Rachunek firmowy "Partner" – jak wypada?

Jedną z propozycji Alior Banku dla przedsiębiorców jest Rachunek Partner (dla JDG i spółek cywilnych, jawnych, partnerskich). Konto nie wyróżnia się pozytywnie poziomem opłat, jednak w ramach promocji można sporo zaoszczedzić na paliwie.logo alior banku

Naturalnie samo konto jak wszystkie w Alior Banku można pochwalić za funkcjonalność i nowoczesność. Z płatności mobilnych dostępny jest Google Pay oraz Apple Pay, klienci płacący online mają szeroki wachlarz możliwości (karta, przelewy pay-by-link).

Gwarancja ceny paliwa dla firm: 3,90 zł za litr

Przejdźmy do najciekawszego aspektu tej oferty. Jest nim promocja, w której Alior Bank daje gwarancję stałej ceny paliwa (95,98,ON) dla przedsiębiorców, niezależnie od stacji. Ta cena to 3 złote i 90 groszy, a nadwyżka pomiędzy średnią ceną paliwa za litr podawaną przez Polską Izbę Paliw Płynnych a ceną 3.90 zł, trafi na Twoje firmowe konto bankowe.

Suma zwrotu jest naturalnie (ale niestety) ograniczona – to 100 zł miesięcznie. Jednak pozwala to potencjalnie zaoszczedzić 1200 złotych rocznie, zakładając iż promocja będzie trwała cały czas (warto dodać iż 18 września 2019 minęły już 2 lata jej obowiązywania). Za paliwo należy zapłacić kartą Mastercard Debit Commercial, wydawaną do rachunku Partner (dostępna jest jeszcze karta MasterCard Business).

Oto szczegóły tej promocji w skrócie (możesz również pobrać pełny regulamin):

 • otwórz Rachunek Partner, z kartą debetową Mastercard Debit Commercial, a następnie zapłać kartą co najmniej 1 raz w miesiącu na stacjach benzynowych w Polsce;
 • zrób minimum jeden przelew do ZUS i/lub US w miesiącu;
 • zapłać kartą za zakupy na łączną sumę minimum 500 zł w miesiącu.

Gotowe: zwrot za paliwo zostanie przelany na Twój rachunek firmowy.

Opłaty za Rachunek Partner

Jak było wspomniane wcześniej, ten rachunek nie należy do najtańszych, poniżej znajdziesz najważniejsze prowizje, możesz pobrać pełną tabelę opłat tutaj (źródło: aliorbank.pl, obowiązuje od 1.06.2019, aktualna na dzień 14.10.2019).

 • prowadzenia konta: 0 zł ( warunek  standardowa opłata wynosi 25 zł, aby jej uniknąć należy wykonać w danym miesiącu przynajmniej 1 przelew do ZUS/US oraz spełnić przynajmniej 1 z 2 następujących warunków: 1. zapewnić wpływy od kontrahentów/utarg na sumę 2500 zł/msc; 2. posiadać dowolny produkt kredytowy Aliora dla firm. Dla firm działających krócej niż 6 miesięcy do zwolnienia wystarczy tylko przelew do ZUS/US)
 • przelew (elixir): 0 zł
 • przelew SEPA / przelew natychmiastowy: 5 zł / 15 zł
 • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
 • autoryzacyjny SMS: 30 groszy
 • zlecenie stałe: 1 zł (opłata każdorazowo pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie zlecenia stałego poprzez bankowość internetową jest darmowe)
 • polecenie zapłaty: 1 zł
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł miesięcznie ( warunek  przynajmniej 4 rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu, w innym przypadku bank pobierze 6 zł)
 • bezpłatny rachunek VAT

Wpłaty i wypłaty gotówkowe – koszty i możliwości

Wypłacać gotówkę można za pomocą bankomatów oraz w oddziałach (mapa oddziałów). W pierwszym przypadku będzie to bezpłatne jeśli skorzystamy z bankomatów Aliora, taka operacja w pozostałych bankomatach w kraju to koszt 3 zł.

Natomiast wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w kasie banku jest dość drogie – koszt to 0,4% kwoty (minimum 6 zł) za wpłątę oraz 0,3% kwoty (minimum 6 zł) za wypłatę.

Wpłacić gotówkę można również we wpłatomatach. Wpłata we wpłatomatach sieci Planet Cash to prowizja 0,25% (min 3 zł), we wpłatomatach Aliora 0,2% (min 3 zł), wyraźnie droższa jest wpłata we wpłatomatach Euronetu: 0,5 % (min. 6 zł).

Jak założyć Rachunek Partner?

Rachunek można założyć w oddziale lub przez Internet – po kliknięciu poniższego linku zostaniesz przeniesiony na stronę Alior Banku. Umowę można zawrzeć na trzy sposoby:

 • potwierdzając przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w innym banku (tylko dla JDG)
 • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania (tylko dla JDG)
 • dopełniając formalności w wybranej placówce banku.

Załóż konto na aliorbank.pl

 


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć