|

Systemy płatności online w ostatnich latach przeżywają prawdziwy rozkwit. Jednak rozwiązanie "Ferbuy" to coś nowego na polskim rynku, na czym polega?

aktualizacja 2017: ferbuy w Polsce już nie funkcjonuje

Generalnie Ferbuy jest określany jako system płatności online, jednak w przeciwieństwie do popularnych płatności pay-by-link, zapłata może być odroczona do 14 dni lub rozłożona na raty, co sprawia iż hasło "Kup teraz, zapłać później" jest możliwe do zrealizowania. Ferbuy należy do Grupy Ferratum, znanej z pożyczek pozabankowych. Chociaż na świecie system ten działa już od 2011 roku, nie jest u nas jeszcze zbyt spopularyzowany.

Jak skorzystać z Ferbuy?

Płatność za pomocą FerBuy jest obecnie możliwa w 3050 sklepach online, a także jako jedna opcji w systemie płatności Dotpay, Tpay.com (Transferuj.pl) oraz Przelewy24 (zobacz listę sklepów z ferbuy). Jak podaje Ferbuy, kupowanie jest szybkie i bezpieczne, nie musimy podawać numeru karty kredytowej. W momencie zakupu wypełniamy formularz z danymi osobowymi, dostajemy list potwierdzający zakup na podany adres email oraz SMS na telefon komórkowy.Logo systemu płatności odroczonych Ferbuy

Niektórych zastanawia pewnie co się dzieje w przypadku gdy zakupiony towar chcemy zwrócić. Jeśli nie zapłaciliśmy jeszcze za niego, wystarczy poinformować sklep o sytuacji, a po zaakceptowaniu zwrotu nie ma już żadnego problemu. Natomiast w przypadku gdy nastąpiła już zapłata z Ferbuy, środki zostaną zwrócone na konto bankowe.

Opłaty za FerBuy

W przypadku dokonania zakupu i zapłaty do 14 dni, FerBuy jest darmowy. Po tym okresie można rozłożyć płatność na raty, które niestety oznaczają dodatkowe koszty.

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności