Bankujesz-zyskujesz to program lojalnościowy w ING w którym za płatności kartą otrzymuje się punkty. Co można zyskać i czy warto z niego korzystać?

Program Bankujesz-zyskujesz w ING

Bankujesz zyskujesz to program lojalnościowy w ING Banku Śląskim, przeznaczony zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Wystarczy posiadać konto z dostępem do bankowości internetowej, a każda płatność dokonana za pomocą karty debetowej do konta jest wynagradzana punktami. Korzystać z programu można zakładając np. konto Direct lub konto Direct dla firm. Za każde 5 zł wydane kartą zyskuje się 1 punkt w programie Bankujesz-Zyskujesz. Punkty są zaokrąglane w górę - wydając przykładowo 7 złotych, otrzymasz 2 punkty.

Co można zrobić z punktami w Bankujesz Zyskujesz?

Punkty służą przede wszystkim do obniżania cen różnych produktów, które można zamówić na stronie bankujesz-zyskujesz.pl. Obecnie są dostępne produkty różnych producentów w sześciu kategoriach:Strona internetowa programu Bankujesz zyskujesz w banku ING

  • moda i uroda;
  • dla dzieci;
  • aktywność i zdrowie;
  • AGD;
  • elektronika;
  • kultura i rozrywka;
  • dom i ogród.

Jest również kategoria "Zniżki i rabaty", gdzie za punkty można otrzymać bonusy w różnych sklepach (np. 10% rabatu w sklepach stacjonarnych Martes Sport, czy 15% rabatu na wybrane wina w sklepie internetowym Marka Kondrata).

Każdy produkt w programie Bankujesz-zyskujesz ma podaną cenę oraz liczbę punktów. Niestety nie można wymienić bezpośrednio punktów na żaden produkt (poza bonami i zniżkami). Tak więc punkty zebrane w tym programie w zasadzie obniżają standardowe ceny produktów o 15-25%.

Warto dodać że produkty które są dostępne, są raczej dziełem renomowanych firm. Można w katalogu znaleźć przykładowo ekspres ciśnieniowy Phillips, wiertarko-wkrętarkę Bosh, czy biżuterię marki W.KRUK. Oczywiście jest wiele różnych produktów, wszystkie można zobaczyć na stronie: bankujesz-zyskujesz.pl/wszystkie-kategorie.

Wady i zalety programu rabatowego w ING

Bankujesz-zyskujesz ciężko nazwać idealnym programem lojalnościowym, jednak ma też swoje plusy. Przede wszystkim działa automatyczne - punkty naliczają się niezależnie czy chcemy później je wykorzystać czy też nie. Dodatkowo nie trzeba spełniać żadnych warunków - dotyczących otrzymywania wynagrodzenia na konto, wielkości płatności kartą, ani innych kryteriów.

Jednak są również istotne wady, do których można zaliczyć ograniczoną liczbę produktów, czy samą wartość zdobywanych punktów. Pozwalają oczywiście obniżyć ceny produktów, jednak nie ma co liczyć na rabaty rzędu 35% i większych. W efekcie, osoba która dużo wydaje kartą, nazbiera znacznie więcej punktów niż prawdopodobnie będzie w stanie wykorzystać w sklepie Bankujesz-zyskujesz, chyba że regularnie będzie tam dokonywać zakupów.

Tak czy inaczej, jest to jeden z argumentów przemawiających za założeniem konta w ING i inicjatywa, za która można pochwalić bank. Można mieć nadzieję, że program wraz z upływem czasu będzie rozwijany i udoskonalany.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl