Przedsiębiorcy często są zachęcani do wybrania danego banku różnymi promocjami – kwota bonusów to często kilkaset złotych, a nawet więcej, tak jak obecnie w przypadku Santandera. Przyjrzyjmy się jednak bliżej szczegółom akcji promocyjnych na firmowym koncie Godnym Polecenia.

Promocja Santandera nr 1: 900+100 zł

To obecnie standardowa akcja promocyjna konta firmowego „Godnego Polecenia”. Klienci oprócz obniżonych opłat na okres 24 miesięcy od założenia rachunku, mogą otrzymać łącznie 1000 zł premii:

  • Maksymalnie 900 zł zwrotu za płatności kartą – Santander przez pół roku zwraca 3% za zakupy opłacone kartą (w terminalach oraz online, przy czym wyłączone z tego są transakcje dokonywane kartą debetową Visa Business oraz płatności pay-by-link), przy czym kwota zwrotu nie przekracza 150 zł miesięcznie. Łatwo zatem skalkulować łączną kwotę „do odzyskania” – jest to 6x150zł=900 zł. Jednym istotnym warunkiem naliczania zwrotu jest wykonanie w danym miesiącu przynajmniej jednego przelewu do ZUS/US na kwotę min. 200 zł (+ wyrażenie zgód marketingowych);
  • Pozostałe 100 zł dotyczy premii za aktywację terminala płatniczego. Należy jej dokonać w ciągu 6 miesięcy (pierwsza transakcja).

Wydaje się że to najlepsza promocja obowiązująca aktualnie na tym rachunku – skorzysta z niej najwięcej klientów, a kwota którą można dostać również jest imponująca. Dodatkowo nie ma skomplikowanych warunków, co także jest plusem promocji.

Promocja nr 2: 250 zł czyli „Zgarnij Premię z kontem firmowym Godnym Polecenia Santander Bank Polska – 3 edycja”

Ta akcja promocyjna która jest realizowana we współpracy z portalem Bankier.pl. Do „zgarnięcia” jest jednorazowa premia w wysokości 250 złotych. Konieczne do spełnienia warunki również nie są zbyt wygórowane. Jak w skrócie wygląda przebieg tej promocji?

  • Najpierw należy się zarejestrować korzystając ze specjalnego linku
  • Do 18.12.2020 należy złożyć wniosek o otwarcie firmowego Konta Godnego Polecenia i w ciągu 30 dni należy podpisać umowę. Pamiętaj, że rejestracja na stronie promocji i złożenie wniosku o konto muszą odbyć się przy użyciu tego samego adresu e-mail;
  • W ciągu 60 dni od otwarcia konta należy spełnić dwa warunki aktywności: pierwszy to wykonanie przynajmniej trzech dowolnych przelewów elixir (lub natychmiastowych: exspress elixir lub bluecash), drugi to pobranie aplikacji mobilnej Santandera i zalogowanie się w niej;
  • To wszystko – premia zostanie wypłacona najpóźniej do końca kwietnia 2021 (powiadomienie otrzymasz do 15 kwietnia).

Promocja nr 3: bon 2000 zł: „Sprzedajemy z premią” + „Otwórz Sklep”

To w zasadzie dwie osobne promocje, ale dotyczące jednej kwestii. Innymi słowy, można otrzymać 2000 złotych korzyści na portalu ogłoszeniowym sprzedajemy.pl. Jeśli chodzi o kwotę bonusu jest z pewnością imponująca, jednak akurat te dwie promocje są zdecydowanie mniej uniwersalne, a nagroda ma charakter bonu.

Jeśli chodzi o pierwszą część (promocja „Sprzedajemy z premią”), to klient firmowy banku (nowy lub obecny) posiadający lub zakładający konto PRO na sprzedajemy.pl otrzyma co miesiąc 100 zł do wykorzystania na promocję swoich usług (będzie to zasilenie konta na sprzedajemy przez 10 kolejnych miesięcy, łącznie 1000 zł). Otrzymanie kodu promocyjnego jest możliwe do 31.03.2021 (jest to jednocześnie ostatni dzień w którym można przystąpić do promocji).

Druga promocja (“Otwórz Sklep”) jest bliźniaczo podobna, z tym że klient musi założyć konto PRO (lub zmienić istniejące konto zwykłe na konto PRO), aby otrzymać brak opłat za nie przez 3 miesiące oraz 1000 zł na promowanie usług w serwisie (również wypłacane w 10 ratach). Przystąpienie do promocji jest możliwe do końca marca 2021.

Jak skorzystać z tych dwóch promocji? Odwiedź stronę sprzedajemy.pl/konto-dla-firm

Podsumowanie: Santander daje całkiem sporo

Jak zwykle przy takich promocjach, nie można się koncentrować specjalnie na całkowitej sumie bonusów, ponieważ czasem "skromniejsza" promocja okaże się korzystniejsza dla większości klientów niż ta z wysoką kwotą i skomplikowanymi warunkami. Jednak w przypadku Santandera sytuacja jest w miarę prosta – oczywiście bank nie da 1250 zł całkowicie za nic, jednak warunki są zdecydowanie akceptowalne. Pozostała część jest związana już ściśle z działaniem reklamowym w serwisie Sprzedajemy.pl – być może gdyby to był OLX z którego korzysta znacznie więcej osób promocja cieszyła by się większym zainteresowaniem. W każdym razie dla przedsiębiorców którzy reklamowali się tam (lub zamierzają to zrobić) jest to na pewno ciekawa propozycja.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl