Logo serwisu kontomania.pl

BPH nie oferuje usług dla nowych klientów, zajmuje się obecnie wyłącznie obsługą kredytów hipotecznych udzielonych do 4 listopada 2016 roku. Poniższy opis jest archiwalny.

Konto firmowe w banku BPH

Bank BPH proponuje trzy wersje rachunku firmowego, przeanalizowane zostanie tutaj najtańsze, podstawowe konto - Biznes Symetria Direct. Na wstępie trzeba zaznaczyć, iż nie jest to jedno z tańszych kont firmowych, jednak części opłat można uniknąć lub je zmniejszyć, szczegóły zostaną omówione poniżej. Ważna informacja: Do 30 września 2016 można skorzystać z promocji w ramach której opłaty przez 12 miesięcy od założenia konta są niższe - zobacz szczegóły. Opis oferty na tej podstronie nie uwzględnia promocyjnych opłat, gdyż są one tymczasowe.Logo Banku BPH

Standardowo dostęp do konta mamy w oddziałach, telefonicznie i internetowo (jest również aplikacja mobilna, przeznaczona na systemy Android oraz iOS).

Wraz z kontem mamy dostęp do karty debetowej MasterCard Business Access, która umożliwia bezprowizyjne wybieranie gotówki z bankomatów w całej Polsce oraz płatności internetowe. Niektórych może też zainteresować tzw. Bank Connect umożliwiający zintegrowanie systemu finansowo-księgowego firmy z systemem transakcyjnym BPH. Przy okazji użytkowania konta firmowego BPH można założyć darmowe konto oszczędnościowe Symetria Profit lub lokatę terminową. w BPH mozna także polecić rachunek i zyskać tym samym bonus na część opłat.

W BPH można korzystać z szybkich przelewów pay-by-link w systemach takich jak PayU.

Opłaty za konto Biznes Symetria Direct

Poniżej są zaprezentowane najważniejsze opłaty z którymi może się spotkać właściciel rachunku. Sporo operacji jest niestety płatnych, zwrócić należy uwagę na wysoki koszt karty płatniczej.

1 lipca 2016 r. weszła w życie nowa tabela opłat - jest ona uwzgledniona na tej stronie.

  • prowadzenia konta: 0 zł (warunek: utrzymanie średnio miesięcznego salda na koncie w wysokości 5000 zł - w innym wypadku prowadzenie kosztuje 10 zł miesięcznie)
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA): / przelew natychmiastowy: 1 zł (przy dokonaniu więcej niż 100 przelewów w miesiącu opłata nie jest pobierana) / brak przelewów zagranicznych / 10 zł
  • sms autoryzacyjny: 30 groszy
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • zlecenie stałe: 1,50 zł (każdorazowa opłata za wykonanie), modyfikacja za pomocą bankowości internetowej jest darmowa (w innym przypadku 3 zł za zmianę), odwołanie poprzez bankowość internetową w przypadku gdy zrealizowano więcej niż 3 przelewy w ramach zlecenie jest bezpłatna (w innym przypadku koszt to 10 zł);
  • polecenie zapłaty: 1 zł lub 3 zł (w zależności czy środki są przekazywane na konto odbiorcy w BPH czy innym banku)
  • użytkowanie karty płatniczej: 15 zł

Wpłacanie i wypłacanie gotówki

Zarówno wpłata jak i wypłata pieniędzy w oddziale banku oznacza prowizję - wynosi ona 0,5% kwoty, nie mniej niż 5 zł w przypadku wpłaty, natomiast nie mniej niż 10 zł w przypadku wypłaty. Pochwalić można jednak za wypłaty z bankomatów, są one darmowe w całej Polsce. Wpłacić gotówkę można również we wpłatomatach Euronetu - prowizja to 0,5% (minimum 5 złotych). Lista placówek BPH w Polsce.

Konto firmowe w Banku BPH - werdykt

Próbując ocenić konto firmowe Biznes Symetria Direct nie sposób nie ponarzekać na opłaty (poza trwającą obecnie promocją) - jest ich sporo, chociaż prowizji za prowadzenie konta można uniknąć. Jednak dla przedsiębiorcy dla którego każda złotówka jest ważna, korzystanie z tego konta może oznaczać dodatkowe koszty.

Ocena kont asymetria direct w Banku BPH

Na minus trzeba zwłaszcza zaliczyć opłaty za przelewy krajowe do innych banków oraz koszt smsów. Osoby które lubią korzystać ze zleceń stałych również mogą być rozczarowane poziomem opłat i liczbą warunków przy takich operacjach.

Jednak przedsiębiorcy którym pobierane prowizje nie przeszkadzają tak bardzo, będą z konta zapewne zadowoleni - Biznes Symetria Direct to generalnie nowoczesny rachunek bankowy. Ma on wszystkie potrzebne funkcjonalności, może poza przelewami zagranicznymi.

Karta płatnicza zapewnia darmowe wypłaty na terenie całej Polski, jednak jej utrzymanie jest drogie - rzadko kiedy spotyka się tutaj prowizję w wysokości powyżej 10 złotych, której w dodatku nie można uniknąć (np. wykonując kartą transakcje na określoną sumę).

W rankingu kontomania.pl, głównie ze względu na wiele opłat, konto otrzymało bardzo niską notę - 2.38, która plasuje ofertę w dolnej części tabeli rankingu kont firmowych.