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę minimum 1000 zł, w przeciwnym razie opłata wynosi 8 zł)
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć konto?

Otwarcie konta może zostać przeprowadzone w oddziale lub internetowo. Idea Bank do wyboru daje kilka opcji potwierdzenia zawarcia umowy rachunku:

  • wykorzystanie przelewu identyfikacyjnego z innego banku (z konta osobistego);
  • dopełnienie formalności za pośrednictwem kuriera, który przyjedzie z dokumentami z banku;
  • dopełnienie formalności w wybranym przez Internet oddziale Banku.

link Załóż konto na ideabank.pl
(jeśli używasz blokera reklam, po kliknięciu wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności