Logo serwisu kontomania.pl

Systemy płatności online w ostatnich latach przeżywają prawdziwy rozkwit. Jednak rozwiązanie "Ferbuy" to coś nowego na polskim rynku, na czym polega?

aktualizacja 2017: ferbuy w Polsce już nie funkcjonuje

Generalnie Ferbuy jest określany jako system płatności online, jednak w przeciwieństwie do popularnych płatności pay-by-link, zapłata może być odroczona do 14 dni lub rozłożona na raty, co sprawia iż hasło "Kup teraz, zapłać później" jest możliwe do zrealizowania. Ferbuy należy do Grupy Ferratum, znanej z pożyczek pozabankowych. Chociaż na świecie system ten działa już od 2011 roku, nie jest u nas jeszcze zbyt spopularyzowany.

Jak skorzystać z Ferbuy?

Płatność za pomocą FerBuy jest obecnie możliwa w 3050 sklepach online, a także jako jedna opcji w systemie płatności Dotpay, Tpay.com (Transferuj.pl) oraz Przelewy24 (zobacz listę sklepów z ferbuy). Jak podaje Ferbuy, kupowanie jest szybkie i bezpieczne, nie musimy podawać numeru karty kredytowej. W momencie zakupu wypełniamy formularz z danymi osobowymi, dostajemy list potwierdzający zakup na podany adres email oraz SMS na telefon komórkowy.Logo systemu płatności odroczonych Ferbuy

Niektórych zastanawia pewnie co się dzieje w przypadku gdy zakupiony towar chcemy zwrócić. Jeśli nie zapłaciliśmy jeszcze za niego, wystarczy poinformować sklep o sytuacji, a po zaakceptowaniu zwrotu nie ma już żadnego problemu. Natomiast w przypadku gdy nastąpiła już zapłata z Ferbuy, środki zostaną zwrócone na konto bankowe.

Opłaty za FerBuy

W przypadku dokonania zakupu i zapłaty do 14 dni, FerBuy jest darmowy. Po tym okresie można rozłożyć płatność na raty, które niestety oznaczają dodatkowe koszty.