Konto dla firm w Idea Banku

Idea bank dla osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą proponuje konto "Firma To Ja".

Patrząc z tą ofertę z perspektywy opłat i korzyści finansowych można stwierdzić, iż jest to dobra propozycja, chociaż dawniej bank miał lepsze warunki dla przedsiębiorców. Logo graficzne Idea Banku

Jednak spory minus dla części klientów może stanowić reputacja banku, która zdecydowanie nie należy do najlepszych. Warto również zwrócić uwagę na bardzo małą liczbę oddziałów stacjonarnych.

Aplikacja mobilna jest dostępna na Androida i iOS, jednak nie ma płatności mobilnych Google, Apple, ani BLIK. To kolejna niedogodność dla części klientów.

Promocja: 600 zł premii za bankowanie

Godna uwagi jest promocja polegająca na otrzymywaniu premii finansowych za operacje na koncie. W ciągu miesiąca można zyskać maksymalnie 50 zł (premie wypłacane przez jeden rok, czyli łącznie nawet 600 złotych) – bonusy są wypłacane za następujące działania w danym miesiącu:

 • 30 zł za wykonanie przynajmniej jednego przelewu do ZUS lub US na kwotę minimum 250 zł;
 • 40 zł za utrzymanie średniego miesięcznego salda rachunku w kwocie co najmniej 30 000 zł (od 5000,00 zł do 10 000,00 zł – premia 10,00 zł, od 10 000,01 zł do 15 000,00 zł – premia 20,00 zł, od 15 000,01 zł do 30 000,00 zł – premia 30,00 zł);
 • 20 zł za wpłatę dokonaną we wpłatomacie na kwotę 1000 zł lub wyższej;
 • 20 zł za wystawioną fakturę na co najmniej 100 zł w systemie Idea Cloud (system transakcyjny Idea Banku).

Warto zobaczyć pełny regulamin promocji (aktualna wersja, obowiązująca od 5 lutego 2019, aktualna na dzień 14.10.2019). Przystąpienie do promocji jest bardzo proste, nie trzeba spełniać również dodatkowych warunków, aby otrzymywać bonusy.

Co jeszcze dostają przedsiębiorcy w Idea Banku?

Oprócz tego klient dostaje między innymi darmowy program do faktur (Chmura faktur), czy Idea Hub – coworkingowa przestrzeń do pracy (alternatywa dla własnego biura), w której można w komfortowych warunkach korzystać z Internetu i załatwiać sprawy firmowe – obecnie można znaleźć Idea Hub-y w Katowicach, Poznaniu, Warszawie (Zajęcza oraz Polna), Łodzi i Krakowie.

Właściciel konta firmowego w Idea Banku ma także bezpłatną możliwość korzystania z wirtualnego sejfu – usługi bezpiecznego przechowywania i udostępniania dokumentów firmowych w chmurze.

Konto Firma to Ja – opłaty

Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, szczegółową tabelę możesz zobaczyć TUTAJ (taryfa obowiązująca od 14.09.2019, aktualna na dzień 14.10.2019, źródło: ideabank.pl).

 • prowadzenia konta przez pierwsze 24 miesiące: 0 zł ( warunek  aby konto było prowadzone za darmo PO 24 miesiącu, należy w danym miesiącu wykonać z rachunku przelew do ZUS-u. W przypadku gdy warunek nie jest spełniany, opłata to 15 złotych miesięcznie.)
 • przelew (elixir) / przelew europejski / przelew express elixir: 0 zł / 8 zł / 5 zł
 • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
 • przelew pay-by-link: 0 zł
 • sms autoryzacyjny: 0 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł (za wszystkie operacje)
 • polecenia zapłaty: 0 zł (za wszystkie operacje)
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  dokonanie w danym miesiącu transakacji bezgotówkowych na kwotę przynajmniej 400 złotych lub dokonania wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę nie niższą niż 1000 zł, w przeciwnym razie opłata wynosi 8 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówkowe

Pierwsze 5 wypłat w miesiącu z bankomatów w całym kraju jest bezpłatnych - kolejne to 2% prowizji (bezwarunkowo bezpłatne są bankomaty w oddziałach Idea Bank). Pieniądze można również wypłacić w placówce, natomiast będzie się to wiązało z prowizją – 0,3% kwoty (minimum 5 zł).

Odnośnie wpłat - klient ma tutaj pełną swobodę, jednak wpłaty w oddziałach wiążą się z prowizją 0,5% kwoty (minimum 10 zł), a wpłaty we wpłatomatach są darmowe (do sumy kwoty wpłat w miesiącu niższej lub równej 100 000 PLN; powyżej tej sumy klient płaci 0,39% od sumy kwoty wpłat w miesiącu przekraczającej 100 000 PLN). Lista wpłatomatów Euronet (2.09.2019). Zaznaczyć jeszcze należy, że wpłata z udziałem bilonu (powyżej 100 sztuk) jest płatna 1% (min. 10 zł).

Ważna informacja dla klientów, którzy preferują załatwianie różnych spraw w oddziałach stacjonarnych: w całej Polsce jest ich obecnie tylko 29.

Jak założyć konto?

Otwarcie konta może zostać przeprowadzone w oddziale lub internetowo – jest to metoda nie wymagająca wychodzenia z domu. Idea Bank do wyboru daje kilka opcji potwierdzenia zawarcia umowy rachunku:

 • wykorzystanie przelewu identyfikacyjnego z innego banku (z konta osobistego);
 • dopełnienie formalności za pośrednictwem kuriera, który przyjedzie z dokumentami z banku;
 • dopełnienie formalności w wybranym przez Internet oddziale Banku.

Załóż konto na ideabank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć