Rachunek firmowy "Partner" w Aliorze

Jedną z propozycji Alior Banku dla przedsiębiorców jest Rachunek Partner (dla JDG i spółek cywilnych, jawnych, partnerskich). Samo konto nie wyróżnia się pozytywnie poziomem opłat, jednak w ramach promocji można sporo zaoszczedzić na paliwie.logo alior banku

Naturalnie rachunek jak wszystkie w Aliorze można pochwalić za funkcjonalność i nowoczesność. Z płatności mobilnych dostępny jest Google Pay oraz Apple Pay, klienci płacący online mają szeroki wachlarz możliwości (karta, przelewy pay-by-link we wszystkich popularnych systemach).

Gwarancja ceny paliwa dla firm: 3,90 zł za litr

Przejdźmy do najciekawszego aspektu tej oferty. Jest nim promocja, w której Alior Bank daje gwarancję stałej ceny paliwa (95,98,ON) dla przedsiębiorców, niezależnie od stacji. Ta cena to 3 złote i 90 groszy, a nadwyżka pomiędzy średnią ceną paliwa za litr podawaną przez Polską Izbę Paliw Płynnych a ceną 3.90 zł, trafi na Twoje firmowe konto bankowe.grafika promująca tanie paliwo w Alior Banku

Suma zwrotu jest ograniczona – to 100 zł miesięcznie. Za paliwo należy zapłacić kartą Mastercard Debit Commercial, wydawaną do rachunku Partner (dostępna jest jeszcze karta MasterCard Business). Alior ogłosił datę zakończenia promocji (dla nowych i obecnych klientów) na dzień 31 grudnia 2019 roku, po ponad 2 latach jej obowiązywania.

Oto szczegóły tej promocji w skrócie (możesz również pobrać pełny regulamin):

  • otwórz Rachunek Partner, z kartą debetową Mastercard Debit Commercial, a następnie zapłać kartą co najmniej 1 raz w miesiącu na stacjach benzynowych w Polsce;
  • zrób minimum jeden przelew do ZUS i/lub US w miesiącu;
  • zapłać kartą za zakupy na łączną sumę minimum 500 zł w miesiącu.

Gotowe: zwrot za paliwo zostanie przelany na Twój rachunek firmowy.

Opłaty za Rachunek Partner

Jak było wspomniane wcześniej, ten rachunek nie należy do najtańszych, poniżej znajdziesz najważniejsze prowizje, możesz pobrać pełną tabelę opłat tutaj (źródło: aliorbank.pl, to nowa taryfa obowiązująca od 1.12.2019, aktualna na 1.01.2020).

Usługa/czynnośćProwizja
prowadzenie konta 0 zł ( warunek  standardowa opłata wynosi 25 zł, aby jej uniknąć należy wykonać w danym miesiącu przynajmniej 1 przelew do ZUS/US oraz spełnić przynajmniej 1 z 2 następujących warunków: 1. zapewnić wpływy od kontrahentów/utarg na sumę 2500 zł/msc; 2. posiadać dowolny produkt kredytowy Aliora dla firm. Dla firm działających krócej niż 6 miesięcy do zwolnienia wystarczy tylko przelew do ZUS/US)
przelew elixir
przelew pay-by-link
przelew ZUS/US
przelew express elixir
przelew europejski (SEPA)
0 zł
0 zł
0 zł
15 zł
0 zł
sms autoryzacyjny 30 groszy
zlecenie stałe 1 zł (opłata pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie poprzez bankowość internetową jest darmowe)
polecenie zapłaty 1 zł (za realizację, zdefiniowanie i odwołanie jest bezpłatne)
wpłata w oddziale (mapa) 0,4% kwoty (minimum 6 zł)
wypłata w oddziale 0,3% kwoty (minimum 6 zł)
wypłata z krajowych bankomatów 3 zł (bezpłatne są jednak bankomaty Aliora)
wpłata we wpłatomacie 0,25% (min. 3 zł) w sieci Planet Cash, we wpłatomatach Aliora 0,2% (min. 3 zł), wyraźnie droższa jest wpłata we wpłatomatach Euronetu: 0,5 % (min. 6 zł).
obsługa karty płatniczej 3 zł + opłata warunkowa 6 zł ( warunek  zwolnienie w przypadku rozliczenia przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu)
rachunek VAT bezpłatny
Jak założyć Rachunek Partner?

Rachunek można założyć w oddziale lub przez Internet – po kliknięciu poniższego linku zostaniesz przeniesiony na stronę Alior Banku. Umowę można zawrzeć na trzy sposoby:

  • potwierdzając przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w innym banku (tylko dla JDG)
  • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania (tylko dla JDG)
  • dopełniając formalności w wybranej placówce banku.

link Załóż konto na aliorbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności