Konto dla firm w Idea Banku

Idea Bank dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą proponuje konto "Firma+", które zastąpiło wycofany z oferty rachunek "firma to ja".logo idea banku

Spory minus dla części klientów może stanowić reputacja banku, która zdecydowanie nie należy do najlepszych. Warto również zwrócić uwagę na bardzo małą liczbę oddziałów stacjonarnych (dokładnie 27 w całym kraju).

Aplikacja mobilna jest dostępna na Androida i iOS, jednak nie ma płatności mobilnych Google, Apple, ani BLIK. To kolejna niedogodność dla części klientów. Komfortowe są za to płatności pay-by-link (Idea Bank wspiera PayU, Dotpay, Przelewy24, tpay).

Promocja: 300 zł zwrotu za ZUS

Godna uwagi jest promocja polegająca na otrzymywaniu zwrotu 10% opłacanej składki na ZUS przez pół roku. Miesięcznie można zyskać maksymalnie 50 zł (zatem łącznie nawet 300 złotych) – do promocji można przystąpić od 3 lutego 2020 do 30 maja 2020. Warto zobaczyć pełny regulamin (limit przedsiębiorców którzy mogą przystąpić do promocji to 1000; wersja obowiązująca od 4.2.2019, aktualna na 1.4.2020). karta debetowa do konta w Idea Banku

Co jeszcze dostają przedsiębiorcy?

Oprócz tego klient Idea Banku może skorzystać z darmowego program do faktur (Chmura faktur), czy Idea Hub – coworkingowej przestrzeni do pracy (alternatywa dla własnego biura), w której można w komfortowych warunkach korzystać z Internetu i załatwiać sprawy firmowe – obecnie Idea Hub-y są w Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Krakowie.

Właściciel konta firmowego w Idea Banku ma bezpłatną możliwość korzystania z wirtualnego sejfu – usługi bezpiecznego przechowywania i udostępniania dokumentów firmowych w chmurze.

Konto Firma+: opłaty

Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, szczegółową tabelę możesz zobaczyć tutaj (jest to nowa taryfa obowiązująca od 4.2.2020, aktualna na 1.4.2020, źródło: ideabank.pl).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenia konta przez pierwsze 24 miesiące: 0 zł ( warunek  aby konto było prowadzone za darmo PO 24 miesiącu, należy w danym miesiącu wykonać przelew do ZUS-u ORAZ posiadać aktywną kartę debetową do konta. W przypadku gdy warunek nie jest spełniany, opłata to 10 zł/msc.)
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł
0 zł
0 zł
5 zł
0 zł
sms autoryzacyjny 0 zł
zlecenie stałe 0 zł (za wszystkie operacje)
polecenie zapłaty 0 zł (za wszystkie operacje)
wpłata w oddziale (mapa) 0,5% kwoty (minimum 10 zł). Za 20 zł miesięcznie można uruchomić pakiet "all inclusive" – zwalnia on z opłat za wypłaty z bankomatów oraz za wpłaty/wypłaty w oddziałach.
wypłata w oddziale 0,3% kwoty (minimum 5 zł).
wypłata z krajowych bankomatów 0 zł za pierwsze 5 wypłat w miesiącu z bankomatów w całym kraju – kolejne to 2% prowizji (bezwarunkowo bezpłatne są tylko bankomaty w oddziałach Idea Bank).
wpłata we wpłatomacie 0 zł za wpłaty do sumy kwoty wpłat w miesiącu niższej lub równej 100 000 PLN; powyżej tej sumy klient płaci 0,39% od sumy kwoty wpłat w miesiącu przekraczającej 100 000 PLN). Lista wpłatomatów Euronet (23.3.2020)
obsługa karty płatniczej 0 zł miesięcznie ( warunek  dokonanie w danym miesiącu transakacji bezgotówkowych na kwotę minimum 400 zł lub dokonanie wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę minimum 1000 zł, w przeciwnym razie opłata wynosi 8 zł)
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć konto Firma+?

Otwarcie konta może zostać przeprowadzone w oddziale lub internetowo. Idea Bank do wyboru daje kilka opcji potwierdzenia zawarcia umowy rachunku:

  • wykorzystanie przelewu identyfikacyjnego z innego banku (z konta osobistego);
  • dopełnienie formalności za pośrednictwem kuriera, który przyjedzie z dokumentami z banku;
  • dopełnienie formalności w wybranym przez Internet oddziale Banku.

link Załóż konto na ideabank.pl
(jeśli używasz blokera reklam, po kliknięciu wymagane może być dodanie wyjątku w przypadku zablokowania przejścia)

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności